Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet feldolgozni,...

Hogyan lehet feldolgozni, hogy a kutyám halálos beteg és csak hetei vannak hátra?

Figyelt kérdés

Ma vittük orvoshoz, mert egy ideje keveset evett, sokat feküdt és a doki megultrahangozta, mondta, hogy áttétes rákos és csak hetei vannak hátra... 10 éves németjuhászról van szó.


Azóta ezt nem tudom feldolgozni, minden másodpercben ez jár az eszemben és ha ránézek a kutyámra elfog a sírás, mert tudom, hogy már nem sokáig lesz velem.


Aki volt már ilyen helyzetben, kérem segítsen, adjon tanácsot ő hogy tudta ezt feldolgozni, hogyan tudott ezen átlépni, hogyan tudta a kutyája utolsó napjait széppé tenni?


Köszönöm!


2012. aug. 4. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lesz könnyű azt elmondom, én azt hittem h belehalok.

Első kutyám volt szintén német juhász 8 éves majdnem már a 9-et töltötte, amikor 1 hét alatt olyan rosszul lett h már semmit sem evett, és amikor elvittük dokihoz, megröntgenezte és mondta h tüdejébe van áttét, és meg fog halni, fogalma sincs h mikor, még aznap meghalt, ez 2010-ben történt 2 éve, de nincs olyan nap azóta sem h ne gondoljak rá szinte minden nap ő jár a fejemben de már egyre könnyebb. Neki volt már daganata, de kiműtötték belőle, hatalmas emlődaganat volt. Azóta ezt a fajtát tenyésztem, és olyan rossz érzés volt h hiába akár hol kerestem a jobbnál jobb kutyákat nem találtam olyat, amire rá nem jöttem h nem küllemre kell keresnek, és jellemre sosem fogok olyat találni mint ő volt, és azóta h erre rájöttem sokkal könnyebb az életem, mert magamat éreztem rossznak h miért nem találok olyan kutyát, amikor már kiállítás győztes kutyáim vannak akik minden kiállításon ahol indulnak minden elhoznak, és sokkal jobban megfelelnek a standardnek mint az első volt, és még is azt hittem h a külleme miatt imádtam annyira. Tudom sokaknak ez most érthetetlen zagyvaság meg össze-vissza is írtam ahogy jöttek elő az emlékek,de kitartást kívánok neked kedves kérdező, én csak egy kiskutyával bírtam ki, nem tudom h nálad ez h lesz.

2012. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a kutyusodat, az én kutyusom 11 éves német juhász és kis csomók vannak az emlőiben, mostanában nagyon keveset eszik, lehet hogy neki is ez van?

Ha nem túl megterhelő leírnád légyszi hogy konkrétan miket látsz, h tudjam nálunk is ez a helyzet?

2012. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12 éves erdélyi kopóm öregkori súlyos epilepsziában nemrég halt meg. Nagyon nehéz elviselni.
2012. aug. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem lesz könnyű.

Nekem áprilisban pusztult el a yorkim...Teljesen feldolgozni nem lesz könnyű,sok időbe fog telni.Az én kutyusomnak vizes volt a tüdeje,és az volt a legrosszabb,hogy adott neki 1-2 injekciót,és mondta,hogy meggyógyul.Nos,akkor én voltam a világ legboldogabb embere,hogy dejó,még nem kell átélnem ekkora fájdalmakat.Mire hazaértünk az állapota olyannyira leromlott,hogy fél óra múlva elpusztult.Én megígértem neki hogy mindig emlékezni fogok rá,és szeretni fogom,a fülébe súgtam,mikor már láttam,hogy nem biztos hogy túléli...Mellette voltam,éreztesd a kutyusoddal,hogy szereted és a legfontosabb,hogy azt lássa,hogy boldog vagy,ne éreztesd vele hogy valami nincs rendben.Légy boldog,ami tudom,hogy nehéz,de hidd el,hogy ő is boldognak szeretne látni,hiszen ő a legjobb barátod,és az is lesz mindörökre.Nem szabad,hogy azt lássa,és úgy menjen el,hogy boldogtalan vagy.Élvezd ki a vele eltöltött időt.Legyél mellette minél többet.Simogasd,beszélj hozzá.Mondd el neki,hogy csodálatos barát volt,meg hogy nagyon szereted.Ez lehet,hogy más embernek hülyeség,de én hiszem azt,hogy a kutyák értik amit mondunk.Elveszteni nagyon nehéz lesz,én órákig sírtam,és ha rágondoltam nem tudtam felfogni,hogy elment,kellet hozzá idő.Étvágyam hetekig nem volt,alig ettem valamit,és egyáltalán nem sajnáltatásból csináltam ezt,tényleg nem éreztem éhséget.Remélem megfogadod a tanácsaimat,és a legfontosabb,mosolyogj,mert Ő is így szeretne téged látni,még ha ez ilyen helyzetben nagyon nehéz is.

2012. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én nekem volt egy cicám. már majdnem 8 éve volt nálam a kis édes de szeptember óta nem találom sehol. lehet h valaki ellopta de nem valószínű mert 8 év elég sok egy macskánál. azóta minden nap gondolok rá. hónapokon át minden este sírva aludtam el és haragban váltunk el, ez a legrosszabb. bármit megtennék azért h még egyszer átölelhessem de nem lehet. tudom nem olyan mint egy kutya , de nekem ő volt a mindenem. a lényeg az hogy mosolyogj és ne érezze h szomorú vagy és neki a túlvilágon jobb lesz bízz ebben. én is csak ezzel tudom vigasztalni magam. azóta van egy kis kutyám és vele olyan jó próbálok lenni akkor is amikor megharap, próbálok nem kiakadni bármit csinál azért, h neki tökéletes legyen az élete :))
2012. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!