Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más szerint is csonkolás az...

Más szerint is csonkolás az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Én sosem csonkoltatnám meg a kutyámat szerintem ez az emberi kegyetlenség netovábja. Levágni egy kutya heréit meg kiszedni a méhét???? Mit képzelnek magukról ez emberek??? Engem ez felháborít!!!!
2009. júl. 19. 10:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
90%
Az ivartalanítás még mindig jobb, mintha a nem kívánt kölyköket ölné meg valaki...
2009. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim válasza:
8%

Egyértelmű,

hisz a természetes adottságaitól, a szabadságától,

a szabad akaratától fosztják meg úgy az állatokat, hogy őket nem kérdezi a kutya sem.


Ismerek olyan állatorvost, akihez ha ivartalanítani visznek állatot, akkor közli, hogy


"na vetkőzzön, mert a gazdával kezdem".


:-)

2009. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
81%
Hát az az állatorvos sem normális!
2009. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
95%

Akinek ez a véleménye, az ugye azt is vállalja, hogy a sok véletlen sikerült kutyát felneveli és ellátja életük végéig...

Szerintem egyébként az állatnak sokkal rosszabb, ha párzási hangulatban van, de nem engedik partnerhez, hogy mßegse legyen kiskutya.

2009. júl. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
92%
Nem csonkolás. Ha felelős gazdák lennének, akkor nem lenne túlszaporulat és lenne ennyi gazdát kereső kisállat. Akik ha nem találnak gazdát, akkor nagyon sanyarú sorsra jutnak. Arról nem beszélve, hogy van aki nem is keres gazdát, hanem bevágja a kukába a kölyköket. Engem ez háborít fel és ez az emberi kegyetlenség netovábbja, nem az ivartalanítás. Ha valaki nem akar kölyköt, igenis ivartalanítasson, ráadásul súlyos betegségektől is kíméli meg a kutyáját, macskáját, mint pl. az emlődaganat. Egyébként honnét veszed ezt a marhaságot, hogy a kutya heréit levágja az orvos?
2009. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 A kérdező kommentje:

Miért szerinted mit csinálnak a herékkel? Linkeljek be neked youtube videót amin épp egy kant ivartalanítanak???

Az én szukám még sosem szült, pedig 10 éves, és hoppá van egy 6 éves kanom is, egyik sincs ivartalanítva. Csak vigyázni kéne a kutyákra, nem csonkolni őket.

2009. júl. 19. 11:11
 7/73 anonim ***** válasza:
13%
Én egyetértek a kérdezővel.Egyre kegyetlenebb dolgokat művelnek az emberek az állatokkal!!!!:@:S
2009. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
19%
Sőt ....legtöbbször szégyellem hogy ember vagyok!!..:S
2009. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként szerintem linkeld be a videót...
2009. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
92%

Nem csonkolás.

Inkább ivartalanítás, mint nem akart kölykök, szenvedő lefogyott kan, álvemhesség, emlő-, méhdaganat, hererák.

Az ember emberemlékezet óta tenyészti az állatokat, ivartalanítva lesznek a lovak, disznók, marhák, juhok is. Azon senki nem akad ki.

Megkönnyíted a kutyád életét és a tiédet is.

Aki csonkolásnak látja az igen szűk látókörű és korlátolt ember, aki minden bizonnyal az orvosi előnyeivel és hátrányaival sincs tisztában. Ha ez a felfogókapacitásának hiányából történik az megbocsátható, de ha azért mert utána sem néz a dolgoknak az elítélendő.


(Az egyik válaszoló hozzászólásában megemlített orvos pedig nem hiszem, hogy létezik, esetleg egy 80 éves lódoktor, bár azok is herélnek, hiszen a mének nagy része is herélve lesz.)

2009. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!