Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a magyar vizslák...

Mit gondoltok a magyar vizslákról?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki egy hónap múlva kapunk egy 5 hónapos magyar vizslát. Arra lennék kíváncsi, hogy:

Nagyon kajlák? Ismerőstől hallottuk, hogy nagyon rosszak. Ez most egyed függő?

Milyen gyakran kell sétáltatni? Nagyobb korától majd szeretném futni vinni. Szeret futni?

Nem igazán szeretném vadászatra. Családi kutyának jó?

Egy 12 éves gyerek mellé lenne. Nagy udvarba. Mi a vélemény róla? Köszönöm!



2012. júl. 31. 11:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
de jó lehetett! hát, remélem összejön ez a kis vizsla, mert akkor lesz a miénk, ha fél a puskalövéstől, mert vadászatra szeretnék tartani. :)köszönöm szépen a válaszokat!
2012. júl. 31. 11:47
 12/18 noesamuel ***** válasza:

nem szorítanám le a fajtára a dolgot, a legtöbb vadászkutya nehezen/ nehezebben kezelhetőek, ennek számos oka van, de a legkézenfekvőbb, hogy a tenyésztés vonala a vadász munkájának segítésére fokuszált, nem a család szórakoztatására.

kicsinek nagyon kajlák/rosszak, de jól áll nekik.

szinte minden tulajdonság egyed függő, ilyen értelemben erre nem tudok normális választ adni. létezik mozgékony bernáthegyi, és tohonya-lusta vizsla is, szófogadó beagle, és ördög-rossz labrador. ez részben szerencse kérdése, illetve, hogy mihez szokott hozzá a kutya.

a sétáltatása a vizslának soha sem lehet elég. futattása javasolt.

nem kell vinni vadászni, vadászik ő magától is, a többi kutyára, galambra, macskára, stb.

családba jó, de a nevelése hozzá elengedhetettlen! suli!!!

2012. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem a fajtát. Van is az ismerős körünkben vizsla, így ismerem közelről is őket. Rettentően szeretnek mozogni, hosszú távon futásban is nagyon kitartóak. Gyerekeket szeretik, a kicsiket valósággal védelmezik. Télen is kint lehet tartani (szerintem!) ha van szigetelt kutyaólja. a drótszőrű ilyen téren jobb, annak a szőre hosszabb. Ha le van mozgatva, nem rossz kutya.
2012. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm! nekem nagyon megtetszett a fajta. vállalom a sok-sok nevelést! személy szerint border collie-t akartam vagy golden retrievert, de amint megláttam az ismerősöknél ezt a kajla kis cukiságot, szinte azonnal beleszerettem. alig várom az eredményt, hogy azt mondják fél a puskától. ha nem így van, akkor sem adom fel, akkor keresünk az interneten. :) köszi szépen! :D
2012. júl. 31. 13:42
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha magyar vizsla akkor:

-Imádni való

-okos, értelmes

-jól alkalmazkodó

- szeretetre éhes, de meg is hálálja

és mindegyik igazi egyéniség.

Ja és nem kutya VIZSLA:D

2012. aug. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is így gondolom! :)
2012. aug. 2. 09:15
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha magyar vizsla akkor:

-Imádni való

-okos, értelmes

-jól alkalmazkodó

- szeretetre éhes, de meg is hálálja

- olyanok, mint az arisztokraták csak szőrösebbek


és mindegyik igazi egyéniség.

Ja és nem kutya VIZSLA:D

2012. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem a vizslám nagyon sportos de féltékeny is aranyos is és ő imád pofákat vágni azonban a kutyám most nagyon féltékeny és majdnem megdöglött az egyik kutya pedig a kölyke. Büntibe volt kapott a fenekére és még vissza is ütött
2013. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!