Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitás után mit kell...

Gabrielli kérdése:

Ivartalanitás után mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja bekérezkedett az udvarba egy kis keverék szuka kutyus. Eleinte gazdit próbáltam keresni neki, de nem sikerült találnom. Időközben beoltattam, féregtelenítettem és cseppet is kapott kullancs és bolha ellen. Mivel van egy 10 hónapos Goldenem is, egész jól összeszoktak már, egy kicsit még tépik egymást időnként, de ez játéknak fogható fel, úgy határoztam hogy végülis megtartom Kormit is. 10 áras udvaron elfér a két kutyus és még nem is unatkoznak.

A kis szukát szeretném ivartalanítani, most kb. 3 és fél hónapos lehet a doki szerint. Olyan 5-6 hónapos korában kellene tenni, ugyebár. Kérdésem az volna, hogy a beavatkozás után mit kell tenni a kiskutyával, vagyis el kell-e külenítenem a másiktól, ha igen akkor kb. mennyi időre?



2012. aug. 4. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem csak el kell különítened,hanem mikor hozod haza ki se engedd az udvarra nagyon,legyél mellette minimum 24 órát figyelni kell rá folyamatosan. Mikor hazahozod nagyon bágyadt lesz,lehet csak félig lesz ébren,ne engedd hogy igyon-egyen-mászkáljon míg fel nem ébred teljesen! Első nap csak vizet igyon,másnap kapjon csak enni. Kérjél majd tölcsért is hogy a varratokat ki ne szedje magából. Sétálni másnap este már mehettek és akkor már enni is adhatsz neki utána. Ne engedd azért majd varratszedésig hogy durván játszanak,tépjék egymást,mert könnyen felszakadhatnak a varratok.
2012. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló jól írta. Bár a 24 órás folyamatos felügyelet kicsit túlzás. Csak ha újra rohangál másnap, akkor kapjon kaját, és maradjon a lakásban. Ha már úgy látod, hogy tud menni és tudna inni, akkor igyon.

Szuka kutyáknál nem jellemző, hogy a varratot piszkálnák. Az első 2-3 napon úgyis látod, piszkálja-e vagy sem. Rászólsz akkor, hogy ne rá figyeljen. Ha csak azzal foglalkozik, akkor gallér.

2012. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

enyém azért piszkálta mert később picit már viszketett neki mert gyógyult aztán elkezdett pirosodni neki rögtön mentem dokihoz tölcsérért. Ugye hiába mondod a kutyának ne vakarózzon:)

24 órát azért írtam hogy pl hazaviszi délután azért másnap délutánig azért legyen mellette valaki,mert mondta dokink ezt hogy figyeljük hogy komplikáció,vagy műtét utáni intolerancia fel nem lép.:)

2012. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!