Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüleimnek van beleszólása...

Szüleimnek van beleszólása abba, hogy szeretnék husky-t tartani?

Figyelt kérdés
Van egy magyar vizslám, őt szüleim tartják el. Viszont a kutyát a saját fizetésemből látnám el.
2012. aug. 4. 11:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy csak a tiéd lenne? Talán nem engednéd mások közelébe? Ez nem így működik. Egyáltalán mi a gond azzal hogy a család kutyája? Miért akarsz egy kutyát kisajátítani?

Egyébként persze hogy van beleszólásuk, hiszen együtt laktok.

2012. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A kutyát nem lehet elszeparálni a család többi tagjától. Illetve el lehet, de nem egészséges. Minden kutya a cslád tagja, csak van egy-egy személy, aki konkrétan vállalja a felelősséget a kutya etetéséért, neveléséért, egészségéért, mindenéért, de ettől függetlenül együtt éltek mindannyian, ezen nem lehet változtatni.
2012. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
de lehet, ugyanis ennek a kutyának nem 100 emberre kéne hallgatnia normálisan, csak rám, és eddig akárhány kutyám volt egyik sem kötődött hozzám, mert apám lenyúlta ezt a szerepet
2012. aug. 4. 11:23
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is Huskym van. Szerintem nem kell elkülönitened a család többi tagjától, ha te fogsz vele legtöbbet foglalkozni, tanitani vele lenni stb. úgyis hozzád fog a legjobban kötődni. Az enyémek is igy vannak.:) De ttól még szeretik a család többi tagját is, de pl. a felnőtt kutyám nem igazán hallgat másra csak rám. És annyit csináltam, hogy én foglalkoztam meg foglalkozok vele a legtöbbet.

Most van egy kölyök huskym is, 10 hetes, de ő is eddig a legjobban hozzám kötődik, bár apum nekem is néha mintha próbálná elvenni a szerepem, mert behivja magához, meg ad neki minden reggel enni még előttem, de ma is ültünk a padon szólt a kicsinek, hogy mennyen oda hozzá és a kicsi hozzám jött oda és leült mellém.:) Szóval foglalkozás kérdése az egész, semmi különités nem kell, ha te foglalkozol legtöbbet vele, hozzád fog kötődni.:)

2012. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állj neki szegény vizslával foglalkozni, hidd el, ha megfelelően foglalkozol vele, téged fog vezérének tekinteni, főleg ha még kutyasuliba is elviszed. És gyakorlásnak, felkészülésnek is jó egy olyan makacs fajtához, mint a husky (nekem is huskym van, szóval tudom, miről beszélek:)).
2012. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. Ő az én kiskutyám.:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3274049-mi-a-..


Nekem is első kutyám a husky, voltak előtte kutyáink, de általában mindig apué volt. Meg most is van apunak is külön egy a 2 huskym mellet. Szerelmes vagyoka fajtába már nem tudom hány éve, és valahogy nem tudtam másik fajtával igy foglalkozni, ennyire szeretni, hiába volt előtte másik kutyus nálunk. Anyuék, mikor megvettem az első huskym mondták is nekem, hogy majd ez is csak 2 hétig lesz érdekes és majd az ő nyakukra marad. Most már 2 éve megvan és egyre jobban megszeretem a fajtát, azért is van már mellette még egy. Lehet a kérdező is igy van vele.:) Persze, nem azt mondom, hogy a legkönnyebb velük bánni, mert bizony tényleg egy makacs fajta és az ember fejére nőhet könnyen. De nem is lehetetlenség megnevelni, nagyon inteligens és okos kutyusok, csak kell velük foglalkozni.

2012. aug. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

1. A szüleidnek van beleszólása a dologba, mivel együtt laktok.


2. Ha egy gazdás kutyát akarsz, akkor ne a huskyt (vagy egyáltalán szánhúzó fajtát) válassz. Őket ugyanis úgy szelektálták, hogy kivétel nélkül minden embert szeressenek és mindenkinek örüljenek. Nagyon ki@szol vele, ha szeparálni akarod, ez most mondom, nem fog működni.


3. Lehet, hogy 21 éves vagy, de a gondolkodásod inkább 12 évesre vall........

2012. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának normális esetben mindenki kellene hallgatnia. Az, hogy te nem tudtad engedelmességre késztetni, nem apukád hibája :)
2012. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
megtanítottam a vizslámat, hogy kézből egyen, anélkül, hogy megharapna, apám meg rászoktatta, hogy kapjon a kaja után egyből, mert dobálta neki a kajáját
2012. aug. 4. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!