Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen praktikus tanacsot...

Milyen praktikus tanacsot adnatok az ujszülött csecsemövel hazaerkezö anyukanak? Legyen az barmilyen nevelesi elv, szokas, vagy bevalt modszer.

Figyelt kérdés
Kedves gyakorlott anyukak, mi az amit nagyon fontos tudni?
2009. jún. 24. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ne szólj bele,mert az senkinek sem tetszik!Ha ő nem tudja akkor az nagy baj!De ha jóindulatból tanácsot adsz,azt hiszi majd,hogy hülyének nézed és nem engeded,hogy ő nevelje a saját gyermekét!Anyatigris lesz és nem hallgat senkire!
2009. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem, hogy magadnak kérted a segítséget! ? Szerintem az a legfontosabb, hogy minél hamarabb megismerd a babádat. Addig kísérletezz, míg rájössz, mikor, miért sír. Lehet, hogy pár hétbe ez beletelik, de erre megéri rááldozni az időt. Illetve mindenben legyél következetes, próbálj napirendet tartani. De mindig a baba igényeihez igazodj. Ha meg valami nem megy, itt mindig tudsz kérdezni!! :-)) +++
2009. jún. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia,

Fontos a napirend. Evés, játék, alvás, evés, játék, alvás...., a fürdés, ha már kitapasztaltátok mikor jó, kb. azonos időben legyen, a többi úgyis attól függ, aznap hogy ébredt a baba.

Figyeld a jelzéseit, ha tátod, csücsörít, a melledhez bújik, mikor kézben van, valószínűleg éhes. Este akár órákat is sírhat, nem feltétlenül hasfájás miatt, a mi fiúk a fáradságtól sírt, csak még maga nem tudott igazán elaludni (ellazulni) mi meg nem tudtuk mirét sír. Itt is ki kell tapasztalni, hogy alszik el. Azért a ringatást ne nagyon szokja meg, mert nehéz lesz leszoknia róla. Én kézben nem ringattam, de amíg kicsi volt (kb. 2 hós koráig) ha máshogy nem aludt el, akkor az apukája mózeskosárban ringatta.

Szoptatás: igyál sokat egyél rendszeresen, ha lehet napközben is pihenj. Ne mérlegelj (én 4 hóig mértem), mindegy mennyit mérsz, úgyse fog a baba többet/kevesebbet enni, csak Te leszel frusztrált.

Etetés, kicsi simogatás, éneklés (amit akarsz) után, amíg még ébren van, hagyd egy kicsit magáran, nem felétlenül kell rázárni az ajtót, csak ne kommunikálj vele, hogy megszokja, hogy egyedül is ellegyen.

Női szerep: ha már fizikailag jól vagy, figyelj arra, hogy legalább akkora felöltözz, mire a párod hazaér (én az első 6 hétben nem vittem túlzásba). Az első 6-8 hétben valószínűleg a hátad közepére kívánod majd a szexet, de a párod oda lesz érted. Ha mást nem is kívánsz (meg nem is lehet 6 hétig) azért légy kedves vele, ölelések, csókok.

Ha valamit megpróbál segíteni (első néhány hétben nem fog valószínűleg, akkor fogja felfogni, hogy Apa lett, és sztem meg lesz ijedve, nem kizárt, hogy féltékeny lesz egy kicsit a babára) ne szóld le, hogy nem úgy kell, finoman mutasd meg, hogy Te, hogy szoktad, különben elmegy majd mindentől a kedve (saját tapasztalat)

Ha meg lehet oldani, és Te is akarod, ne a baba aludjon veletek, ha van külön szobája, neked vegyetek oda egy kanapét. Én az első 2 hónapban kihúzhatós kanapén aludtam, a baba is, ő mózesban mellettem, két hósan tettem az ágyába, 3 hós korában költöztem vissza a Párom mellé.

Hát ennyi, bocs, hogy hosszú lett, remélem hasznos!

Boldog babázást!

2009. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Következetesség, szerintem nagyon fontos dolog. Mindenben. A másik, szerintem a határozottság. Érezze a gyerek, hogy te vagy a főnök és nem Ő. Bár ez egy csecsemőnél nem annyira fontos, majd később. Ne kényeztesd el, csak azért mert hisztizik és mit szólnak mások.Most más nem jut eszembe.
2009. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igy utolag milyen volt a kicsi vel?
2014. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!