Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biztonságos a kutyát a kertben...

Biztonságos a kutyát a kertben tartani?

Figyelt kérdés

Soakak szerint nem ajánlott pl,. éjszaka kint tartani. Inkább bent a garázsban, ott is ugat, ha betörnének. Mások szerint, meg akkor egész nap legyen benn a házban, amíg dolgozik az ember, ha ennyire féltik... És tegyék a kutyát széfbe.

Most mi javasolt?



2012. aug. 4. 08:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nálam a kutyák kinti-bentiek. Én nem tartanék kutyát csak kint. Én így vagyok nyugodt, ráadásul nekik is jobb, ha a gazdival lehetnek. Éjszaka eldöntik, hogy kint maradnak-e (eléggé védett kertünk van), általában nem. Kölyökkutyát elvből nem hagynék kint éjszakára.
2012. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem is kinti benti kutyáim vannak. Éjszaka nyitva hagyom az ajtót és eldönthetik, hogy mikor mennek ki és jönnek be. De általában bent alszanak velem, meg ilyenkor is itt fekszenek körülöttem mikor gépezek, főleg a kölyök a székem alatt.:)

Egyébként ez a szökősdi érdekes, mármint, hogyha kötődik a gazdához akkor nem szökik. 2 huskym van, amiről tényként kezelik, hogy szöknek. Az felnőtt 2 évesen került hozzám, nem tanitottuk, hogy ne szökjön, elejében féltem is, hogy majd fog. De nyitott kapunál sem szökik ki, sétáláskor egyszer megesett, hogy elejtettem a pórázt, nem szaladt el tőlem , meg az is megesett egyszer, hogy lehúzódott a nyakáról a nyakörv, akkor is megindult volna játszani, de első szóra odajött hozzám.

Meg anyunál is egyszer kiment a kapun, anyu hiába kiabált utána, nekem csak egyszer kellett utána kiabálnom és jött is vissza be.

A kicsi még csak 10 hetes, de vele is igyekszem, minél jobban kialakitani a kapcsolatot. Szerintem már elég jó kötődik hozzám ő is.

2012. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!

Ezt mondom én is. A kutya a gazdihoz kötődik, ha jól érzi magát ott, ahol él, és a gazdihoz az érzelmi kötődés megvan, nyugodtan nyitva hagyhatsz kaput, vagy amit akarsz, ki is megy rajta, ha úgy tartja kedve, de az első hívó szóra visszamegy.

Nem kell őket erre külön tanítani, meg póráz, stb.

2012. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A kutyának (persze ha nem egy öleb) az a legjobb ha a kertben tartják. Nagyobb a tér és kint van a friss levegőn. A kert legyen biztosítva, hogy ne szöhessen ki a kutya. Az egyetlen veszély hogy megmérgezhetik, de hát ez nem egy nagyon gyakori dolog. Persze, ha ennyire félted a kutyád, megtaníthatod hogy ne fogadjon el idegenektől enni. Kérd meg egy barátod (aki nem látogat meg gyakran)hogy a kerítésen kívülről adjon a kutyának enni, és abban az ételbe rakjon csípőspaprikát (fontos hogy ne érezze rajta a te szagodat!). Aztán egy másik ismerősöd is csinálja ezt meg. A kutya hamar rájön majd hogy csak a tőled kapott ételben nincs csípőspaprika. (Ürítésnél csíphet neki, de elég ezt kétszer csinálnod vagy háromszor és nem fog elfogadni több ételt idegenektől.)
2012. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!