Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani 8...

Tologatom kérdése:

Hogyan tudom megtanítani 8 hónapos Jagd-terrier kutyámat a rendre?

Figyelt kérdés

2012. aug. 3. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy pakoljon maga után? Hát ha sokat gyakorolsz vele :)
2012. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem ugy értem hogy pakoljón maga után csak anyit hogy szofogadó legyen és ne verekedjen a 2 éves nagy kutyával
2012. aug. 3. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

ajjaj.:D

8 hónapos jagd és ez a kérdés?:D

Sehogy.

Na csak viccelek.:)


Persze, meg tudnád, de 3 oldalt írhatnék róla - ha nem mondasz konkrét gondot. De még ha konkrét bajt is mondasz, akkor is valószínűleg az csak valami "tünet", az igazi feneség máshol lehet.

Az az igazság, hogy a jagdnak feltétlen kell valami életmódprogram. Ez a kutya 24/28 vadászik.

Cipőre, zoknira, macskára, bármire... Felteszem nem vadászol vele másra...:)

A tükörsulikban van életmódprogram. Neki szerintem mindenféle sport menne, a tükör őrző-védő és a nyomkövetés tuti... (a tükör ŐV nem a hagyományos ŐV, nagyon messze áll tőle... a keleti pásztorokat leszámítva minden kutyafajtának ajánlott.)


Amúgy a tükörsulik megálmodója, Korom Gábor is épp jagd terriert készül bealakítani.:)


Szóval ha úgy gondolod, gyere le egy tükörsuliba, nézd meg, hogy folynak ott a dolgok, és ha tetszik, jelentkezz akár már a szeptemberben induló alapfokra!

(A 8 hónap pont jó és nem érdemes halogatni.)

(Előtte vedd fel velük a kapcsolatot, mert egyrészt ha nem voltál ovis előbb meg kell nézniük a kutyád, az extrémen agresszív vagy félős kutyákat előbb terápiázni kell, másrészt meg mert hamar betelik a ~10 fős csoportokban a férőhely és akkor várhatsz újabb 7 hetet a következő alapfok indítására.)



Itt olvasgathatsz a tükörsulikról, hogy mi is ez pontosan...:


[link]

[link]



Várunk szeretettel!:)

2012. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Deh nekem csak anyi kellene hogy hogyan tudnám megtaninitani ara hogy ne szökjön rám fojtón és amit mondok azt 50% ban legalább meg ércse.
2012. aug. 3. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát a "csak annyi" az nem olyan egyszerű...


+ nem is értem, mi a gond pontosan.

Neki megy a másik kutyának, neked megy, fojtón nem értem, mit csinál?...


Elég szépen kicsúszhatott a kezedből az irányítás...


Én mondom, kutyasuli.

Ezt nem lehet olcsón megúszni.


Miért ezt a fajtát választottad?

2012. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem pontosan a problémát. Mi az, hogy ne szökjön rám? Nem beléd akarok kötni, félre ne érts, de ezt tényleg nem értem. Mozgatod rendesen? Élete a munka. Viszed más kutyák közé? És nyugtass meg, hogy nem olyan helyről van, ahol már kicsinek elcseszték rendesen a szocializációját, csak egy példa 3hónapos kis jagdok, 3 kutya 3 helyre elzárva, megkérdezem a gazdát, hogy miért vannak elzárva, mondja, hogy marakodnak, hát ne már ilyen kicsi kutyák, erre kiengedi őket és egymásnak esnek, ha nem a saját szememmel látom nem hiszem el, felemelem az egyiket, tiszta seb a mellkasa, a másiknak is, a szőr kihullva, kérdezem tőle, hogy szerinted ez normális, válasz, igen, jó kis kemény kutyák. Ugye nem ilyen b@romtól vetted? Írd le pontosabban, hogy mi a probléma, miért marakodik?
2012. aug. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sétáltatod napi 5-6 órát és kiképzed vadászatra szakember segítségével és utána vadászol is vele rendszeresen
2012. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!