Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti rajta hagyjátok a kerti...

Ti rajta hagyjátok a kerti kutyátokon a kertben a nyakörvet?

Figyelt kérdés
Új szomszédaink lettek,állatorvos házaspár és azt mondták,hogy nem szabad rajta hagyni a kutyán a nyakörvet a kertben mert bármiben fennakadhat és megfullad.Most egy kicsit elbizonytalanodtam,mert én eddig rajta hagytam a kutyámon a nyakörvet,persze amikor kicsi volt,akkor séta után levettem róla,hogy bele ne akadjon valamibe,de 1 éves kora után már rajtahagyom a nyakörvet,ha esetleg elszökne akkor több esélye legyen,hogy hazakerüljön(van benne chip is,de falun nem rohannak egy talált kutyával egyből az állatorvoshoz).Ti rajta hagyjátok a nyakörvet vagy séta után leveszitek a kutyáról?
2012. aug. 4. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Sétáltatás után mindig levesszük...szóval szinte sosincs rajta nyakörv.:D
2012. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az udvarra kap egy bolhanyakörvet, de az direkt olyan, hogy könnyen elszakíthatja (egy biléta telefonszámmal azon is van)!
2012. aug. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Évekig rajta volt, de miután többször is kirágta a kerítést és kiszökött, utána már levettük róla. Most már meg van csináltatva a kerítés, nem is szökdösik, de ennek ellenére nem raktuk rá vissza. Jobb is így neki szerintem.
2012. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Enyémen is csak bolhanyakörv van. Sétálás után mindig levesszük. Szerintem el is csúnyitaná egy idő után ott a szőrét, ha folyamatosan rajta lenne.
2012. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyémen rajta van mindig, csak éjszakára veszem le. Neki textil van, én akkorára hagytam, hogy simán kifér a feje belőle, és volt is már rá példa többször, hogy egy macska után kidugta a fejét valamelyik lyukon, visszahúzta, a nyakörv meg szépen ott maradt mert kibújt belőle. Mondjuk ő az idekerülése után egy ideig nagyon szökős volt, én meg úgy vagyok vele, hogy az ördög nem alszik. Falun lakunk, itt 90% nem is hallott a chipről, a bilétát legalább látják.
2012. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, csak a kullancs nyakörv van rajta. Nagy testű kutyám van, nagy széles bőr nyakövet használunk sétához, ha rajta hagynám elég kényelmetlen lenne neki, plusz még a szőrét is kikoptatná. Chip van benne, szökni meg nem tud, meg nem is akar.
2012. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 diagnostic ***** válasza:
Mindig le van véve. Tényleg veszélyes tud lenni, ismerősi körben is akadt sajnos olyan, hogy rajtahagyta,beakadt,és megfulladt a kutya. Jobb félni, mint megijedni
2012. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is vedd le.

1. a kutyát szerintem eléggé idegesíti.

2. elkoptatja a szőrét ott ahol a nyakörv van.

3. ki tudja mikor akad meg miben.


szerintem szedd le.

2012. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben,akkor leveszem róla a nyakörvet,csak így meg attól félek,hogy ha elszökik akkor nembiztos,hogy hazakerül,hiába van benne chip.
2012. aug. 5. 18:52
 10/10 anonim ***** válasza:
(az egyik előző válaszoló vok am aki a 3 hátrányt felsorolta) ha bolhaítró nyakövr akkor azt nyugodtan szerintem mert direkt a kertbe lett kitalálva szal valószínüleg gondoltam ezekre a dolgokra hogy ne akadjon be mindenhová vagyis hogy akkor szét tudja szedni könnyen.... habár a szőre akkor se lesz szép de ha mindig van rajta aakkor nem is látszik...
2012. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!