Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az állatkere...

Mi a véleményetek az állatkereskedésben vásárolható fagyasztott húsokról? Mitől olcsóbbak mint a bevásárlóközpontokban lévő húsok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A boltokban emberi fogyasztásra való húsok vannak. A kutyás boltokban pedig állatoknak való. Az állateledelnél kevesebb a szigorú szabályozás. Pl a csirke, ha a boltban hűtőpultban van napközben, akkor azt másnap már nem lehet eladni emberi fogyasztásra. Még lefagyasztva sem. De kutyának el lehet adni még fagyasztva.
2012. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kutyáshoz az kerül, ami emberi fogyasztásra "nem alkalmas" (semmi baja nincs, általában esztétikai hibás) Ide kerül a törött csontos, a bevérzett húsú, felesleges nyesedékes hús. Az én kutyám imádja.
2012. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elvileg az emberi fogyasztásra szánt húsokat a vágóhidakon állatorvosnak kell ellenőrizni (mindet!).

Az esztétikai hibás vagy sérülés miatt kényszervágott állatokat orvosi vizsgálat nélkül olcsóbban tudják adni!

2012. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem igaz, amit én veszek arra rá van írva, hogy hatósági állatorvos ellenőrizte. Ezek a húsok mechanikailag sérültek (túl kis comb, vagy túl nagyra sikerült szárny, stb.) rosszul vannak feldarabolva.
2012. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem sok rossz tapasztalatom van. Jóval előbb megromlanak főzés után, mint a friss emberi fogyasztásra vett hús, tehát ebből nekem az következik hogy amikor kikiáltják állateledelnek, akkor már lejárt a szavatossága. Sokszor van szaga, miután kiengedem. Olykor ez a szag főzés közben eltűnik. Többnyire még nem totál romlott szag, de szag. Néha nem tudom megítélni, hogy én vagyok túl kényes vagy ez már tényleg romlott? 2-szer jártam úgy, hogy a kutya fél óra múlva kiokádta az egészet, de az olyan büdös volt, tényleg nem kellett volna odaadnom:( Később egy hasonlót kiengedés után vágtam is ki a szemétbe. Legutóbb úgy jártam, hogy kb. 2 vagy 3 napja főztem meg, elvileg még nem kellett volna romlottnak lennie hűtőben, de észrevettem, hogy a lé kicsit mintha bugyborékolna. Nem akartam kidobni, de nagyon megbántam, mert másnapra arra keltem, hogy kivétel nélkül minden kutyám összefosta azt a helyet, ahol aludt. (5-en vannak) Na úgyhogy most lett elegem. Oké hogy 10-ből 7 esetben nincs bajuk az állateledelesnél kapott hústól, de most már egyre inkább gyanakszom, hogy állatkajáknál nem ügyelnek arra, hogy ne fagyjon vissza felengedés után, vagy már eleve a lejártat fagyasztják le. Lehet hogy az állateledelesem rossz helyről vásárol, de én besokalltam. Most csak száraz tápot veszek, de tervezem egy mélyhűtő beszerzését és olcsó budapesti piacokon körülnézek, emberi fogyasztásra alkalmas húsokat szeretnék betankolni a kutyáknak. Állítólag lehet kapni nyesedéket ott is.
2012. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nagykerből tudom venni. Van, amikor aznap vágják, akkor melegen hozom el. Utána mélyhűtő és kiengedéskor semmi baja. Igaz, én nyersen adom.
2012. jún. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

23:51-es, akármennyire is szeretnéd elhinni, itt is odafigyelnek a lejárati időre, mert bár a kutyák gyomra erősebb, ők is lehetnek betegek és ők is kaphatnak el fertőzést a húsoktól.


Ezt a húst is ugyanúgy ellenőrzi a hatósági állatorvos. Mások is és én is írtuk már, az esztétikai hibás, törött vagy nem megfelelően derabolt (nyesedékes) hús kerül ebbe. Én hőkezelt (főtt) és utána fagyasztott cuccokat szoktam venni. Kacsafej, csirkefej, pulykadarabok...A pulykadarabokban rengeteg az egész pulykaszárny, csak be van vérezve vagy épp szét van törve a csontja.

Egyszer reggel vett a párom és elfelejtette hazahozni egész hétvégre, ott állt a melóhelyén a hűtőben. Természetesen kiolvadt, csak hétfő este került megint fagyóba. Párat kivettem, ami volt a kutya vacsija, többi be a fagyóba. Még most sincs semmi bajuk, kiolvasztás után sem szagosak. Sima főtthús szaguk van.

2012. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt több válaszolónak igaza van én többször vettem "büdöset" mint jót az állateledelesnél most Pesten veszem nagyobb tételben:

csak számot tudok:06-70-300-3300

2012. júl. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Little Reed, semmit nem szeretnék hinni, leírtam ami van. Természetesen normális helyen odafigyelnek ezekre a dolgokra, de az én állateledeles eladóm nem ilyen helyről szerzi be a húst. Itt helyben nincs más lehetőségem normális állateledelhez jutni, de szerencsére nem lakom messze Pestről, meg fogom oldani, hogy a kutyáimnak ne a büdös, romlott, többször kiengedett hús jusson, mert itt azt kapják, mint mondtam nem mindig, de túl gyakran járok így.
2012. júl. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pestem a Kutiéknál van szuper hús. Még tojást is lehet venni , frisset. Annyi a megkötés, egy rekesszel el kell vinni.
2012. júl. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!