Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félénk lesz e nagykorára a...

Félénk lesz e nagykorára a kutyám?

Figyelt kérdés

Üdv.

Egy leendő tanuló lennék a kutyámmal de van egy kis gond amiben tanácsot szeretnék kérni minél hamarabb!


Szóval kölyök kutya vásárlásba fogtam.

A tenyésztő akitől a kutyát veszem nem hiszem hogy teljesen őszinte.3 kan kölyök született július.6-án azaz most lesznek 4 hetesek.

A gond az hogy a kutyus meglehetősen félénknek tűnik. A másik 2 kölyöknek nem volt gond hogy közeledtem feléjük de az amelyiket választottam összerezzent!

Meglehet hogy bántja a kölyköt a tenyésztő esetleg a család más tagjai vagy az alomtársai.

Kihat ez a kutya fejlődésére és az egojára?

Lehet ez hátrány nagykorára?

Mit tehetnék?

A vásárlástól nem akarok visszalépni mert szép a kölyök és már fizettem foglaló pénzt.


A segítségét előre is köszönöm!



2012. aug. 1. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet igen. Nekem előző kutyám,vagyis a család kutyája szintén törzskönyves díjazott,kitünő vérvonalú szülőktől származott egy törpe uszkár volt. Kiskorában a testvérei terrorizálták,kitúrták őt a cicitől,mindig ő került legutoljára etetésnél,tenyésztő tápszerrel etette mert a végén már oda se engedték a cicihez. Mikor elhoztuk nagyon vékony volt szegény. Egész életében rettegett a kutyáktól,de nagyon durván. Meglátott egy kutyát bepánikolt futott volna amerre látott. 90es években volt ez és akkor nagy összegnek számított,50 ezer ft-ot fizettünk különböző trénereknek,iskoláknak,később már felment az összeg is de hiába mindegyik kudarcot vallott vele. Egy kutyát tudott csak elfogadni,senki mást egy fekete törpe uszkárt akitől nem félt. Nehéz volt vele,mert ha olyan helyen mentünk ahol kutya volt az erkélyen akkkor megállt ,és nem mozdult tovább.. De nagyon szerettük őt,mert igen okos kutya volt amúgy szóval nem kell meghátrálnod a vásárlástól,és lehet tied nemis lesz ilyen extrém eset. Sőt lehet tiednek semmi baja nem is lesz,nem lehet tudni előre szerintem:)
2012. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Elég rossz lenne ha így lenne!

Nálam egy staffordról lenne szó elég rosszul állna neki ha félne minden kutyától :/

2012. aug. 1. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyi minden kutya más személyiség,ahogy emberek is. Van persze a fajtajellemzők,de nem mindig felel meg. Pl nekem pincsikeverékem van és úgy apportírozik mint egy vizsla vagy egy vadászkutya. Emberek haladnak el mellettünk,nem győznek ámulni meg dícsérni a kutyám.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ha meglesz a kutyád lehet ő butus is,okos is,szerény is,magabiztos is bármi,lényeg hogy te úgy fogod imádni/szeretni ahogy van. Neveléssel megoldható sokminden,berögzött viselkedést viszont nehéz orvosolni valóban,ahogy a félelmet is nehéz elmúlasztani. Lehet ha ma élne a kutyám így 21.században már tudtak volna a mai kiképzők rajta segíteni,szóval ne csüggedj el ez miatt. Ha te őt választottad,vagy ő téged az nem ok nélkül van,az biztos hogy ő kutya tehát hűséges társad lesz élete végéig.

2012. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Lehet pont azért tartja a tenyésztője jó választásnak azt a kölyköt neked, mert a másik kettő sokkal dominánsabb, és mivel írtad is, hogy még tanulod a kutyázást, vele lesz a legkönnyebb dolgod.

Vidd majd kutyaoviba, hogy tudjon ismerkedni más kutyákkal.

2012. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én választottam őt az alomból.
2012. aug. 1. 16:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne vegyél meg félénk kutyát semmiképp, kezdőként nem fogod tudni kezelni és a félelem könnyen átcsaphat agresszióba is, ami egy ilyen fajtánál nem lenne túl előnyös. Ha már ilyen fiatalon félős a kutya, akkor ne hozd el, beszéld meg a tenyésztővel, hogy had válassz a következő alomból. 15 évig kell majd a kutyával élned, te döntöd el, hogy egy egészséges idegzetű, kiegyensúlyozott kutyát szeretnél, vagy 15 évig szenvedsz egy ideggyenge, félénk kutyával.

Viszont mivel nem láttam a kutyát, így nem akarok róla semmit kijelenteni, nézd meg mégegyszer és ha akkor is félénk, akkor ne hozd el semmiképp.

2012. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azzal kezdeném, hogy kezdő kutyásként nem feltétlenül kéne amstaffot választanod. Inkább egy könnyebben kezelhető, alacsonyabb energiájú kutyafajtát válassz. Pl.: egy golden retrivert... Tudom, hogy az amstaff menő kutya, de ha túl magas eneriájú kutyát választasz, azzal a további életedet keseríted meg. Nagy a valószínüsége, hogy nem tudod majd kezelni a kutyádat, ez pedig egy amstaff esetén nem veszélytelen. Amíg kutyaként viselkedik, a legjobb fajta. De amikor pitbullként kezd viselkedni, akkor az már nem gyerekjáték. Lehet, hogy a kutya menhelyen kötne ki. Ha elviszed a félős kutyát, és ezt a bizonytalan flusztráltságot még erősíted is benne (amiben biztos vagyok), felnőtt korára a félelemből fakadó agresszió jeleit is mutathatja. Ami megint csak veszélyes. Úgyhogy én mindenképp egy könyebben kezelhető kutyafajtát ajánlok neked.
2012. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Végül hazahoztam a kiskutyát.

Így már nem oylan félénk. Közepesen energikusnak mondanám.

Elrágcsálta a kezem meg minden.

Szerintem nem lesz félénk csak nyugis.

2012. aug. 1. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:

grat. újra egy szaporítótól vásárolt bizonytalan genetikájú, "kitudjamit" vittél haza!

sok szerencsét!

2012. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!