Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám 1.5 éves moszkva...

Hogyan tudnám 1.5 éves moszkvai őrkutyámat megtanítani arra, hogy menjen be a helyére a kenelbe?

Figyelt kérdés
Van egy olyan problémám, hogy a kutyám sehogy sem akar bemenni a helyére ha szépen ha kicsit erélyesebben mondom neki. Próbáltam már úgy, hogy a nyakánál a bőrt megfogom és úgy vezetem be a helyére de amint megfogom azonnal elveti magát és hisztizik, kajával sem megy max. a kenel bejáratáig eljön de ott megáll és sehogy nem tudom rábírni, hogy menjen be a helyére de magától amikor kedve tartja a nap folyamán akkor bemegy. Nem tudom mit csináljak ezzel a kutyával mert ez így nem megy, hogy nem tudok beengedni senkit a rokonokon kívül. Makacs mint a szamár. Légyszives segítsen nekem valaki aki tud! Valamit tenni kell.
2012. aug. 2. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, h a kennelhez pozitív élmények kössék. Ülj be vele, simogasd, ott kapjon enni, stb. Semmiképp se rángasd be, mert csak mégjobban ellenkezni fog.
2012. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kukaac válasza:

Hol kap enni?

Akik kennelben tartják a kutyáikat, mind bentre adnak neki enni. Ez a legegyszerűbb. Zárd rá az ajtót, amíg eszik, ha bepánikol, akkor maradj mellette (akár bent, ha magas kennelről van szó), amíg befejezi, de ne engedd ki. Ha befejezte, ültesd le, majd engedd ki.

A lényeg, hogy máshova soha ne kapjon kaját, esetleg csak jutalomfalatkát.

2012. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kukaac válasza:
Ja még annyi, hogy tanítsd meg neki a "helyedre" szót. Mindig kiálts rá, hogy "helyedre", amikor kaját kap. Egy idő utána csak akkor vedd elő a kutyakaját, ha már bent van a ketrecben. Így nem eshet meg, hogy a kajára fog reflexből a ketrecbe menni és nem a te szavadra.
2012. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!