Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyának is ilyen érzékeny...

Más kutyának is ilyen érzékeny a gyomra?

Figyelt kérdés
5 hónapos skót juhászunk van. Brit prémium tápot kap (junior), néha főzünk neki májat, rizst, zöldséget. Viszont a főzött kajától megy a hasa. Elég egy falat és már látom az eredményt (hasmenést). Múltkor véletlenül megevett egy apró vajas zsömlét és attól is. Lesz valami baja, ha kizárólag tápot kap? Egyáltalán van még másnak is ilyen érzékeny gyomrú kutyája? Van valami gyomorerősítő? Sajnálom, mert hasmenéskor rizsdiétán van. Adjak neki még mást is?

2012. aug. 1. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A kutya tökéletesen eléldegél csak száraz tápon is, baja nem lesz tőle. Majd ha idősebb lesz, akkor próbálgasd neki a dolgokat.
2012. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Prémium, Superpremium tápokhoz felesleges mást adni abba minden benne van!

Különben nekem is van olyan kutyám aki egy falat akármitől 4-5 napig fosik, ilyenkor néha ijesztő mert véreset is.... Tudomásul kell venni nem kell neki mást adni.


Ha csak tápot kap soha semmi baja nincs az enyémnek, és már elég öregecske, de fiatalnak is ilyen volt!

2012. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Régen az én colliem is ilyen volt, egy falat házi kosztot, kenyeret vagy bármit kapott már ment is a hasa. Kb egy éves korára ezt teljesen kinőtte.
2012. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor semmit mást nem kap. Sajnálom, mert szerettük volna változatosan etetni....
2012. aug. 1. 15:17
 5/7 Maxitabi ***** válasza:
Még kicsi és érzékeny a gyomra, nem szabad keverni a különböző tipusú kajakat.. A mi borderünk is eleg érzékeny... Majd ha nagyobb lesz kaphat mast is, de ha bevalt vmi, akkor maradjatok annál - még alakul az emésztőrendszere.
2012. aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
semmi baja sem lesz, ha csak tápot kap. ha nem bír mást a gyomra, ne adj neki. az is lehet, hogy kinövi, az én borderemnek is sokkal jobb a gyomra, régen sokszor kihányta a kajáját, nem tudott egyszerre nagyobb adag kaját felvenni (az jelenti a kb. 200 gr-os napi adagját...) ezért kétszer is kap a mai napig, de reggel már csak egy marékkal.
2012. aug. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a rizsdiéta meg nagyon jó, ha meg a hasa, hallottam még, hogy lehet adni nekik azt a kis kapszulás átlátszó folyékony gyógyszert, amit most olyan bőszen reklámoznak (a francért sem jut eszembe a neve, pedig én is szedtem...), ami megnyugtatja a gyomrot. azért erről megkérdeznék egy állatorvost.
2012. aug. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!