Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mihez kezdjünk beagle kutyánkkal?

Mihez kezdjünk beagle kutyánkkal?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves beagle kan kutyánk, 3 éve kaptuk, az előző gazdái családi okokra hivatkozva elajándékozták, tehát nem kölyökkorától van velünk. Eddig is voltak vele problémák, de még kordában lehetett tartani, de mostanában elfajult a helyzet. Minden éjszaka kiszökik, szétrágja a kerítést, és bemegy a szomszédokhoz. Már mindent próbáltunk, lefárasztani fizikailag, szellemileg, de 2 percnél tovább egyszerűen figyelni sem hajlandó ránk, ha szólunk neki, a füle botját se mozdítja meg. Szökések után megdícsértük, ha hazajött, de az sem vált be, sőt, volt olyan, hogy hazaérkezés után csak morgott meg ugatott mindenkire, ha kimegy, agresszív lesz (ha itthon van, nincs vele ilyen probléma). Hiába próbálunk határozottan fellépni, senkire nem hallgat. Attól félek, hogy a 4 hónapos spánielünk eltanulja tőle ezt a fajta viselkedést. 1 hete kb éjszakára szájkosarat húzunk rá, de már az sem segít, mert leszedi magáról, újabban szájkosárban is rájött hogyan tudja szétcibálni a kerítést. Nagyjából ennyi a lényeg, bár még estig tudnám sorolni a problémákat, teljes mértékben kezelhetetlen lett. Milyen módszereket próbálhatnánk még ki? Esetleg jobb lenne neki, ha elajándékoznánk egy hozzáértőnek, aki 24/7 tudna vele foglalkozni?

2012. júl. 30. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
nekünk is beaglenk van 2 is igaz lányok!!!de ők is szökősek,ha megszöknek a családból senkinek nem állnak meg csak idegennek.Mi már totál erődítményt építettünk az udvarból.Gondolom az előző gazdája is ezért vált meg tőle.Tudod ez a kutya addig szép amíg másnál van!!!!!Nem tudod már tanítani ,nevelni mert "öreg "már hozzá.Sajnos makacsok.Max ajándékozd el olyan helyre ahonnan nem tudd elszökni.
2012. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1 évesen még bőven azt lehetett volna neki tanítani, amit csak akartok, de még 4 évesen sincs veszve. a lefárasztás nálatok miből áll? egy nap hányszor sétál? ugyanazon az útvonalon? szoktad vinni néha különlegesebb helyekre is vinni? pl kirándulni, túrázni, folyópartra vinni? ez mind, mind fontos.
2012. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
első: miaz, hogy öreg egy 4 éves kutya a tanításhoz? te meghibbantál? 13 éves beaglet is tanítottam már. eredményesen.
2012. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
első vagyok mióta erődítményt csináltunk nálunk nem szöknek meg,ez az takarja hogy beton kerítés elől.Hátul tégla támfal,illetve teljes fa kerítés rajta vas rács.
2012. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem erődítmény kell, hanem meg kell őket nevelni. nekem több bealgem is volt már, volt aki ideiglenesen, volt aki végleg hozzám került. az, hogy ti nem tudjátok megnevelni, a ti saratok, nem a kutyáé, nem a fajtáé, nem a koráé.
2012. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem messze tőlünk van folyópart, a város másik végén dombság, megyünk mindenfele, bár leginkább nyilván csak hétvégén, bár most nyáron gyakrabban. Amikor nem tudunk menni, akkor próbálunk vele itthon foglalkozni, elég nagy udvarunk van, de a labda után sem hajlandó 2-nél többször elszaladni. Mihelyst valaki kimegy hozzá az udvarra, elvesztia fejét, és rohangál fel-le a kerítés mentén, a szomszéd németjuhásszal "versenyezve", közben ugat, mint aki megbolondult. Na, olyankor aztán tényleg nem hallja meg a hangunkat se. Az az igazság, hogy már eléggé reményvesztettek lettünk vele kapcsolatban, pedig mióta itt van próbáljuk tanítani, rendszeresen foglalkozunk vele, de a 3 év alatt csak annyit értünk el, hogy leül, ha mondjuk neki, de van hogy azt se teszi meg. Nem ő az első kutyánk, nem is a második, és eddig soha nem volt ilyen problémánk, bár főleg spánieljeink voltak.
2012. júl. 30. 13:24
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
kedves 3 as nem vagyok hibbant csak van ilyen kutyánk nem is 1 db.És ismerem.Nagyon makacs természet.ha kicsi korában nincs megtanítva akkor vége!!Nem azt mondom hogy lehetetlen de nagyon nehéz!!!A szőkés meg bele tartozik az alap természetükbe!!Ez ellen nem tudsz semmit se tenni
2012. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Erődítményt sajnos nem igazán tudnánk építeni, egyelőre csak a kertítésfoltozgatás marad, de a szomszéd drótkerítését is szétrágja, szóval fogalmam sincs mi állítaná meg.
2012. júl. 30. 13:25
 9/14 A kérdező kommentje:
A sétával annyi a baj egyébként, hogy nagyon sok kóbor kutya járkál az utcákon, és nem egyszer támadtak már ránk, szóval féltem a kutyát is, meg magamat is... de azért ha van lehetőség, megyünk, ez egyértelmű.
2012. júl. 30. 13:27
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a beagle ilyen. Lehet tagadni, meg nevelésre fogni, de akkor miért van tele minden elveszett-talált kutyás fórum/oldal beaglekkel? Miért találok átlag 3 hetente beagle-t az utcán? Egyet már haza is hoztunk és próbáltuk megtalálni a gazdáját, de tőlünk is meglépett 1 hét után. Kutyasuliba járok a kutyámmal, ott is van 2 beagle gazdi, azt mondták a kutya lakásban van, onnan meglépni nem tud, séta során meg nagyon-nagyon ritka az az alkalom, hogy elengedik, szinte soha. A beagle vérbeli vadászkutya, megy az orra után, egyáltalán nem való családi kedvencnek, valami idióta film miatt terjedt el. Nem tudom mennyire igaz, de azt olvastam valahol, hogy úgy szelektálták régen a fajta egyedeit, hogy amelyik vadászat során nem ment ész nélkül a vad nyomán, hanem hátrafordult a gazdájához azt kilőtték. Ha ez igaz, sok mindent megmagyarázna...

Szóval szerintem is csak az lehet a megoldás, hogy elajándékozzátok valakinek aki lakásban tartaná, ért a fajtához és hajlandó bajlódni vele.

2012. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!