Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves agresszív mopszot...

3 éves agresszív mopszot hogyan lehet megnevelni? Nagyon zavaró ez a viselkedés, mert amúgy egy nagyon kedves kis kutya, megszerettük.

Figyelt kérdés

Nem én neveltem, nemrég került hozzánk. Napi szinten jelentkezik nála ez a viselkedés: semmi előzmény, bekattan, hörögve, vicsorogva őriz tárgyakat. Próbálunk ilyenkor tudomást se venni róla, de ez sem használ, nem hagyja abba. Jutalomfalatra néha átengedi a tárgyat, otthagyja. Legtöbbször csak az használ, ha kirakom a szobából, hogy lenyugodjon.

Hozzáteszem, hogy a kutyus 4 hónapja van nálunk. Nincs órákra bezárva, mint a régi helyén. Sokat viszem sétálni, mozog eleget. A 2 kutyámmal is jól összeszokott. Nem unatkozik naphosszat, foglalkozunk vele.



2012. júl. 29. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Erősítsd meg a falkavezér szereped!
2012. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám (mopsz) is elég vehemens,jutalomfalatot,vagy csontot nehezen tudok tőle elvenni,mert vicsorog,morog stb. De mindig én győzök.Ha így viselkedik,akkor megrángatom a nyakánál a bőrt.
2012. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt olvasd át, meg mindent, amita falkavezérségről találsz, és szigorúan tartsátok be a szabályokat. Plusz ha van lehetősésgetek elvinni őt egy jobb suliba, ahol foglalkoznak ezzel a kérdéssel, nem csak alapengedelmességre tanítják a kutyát, akkor vigyétek el, sokkal könnyebb segítséggel megnevelni egy kutyát, mint csak könyvek alapján.

2012. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A falkavezér téma nem ismeretlen számomra, és mindig működött, és jelenleg is rendben van a nagytestű kutyámnál ( roti keverék,előtte rotim, óriás schnauzerem volt), de nem tudom elképzelni egy 10 kg-s, elkényeztetett szobakutyán hogyan tudnám alkalmazni. Kutyaiskolában is már jártam többször, az alap engedelmességet, akár itthon is meg tudom neki tanítani.

A fegyelmezésen nem akarok túllőni a célon, mert törékeny érzékeny állat, még ha időnként óriásnak képzeli magát. Nem akarom megtörni, ezért kértem a fajtához legjobban illő fegyelmezést. A megrázást a grabancánál nagy kutyáknál használtam, sőt volt amikor még el is kellett a kutyát dobnom, csak ebből értette meg a "játékszabályokat"

A "kirekesztés" módszer eddig talán használt, lehet még sokszor kell alkalmazni. Asztaltól-ágytól nehéz eltiltani, mert eddig minden meg volt neki engedve, de nem adjuk fel. A legközelebbi kutya iskolával már felvettem a kapcsolatot, de még nem válaszoltak.

2012. júl. 30. 18:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Az az érzékenység valószínűleg csak annyi, hogy megtanulta, hogy kellően fájdalmas pofával bármilyen büntetést elkerülhet. De ha nem, akkor sem értem a problémádat, a falkavezérségben, a szabályok felállításában és betartatásában semmi durva nincs, szó se volt soha megtörésről, vagy ha igen, akkor valamit nagyon félreértettél. Na meg nem értem, miért ne tudnád alkalmazni a szabályokat, semmi olyanról nem tudok, ami méretfüggő lenne :)
2012. júl. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez olyan hihetetlen! Itt már másnál is olvastam, hogy agresszív lett a kis mopi... Eddig csak kedves, nyugis mopszokkal találkoztam és ha az enyémből kiindulok, akkor csak is alátámasztani tudom ezt, egy agresszív mozdulata nem volt még, hihetetlen mennyire barátságos és szelíd, mikor még a csontit is veszem ki a szájából. Hozzá kell tennem én neveltem, de csak is egy bevált trükköt tudok erre mondana, a falkavezérség! Írtad, hogy azzal nincs gond, hát akkor el nem tudom képzelni, hol lehet a gigszer. Valami mégsem stimmel! Elég határozott vagy vele?
2012. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Lehet, hogy túl elfogult vagyok v. elkényelmesedtem, mert 8. éve van két elég jól nevelt szuka kutyám. A falkavezérség itt nem gond, erre utaltam. Erre megjelent ez a kis méregzsák, aki naponta, próbálkozik, hogy trónra törjön. Utoljára a nagytestű kankutyáimmal volt ilyen gondom. A mopszos válaszadónak csak annyit tudok mondani, hogy fajtán belül is eltérő a vérmérséklet, sőt nemenként. Örüljön, hogy ilyen simulékony a kutyusa. Mindegyik más egyéniség.

3 év alatt berögződött rossz szokásokat nehezen tudok kitörölni. Még csak 4. hónapja van nálam. A volt gazdája úgy intézte ezeket a dolgokat, hogy megverte, mégsem használt neki, sőt... A megtörést úgy értettem, ha túl sokat rázzuk a grabancát, elveszti a kutya a tartását, önbecsülését.Az érzékeny kutyát úgy értem,hogy "nem lehet fát vágni a hátán". Nem hiszek abban, hogy egy szobacirkálónak ugyanolyan engedelmesnek kell lenni, mint egy munkakutyának. pl. a 2 kutyám kint alszik az előszobában, ezt egy szobakutyától nem követelem meg v. láb mellett jöjjön stb. Arra szeretnék választ kapni, hogy létezik-e más módszer, amivel rá lehet vezetni, hogy hol a helye? Nem hiszek abban, hogy naponta meg kelljen erősíteni a pozíciónkat vele szemben, mert ez elég fárasztó. Ezt még a nagy kutyáimnál sem kellett tennem.

Olvastam a fajtamentőknél, hogy egyenrangú társként kell kezelni, én is így szeretném. Nem pedig egy behódolt szolgalelkű kutyát akarok nevelni.

2012. aug. 1. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Jahjah, azt semmiképpen. Én is egyenlő társként kezelem, néha furán néznek rám, de istenem, annyira szeretem, nem tudom vele megtenni, hogy fölényeskedjek, uraskodjak és ő legyen a szolga kb...:D Amúgy persze, örülök neki, hogy így sikerült a nevelése, mert eleve gáz, de nem néztem ki magamból, hogy megtudom jól nevelni, féltem az eredménytől.:D:D:D Remélem sikerül a kis méregzsákot megnevelned, sok sikert kívánok hozzá!:)
2012. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végre támogat valaki, és működik Nála egy másik módszer is!:D Köszönöm!:D Remélem a "méregzsákomat" is rá tudom vezetni ezek után a helyes útra!:D Egyre már rájöttem, hogy a gyors, határozott fellépéssel meg tudom előzni a bekattanós állapotokat. Így elkerüljük az összetűzést:)
2012. aug. 2. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!