Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyákat csak száraz...

Kölyök kutyákat csak száraz táppal vagy ink. Konzervvel kevert táppal érdemes etetni?

Figyelt kérdés
ismerősöm kutyája csak tápot kap, de sztem nem ártana néha hetente 1-2 alkalommal konzerv vagy főtt kaja is mellé. mit gondoltok? csak azért kérdezem mert a közeljövőben (cirka 1 hónap múlva) nekem is lesz egy kis kutyám.

2012. aug. 2. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha jó minőségű tápot kap, akkor az elég neki. Tévhit, hogy a kutyáknak is szükségük van a változatos étrendre. Arra figyelj, hogy ha kölyök kutyát veszel magadtól, akkor eleinte ugyanazt kapja, amit a tenyésztő adott neki. Utána fokozatosan átállhatsz más eledelre.
2012. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Multkor beszéltünk egy tanácsadóval, hogy a kutya táplálkozásának nem jó a konzerv, mert olyan mintha moslékot adnál neki, és azt javasolta, hogy egy fél évre elég,de ha nem birod anyagilag, akkornem kellel elég az olcsobb de amúgy 30000 ft amit leirtam.
2012. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez kicsit zavaros (: leírnád kérlek újra ? "és azt javasolta, hogy egy fél évre elég,de ha nem birod anyagilag, akkornem kellel elég az olcsobb de amúgy 30000 ft amit leirtam."
2012. aug. 3. 09:36
 4/7 Maxitabi ***** válasza:

A jó minőségű tápban minden lényeges benne van. A konzervek 90%-a sajnos tényleg semmilyen értéket nem képvisel.. fel lehet dobni vele a kaját, de attól meg válogatós lesz..

Az Magyarországon tévhit, hogy a konzerv semmit nem ér, csak 80% víz. Ez így magában igaz, de az igazán jó-min 80% v több húst tartalmazó ( és -nem állati mellékterméket- 0 gabona,kukorica, cukor, színezék, tartósítószer, ízfokozó) konzerv jó, mivel a kutya sajnos nem iszik annyit, amire szüksége lenne, ezzel viszont magához veszi a nedvességet. A konzerv és a hús közti különbség a vitaminozásban van. A külföldi kutyás fórumokon megkövezik már azt, aki száraztáppal etet,ott a BARF etetés a "modern"és egészséges.Vagyis: nyers etetés hússal,belsőséggel, főtt zöldség,ill (nem főtt) gyümölcs, tejtermékek (nem tej) és adalékok -halolaj, taurin,zöldkagylókivonat stb ill csont adása. Viszont ennél a hiánybetegségek elkerülése miatt nagyon bele kell ásni magát az embernek a témába. (És mivel pl nálunk nem lehet normális friss húshoz jutni (ui sertés tilos nyersen), ezért marad a kényelmes száraztáp-de csak a szuper minőségű...) Hosszú távon megéri a drágább (ebből sem mindegyik tényleg jó), mert kevesebb kell belőle és egészséges marad a kutya.

Visszatérve kérdésedre. Túl "változatos"-vagyis kevert táplálás nem jó, főleg nem kölyökkorban, mert az emésztőrendszere nem bírja.Ha már nagyobb, lehet változatosabban, sőt ajánlott a szokott tápot 1-2 évente váltani.A mi kutyánk sajna érzékeny gyomrú, ha pl kap csontot v konzervet is, mindig lágy a széklete, v hasmenése van. Ettől még kap, mert tudom, hogy jó neki, legfeljebb nem tudom szépen összeszedni a végterméket.. Táplálásról olvashatsz még itt is, számos ehhez kapcsolódó kérdés van/volt.

2012. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 jbondka ***** válasza:

inkább száraz tápot adj neki, de abból, ha lehet prémiumot (mi Britet adunk neki 6-7000 ft a 15kg, ár/érték arányban ez a legjobb), néha, hetente 1x,2x konzervvel keverjük, de csak simán konzerv szerintem hosszútávon nem jó.

amúgy itt egy jó leírás mivel és hogyan etesd a kutyát:


[link]

2012. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! (: most kóstolónak vettem első körben egy kis adag (3 kg) pro plan kölyök tápot, de brit care lesz a következő (mivel csupa jót írnak róla) és amennyiben beválik ez is marad majd huzamosabb ideig.
2012. aug. 3. 14:03
 7/7 Brigsz válasza:
Milyen idős?
2012. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!