Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava vagy yorkie? Ti...

Csivava vagy yorkie? Ti melyiket választanátok inkább? Melyiket ajánljátok gyerekek mellé?

Figyelt kérdés
Akinek ilyen fajta kutyája van, írna tapasztalatot? Melyiket ajánljátok és miért azt, miért nem, a másikat?
2012. júl. 31. 19:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Francia bulldog? :)
2012. júl. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyi keverék??? Nemrég jártam ott, egy csomó kisméretű kutya volt.
2012. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Elsőnek nagyon igaza van. Ezek a kis termetű kutyák sokkal agresszívebbek, idegbetegebbek, türelmetlenebbek mint a nagyobb társaik. Én egy nagy lakótelepen élek, panelben, és az összes pici kutya vicsorog, ugat, szinte már acsarkodik az emberekre. Ellenben van itt bulldog, amstaff, német juhász, akik nagyon kedvesek, és csendesek, nyugodtak. Én soha nem választanék ilyen kis kutyát.
2012. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

vagy menhelyi keverék vagy valami strapabíróbb kistestű,tehát nem ilyen yorkie meg csivava hogy elfújja a szél.. Mopsz,francia bulldog,uszkár (toy,törpe),tacskó,cavalier,palotapincsi,havanese,bolognese,mind jó lenne szerintem gyerekek mellé.

Nekem pincsikeverékem van és rettentően imádja a gyerekeket,környéken összes gyerek meglátja Lüszit fut oda hozzá,dögönyözik tudják hogy imádja őket:)

2012. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én szüleim csivavát vásároltak, amikor 2 éves voltam. Vele nőttem/növök fel, most 17 éves vagyok. A kutyusom már nagyon öreg, de eddig még egyszer sem harapott meg, jó kutyus, mindig vigyázott rám és vigyázni is fog. :)
2012. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő nagyon jó választás, de nektek kell eldönteni, hogy melyik fajtát válasszátok. A gyerekekkel meg kell értetni, hogy ne nyúzzák és hagyjanak neki teret, ha ő odamegy akkor lehet vele játszani de nem kell nyúzni. Ha ezt megértik akkor nincs akadálya! De ez minden fajtánál így van!
2012. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Miért lenne kilőve ez a két fajta?

Normális tenyésztőtől kell venni, sokat kell vele foglalkozni, tanítani, a gyerekeket pedig megtanítani arra, hogy hogy kell bánni a kutyával.

Nekem is yorkim van, 6 éves, és van egy 3 éves unokaöcsém. A kutyám mellett lehetősége volt megtanulni, hogy mit jelent az állatok szeretete. Tény, hogy oda kell figyelni, mert bizony még ma is előfordul, hogy túl erősen bújik a kutyához, de soha nem történt baj.


Ha van napi 2-3 órád a kutyával foglalkozni, sétálni, fárasztani, akkor lehet akármelyik. + nagyon ajánlom a kutyaiskola elvégzését.

2012. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt olvastam, hogy a havanese, bolognese fajták kisgyerek mellé is valók, sőt. Most ezeken gondolkodunk.
2012. aug. 1. 10:23
 19/19 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem..... Azt írják, hogy nem lehet yorki vagy csivava mert kicsi...DE menhelyről lehet egy kis növésű kutya....

Mert miben különbözik? Ugyanúgy össze lehet törni egy keveréket mint egy fajtiszta kutyát.

Egyébként mind a kettő jó választás, hogy ha a gyerekeknek megtanítod, hogy nem szabad velük úgy játszani mint egy plüss állattal.Csak simogatni.. :)

2012. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!