Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől a tartástól a kutya...

Ettől a tartástól a kutya hamar kikészülhet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mamámék egyik szomszédja az utcáról fogadott be egy kutyát, elvileg kölyök,elég energikus..

a 2.héten hogy náluk volt a kutya elkezdte ki kaparni a virágokat meg mindent megrágott a kertben, erre a házból most már csak pórázzal hozzák ki hogy ne rágjon szét semmit és pórázon sétáltatják a kertben!! én csak fogom a fejem hogy te jó ég,de arra lusták hogy elvigyék az utcában sétálni kis testű szóval simán elbírják!! arról meg nem is beszélve hogy szinte egész nap ugat mert be van zárva,de rá nem szólnak ,nehogy megbántsák a kicsi lelkét..


pont nincs nálam a kutyaneveléses könyv ,hogy oda adjam nekik, de lehet majd beszélek velük,csak ezek olyan emberek hogy jajj, nekem is van két kutyám..amikor felvittük őket vmelyik héten akkor átengedtem a kutyámat,jól nevelt nem agresszív (amúgy bichon kb akkora mint a másik kutya) erre az ledominálta megakarta hágni,a kutyám morgott nem hagyta abba erre a kutyám oda kapott hogy helyre tegye a kölyköt erre a szomszédok vigyem vissza nehogy összeverekedjenek,mondom hogy nem fognak, de ők már sajnálták a kutyájukat :/


ilyenkor mit lehetne tenni?? szeretik etetik minden,de nem fegyelmezik !! és látszik a kutyán elég rendesen..


2012. júl. 31. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Kedves tőled, hogy segíteni akarsz, de szerintem ne szólj bele. Az ő kutyájuk, ha elrontják akkor így jártak.
2012. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak még nekik nem volt soha kutyájuk és ezért nem is nagyon tudják hogy bánjanak vele gondolom..de akkor hagyom inkább és ha megkérnek hogy segítsek akkor segítek, csak állandóan a mamámnak panaszolják a dolgokat,ha nekem mondanák én segítenék,de hát így :S bár így nekik lesz csak rossz,hogy a kutya egész nap ugat..
2012. júl. 31. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, szomszédban menhelyi kutya első perctől kezdve nem csinálja ezt, pedig amíg el nem készül a kapura a nádazás, nem lehet szabadon. Jelenleg hat méteres láncon van, de kétszer is viszik sétálni, játszanak vele. És ő is fiatal és energikus.
2012. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én azért elmagyaráznám nekik, hogy egy kutyának ennél több mozgásra van szüksége. Meg eleve, elég ingerszegény élete lehet szegénynek. Az utcán legalább új szagokat érezne mindig, de a megszokott udvarban még azt sem, ha már nem sétálhat szabadon.
2012. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom szegény kutyát,mert ez tényleg elég rossz neki, első héten nem ugatott nem csinált rosszat csak a 2-3. Héttöl (nem tudom pontosan) így aszem óránként kihozzák 10 percre,de a kert sem vmi nagy, és még így ís kb 2 m- pórázon van..

Amúgy ez a kutya nem menhelyről van, csak vmi rokonoknál voltak és pont akkor ment be a kertbe, ott maradt 1-2 hétig amíg keresték a gazdáit de senki ,erre a rokonok a mamámék szomszédját felhívta hogy kell e nekik a kutya vagy sem,mert ha nem akkor beviszi a menhelyre, és ők ezt nem akarták inkább elhozták..lehet jobb lett volna neki a menhelyen szerintem hamar gazdi lelt volna mert nagyon aranyos ,akkora mint egy bichon de a szőre olyan mint egy szálkásszőrű tacsinak és elég hosszú ,fehér.. Tényleg mindene meg van a kutyának, csak a legfontosabb a mozgás az hiányzik, ha legalább naponta 1 órára elvinnék szerintem az lenne a legjobb,de hát ki vagyok én hogy megmondjam nekik a dolgokat én fiatal vagyok ők meg idősek,de nem annyira hogy 1 órát ne bírjanak sétálni, a papám idősebb és egy német juhász nagyságú kutyát elvisz minden nap vagy másnap sétálni..

2012. júl. 31. 22:59
 6/9 anonim ***** válasza:
A jobb menhelyeken is naponta sétálnak az utcán is (nemcsak kerítésen belül) önkéntesek a kutyákkal, játszanak velük. Legalább naponta egyszer elvihetnék sétálni, biztosan attól félnek, hogy elrántja őket, fiatal kutya szeret száguldani és keresztbe menni.
2012. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát egy 5-6 kg -os kutya nem hiszem hogy eltudná őket rántani :D


lehet majd felajánlom hogy elviszem egy körre az utcában sétálni és akkor megnézem mennyire húzna és segítenék nekik..

2012. aug. 1. 10:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, ez jó ötlet.
2012. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg, hogyan kell szabályosan menni a pórázon.
2012. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!