Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ötleteket tudnátok adni, hogy...

Kozod1337 kérdése:

ötleteket tudnátok adni, hogy mi baja lehet a kutyámnak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
még 1 éves sincs a kutyám, nemrég született, de szinte semmit nem eszik, bébitápot se, langyos tejet sem iszik, sőt, vizet sem, csak nagyon ritkán.. Szlovákiában lakom, és felénk nagyon nehéz állatorvost találni, viszont van a kutyámnak gyógyszere, amit sehogy sem akar beszedni, néha habosat hány, van amikor sárgát, és az ürüléke is folyékonyan sárgás. :/ próbáltam már a vizeskenyérbe beletenni a gyógyszert, nagy nehezen megette, de nincs jobban. és egyre soványabb. nem kérek savazást, tudom, hogy orvoshoz kellene vinnem, de itt nagyon nehéz találni. esetleg száraz keksz vagy valami, ami segítene? füvet nem eszik csak belefekszik.. :/
2012. aug. 1. 20:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen a kedve?
2012. aug. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egész pontosan mennyi idős? Az oltásai rendben vannak? Kombinált oltás? Mire kellene gyógyszert szednie és mit?

Egyéb tünetek? Láz? Milyen a kedve, hangulata? És mióta tart ez az állapot?


Itatni mindenképpen muszáj, ha nem akar magától amíg nincs doki aki infúziót ad ha szükségesnek látja, akkor neked kell belediktálnod vizet. Legegyszerűbben fecskendővel boldogulhatsz kis adagokban, aztán szorítsd finoman de határozottan össze a száját, hogy ne tudja kiköpni csak lenyelni. Ezt rendszeresen, de egyszerre ne túl sokat. Ne tejet, meg tápszert, vizet! Ha kell éjjel is felkelve hozzá, ha kaját nem is fogad el, de innia muszáj, főleg ilyen melegben.


Írj többet, pontosabbat, hogy legalább próbálhassunk segíteni, de a mi tanácsaink nem helyettesítik az állatorvost. Bármilyen nehéz találni, vannak szituk amikor csak ő tud segíteni.

2012. aug. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az Immunovet nem gyógyszer, hanem immunerősítő.

Akkor viszont a kutyáknak való Béres cseppet (Béres Minera) is megpróbálhatnád, ártani nem fog.

És állj át arra, hogy a kutyádat rendszeresen, normális táppal eteted. Napi 1 alkalommal kapjon enni, a reggeli, vagy esti séta UTÁN. Fontos, hogy utána egyen, mert teli hassal nem mozgatunk kutyát, ugyanis gyomorcsavarodást kaphat. Ezenkívül séta után éhesebb.

Ha nem etetitek össze-vissza mindennel, akkor meg fogja tanulni, hogy minden nap ugyanakkor van kaja, és enni fog.

Hacsak nincs valami komoly baja, ami ezt az egészet okozza, de azt már nektek kell kideríteni.

2012. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az immunovettől sok kutya "fosik" ... a langyos tejtől mégtöbb kutya "fosik".

Te teszed tönkre a kutyádat ... az állandó hasmenés hányás után nem csoda hogy sovány. Azonnal hagyd abba amit csinálsz. Vegyél neki normális tápot, lehetőleg érzékeny gyomru kutyának valót (ne chappit meg darlingot, normális tápot!) és semmi mást ne adj neki (max. viz, husleves, fött hús, fött zöldség).

2012. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
6 hetes kortól azt esznek. a tej kimondottan ártalmas neki.
2012. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
pug puppy keverék, az oltást 6hetes korában megkapta, a kedve szomorkás, és látni a szemein hogy beteg. érdeklődtem a gyógyszertárban, ott kaptam valami port amit csapvízben kell elkeverni, megitattam vele, azóta még nem hányt, a jó hír pedig az, hogy iszik, és most már elég sokat. még 1-2 napig itatom ezzel a porral és ha nem lesz jobban, viszem az állatorvoshoz. : ) köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 2. 19:06
 17/18 anonim ***** válasza:
A kiskutyákat legalább 4-szer szokták oltani kb. 2 hetes szünetekkel.
2012. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
tudom.. de az első oltást kérdezték.
2012. aug. 2. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!