Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás kislánynak?

Ivartalanítás kislánynak?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kislány kutya akit találtunk elég rossz bőrben és hazahoztuk. Szeretném ivartalaníttatni is,ezzel kapcsolatban kérdezem,hogy meddig tart egy ilyen műtét? Kb egy óra? Mennyi ideig tart a lábadozás (bár ez gondolom erőnléttől függ)? Stb. Kisebb testű hölgyről van szó. Úgy olvastam,hogy olyan 30ezer körül van, Jól tudom? Vidéken lakom nem kérdeztem meg az oltásainál a dokit, de ezt ugye itt is elvégzik? Vagy be kell vinnem Pestre? (kb.30km-re lakom,szóval nem lenn egetverő gond).ELőre is köszönöm.

2012. júl. 30. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

mekkora a kutya? Mert enyém kistestű,itt vidéken 20 ezer ft-ért ivartalanították. 1 éve volt most gondolkozok,de 1-2 óra volt szerintem,ugye meg kell várni míg fel is ébred valamennyire magához tér. Lábadozás tényleg minden kutyánál más,enyém másnapra teljesen jól volt,aznap enni-inni ne adjál neki,inni csak akkor ha teljesen magához tér. Ne hagyd egyedül,folyamatosan figyeld a viselkedését szintén míg magához nem tér teljesen. Előfordulhat ilyenkor hogy bevizel bekakil mert nem működnek a záróizmaik ilyenkor. Oltásait megfogja kapni,de szerintem nem műtét közben,hanem majd mondjuk ha viszed varratszedésre praktikusabb lesz:)


itt az oldal alján még olvashatsz ha kihagytam valami tapasztalatot:


[link]

2012. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az ár dokitól függ, én 18-26 között találam árakat Miskolcon.


Olyan helyen végzik el, ahol ehhez van megfelelő felszerelés (műtő).


A műtét igen, kb egy órás.


A lábadozás 1-2 nap, de utána varratszedésig még oda kell rá figyelni. Ez persze sokkal könnyebb, ha van rajta gallér.

2012. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
28%
Hát azt nem tudom mennyiért csinálják meg azt sem hogy mennyi idő.. viszont ha nem szeretnéd a kutyusodat stressznek kitenni akkor tudomásom szerint van már olyan hogy a kutyusod kap egy inekciót és kb 2 évig nem fog tűzelni tehát nem lehet neki kiskutyusa. Meg kell érdeklődni egy állatorvásnál akár telefonon :)
2012. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,a két hetes szabimra akartam időzíteni úgy is,az meg szeptemberben lesz,akkor nem lesz talán olyan nagy meleg,neki is jobb lesz. Akkora mint egy puli (vagy kisebb egy picit és persze negyed annyi bunda van rajta:) ) a doki szerint kb 10hónapos lehet,már meg van annyira erősödve,hogy bírja. Majd megkérdezem,hogy ő tudja e vállalni, mert kis falu a miénk, szóval nem vagyok benne biztos...

köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 30. 17:05
 5/15 anonim ***** válasza:
Az ár függ a mérettől és a dokitól is, de igen, kb. olyan 30 ezer az átlag. Ha kicsi kutya, akkor még talán olcsóbb is valamivel. Elvégzik vidéken is persze, de előtte mindenképp beszéld meg a dokival, hogy vegyen ki belőle mindent, ne csak a petefészkeket. Elvileg ilyet nem is szabadna csinálni, de ki tudja, vannak elég maradi állatorvosok, szóval jobb előre letisztázni. Nálunk úgy volt, hogy bevittük a kutyát, és kb. 1-1,5 óra múlva lehetett menni érte, akkor már nagyjából magánál volt, csak kába volt még. Aznap szinte egész nap aludt, estefelé kezdett felélénkülni, de másnapra már majdnem teljesen normálisan viselkedett. 10 nappal később varratszedés és el is felejthettük a dolgot. :)
2012. júl. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindenképpen egyeztetek a dokival,csak most ma nem tudom elérni, én meg ilyen türelmetlen vagyok!:)
2012. júl. 30. 17:06
 7/15 anonim ***** válasza:

Az injekciós megoldás fél évig tart és felejtsd el, olyan hormonmennyiség van benne, h csuda.

"Hosszú távon alkalmazva súlyos mellékhatásokkal járhat, mint pl. a gennyes méhgyulladás, emlődaganat vagy cukorbetegség.


Már egyszeri kezelés is tüzelési zavarokat okozhat, ezért tenyészállatokon nem alkalmazható."


[link]



Ja, és az ivartalanításban semmi sokk sincs, max az emberek fogják fel így.

2012. júl. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló,köszönöm ezt majd közlöm vele,de Ő sztem nem ilyen maradi...azért biztos ami biztos. Csak kóbor kutyusról van szó,és bár szépre sikeredett szegénykém, nem igazán szeretnék "meglepetést" így is van már 3 kutyu.:)
2012. júl. 30. 17:09
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ivartalaníttatni akarom (műtétileg), a másik kettő is ivartalanítva lett még anno és kutya bajuk sincs. Varratszedéskor meg jöhet a chip és készen is leszünk.:)
2012. júl. 30. 17:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, téged klónozni kéne, hadd legyen több ilyen felelős ember! Csak gratulálni tudok a hozzállásodhoz, öröm olvasni a soraidat!
2012. júl. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!