Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF étrendhez, állateledelesn...

BARF étrendhez, állateledelesnél kapható fagyasztott húsok mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Van valami szabvány, vagy bármi, aminek meg kell felelnie és ezt fel kell tüntetni a csomagoláson? Vagy hogyan tudnám ellenőrizni, mielőtt a kutyámnak adnám? Ti honnan veszitek a húst/csontot?

#állateledel #BARF-étrend #fagyasztott húsok
2012. aug. 2. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb dolgon rajta van a szavatossági idő!
2012. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem tudom, hogy tudod e ellenőrizni valahol. A mi állat eledel boltunkban sajnos nincsen a csomagoláson semmi feltüntetve így bármilyen minőségű lehet a hús. (Nem tudom, hogy ez mindenhol így van e, de a nálunk lévőben igen) Én javaslom, hogy menj el élelmiszer üzletekbe ahol húst is árulnak. Én is át akarok térni tápról a BARF ra. Nálunk a Reálban lehet kapni olcsón liba, kaja, csirke fej, láb, szárny, nyak. Ezt külön kérni kell, hogy kutyának kell és akkor hozzák hátulról. Nem romlottak vagy stb... csak nincsenek megtisztítva, rajta van a bőr, vagy nem lett olyan szépen vágva mint ahogyan azt kéne stb.. Vagy néhány lában van egy kis csirke kaki. Én azt le szoktam kaparni és a kutyának nem lesz tőle baja. És ezek amúgy nagyon olcsók. Ezek amúgy nagyon olcsók. Akkor lehet kapni liba, csirke, pulya farhát valamikor nagyon le vannak akciózva. Szomszédunk vadász így mi könnyebb helyzetben vagyunk mert szokott hozni szarvas lábat. Nagyobb vadászatok után szarvas tüdő, máj, szív, gége ami szintén nyersen adható a kutyának. De más egyéb húsok is szoktak jó áron lenne az üzletekben csak ki kell fogni. Főleg ha mondod, hogy kutyának kell akkor sok üzletben előkerül (főleg hipermarketekben) a csúnyán szelt hús, vagy olyan ami le esett a földre stb... azokat is olcsón meg lehet kapni. Zöldség, gyümölcs szintén lehet olcsón kapni. Olyat ami a kutya étrendjébe még 1. osztályú viszont embereknek már nem igazán adják el mert nem olyan esztétikus. Állateledelből is lehet amúgy húst venni de akkor minden képen csak olyat vegyél ahol a csomagoláson fel van tüntetve, hogy mi van benne, lejárati idő stb...
2012. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*kaja helyett kacsát szerettem volna írni
2012. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Megnézem akkor a környéken levő húsboltokat is :) Bár amúgy az emberi fogyasztásra szánt húsoktól hipermarketekben alapból félek, sok helyen mossák a húst, ami már romlott és úgy teszik ki, nem igazán merek ilyen helyről magunknak sem vásárolni, volt már, hogy büdös csirkecombot vettem pl. a Tescoban. Vágóhídról szoktam, de most néztem körbe és nincsenek azok, amiket én keresek.


Igazából minősítésre vagy ilyesmire gondoltam, hogy kell-e rajtuk ilyesmit keresni, az állományra volnék kíváncsi, hogy megbízható helyről van-e stb. Kinéztem egy kereskedést, nagyon jó áron van minden. Azt írják a honlapjukon, hogy minden húsféleség csomagolt, feliratozott. Esetleg a feliratokra vonatkozóan tudtok valamit, hogy mit nézzek? :D Persze nem a szavatossági időre gondolok :)

2012. aug. 2. 16:02
 5/9 A kérdező kommentje:
VAgy túlaggódom? :D
2012. aug. 2. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Merre felél laksz?
2012. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Székesfehérváron.
2012. aug. 2. 17:23
 8/9 Akiteki ***** válasza:
100%

A kutyák meg tudják emészteni a hullamérget, mivel a farkasok elteszik a több napos döglött állatot is. Semmi bajuk nem lesz a kicsit már szagos hústól.

Én a táp mellé kiegészítésként szoktam husit adni, ha épp van. Van egy gyrosos étkezdét üzemeltető ismerősöm. Amiket levág a húsról széleket, mert kicsit zsírosabb rész, vagy lelógna a nyársról, azt lefagyasztja nekem és hetente elhozom.

2012. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Látom visszatértél :)

Köszi! :)

2012. aug. 8. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!