Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Golden Retriever...

Szeretnék egy Golden Retrievert vagy Labradort. Fajtisztát. Na most azt halottam hogy játszani kell vele?

Figyelt kérdés
Sajnos nem sok időm van játékra, és sétálltatni vinni. Ilyen körülmények között, akkor nem is éri meg egyelőre akkor kutyát venni igaz? Mármint ezt a fajtát...
2012. aug. 4. 21:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szia :) nekem labradorom van. így tudom mennyi időt, foglalkozást igényel egy ilyen kutya. játszani minden kölyökkutyával kell, na a labival még többet. szinte lefáraszthatatlanok. én naponta egyszer viszem sétálni, hatalmas kertünk van, de magától meg sem mozdulna. :) napközben tanítom, játszok vele, este meg olyan 4 km-es sétákat teszünk meg. neki ez a nap fénypontja, imádja az új szagokat, más kutyákat. és szerintem ugyan ez vonatkozik a goldenekre is. ilyen körülményre sajnos semmilyen kutyát nem ajánlok. ha lesz több időd, napi 3 órád a kutyádra legalább, plusz a séta... :)
2012. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
egyelőre hanyagolt a kutyát szerintem -,-'"
2012. aug. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia,

létezik ún. rideg tartása a kutyának, amikor a kutya nem családtag, hanem kint van az udvaron és házat őriz. Nem minősül állatkínzásnak, viszont ha családtagnak szeretnéd majd, várj vele, amíg több időd lesz rá! Addig pedig bemelegítésnek jó egy cica is, ha a cicák is tetszenek. Tudom, egészen más a jellemük, nem mindenki szereti őket, ..stb, de a cicát is lehet szocializálni és ha egy ember neveli kiskora óta, meglepő módon hűséges lesz - csak a te hívásodra jön, a te ajtódhoz hozza, amit fogott :)(viszont csak kölyök cicát vegyél/hozzál, idősen már nem lehet szocializálni).

2012. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen ám kedves utolsó, de a ridegtartott kutyák azok vagy az ilyenre kitenyésztett - általában keleti - pásztorkutyák, vagy munkakutyák, de velük rengeteget foglalkoznak, igaz nem babusgatva, hanem kiképzés terén, és általában akkor kerülnek ki a kennelből amikor munka van. A labradorok, goldenek erre alkamasak lennének, HA!!! munkavonalból veszel. De remélem te ilyet nem tennél, egy átlag labrador, golden erre alkalmatlan. Ők annyira csaldácentrikus kutyák, h ez nekik szenvedés. A kutya érdekében tegyél le a kutyatartásról. Nem kötelező mindenkinek kutyát tartani. Ám ha tartasz akkor azt ne fél gőzzel, tessék-lássék módra hanem úgy h az a kutyának is jó legyen...
2012. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Egyelőre akkor nem lesz kutya. Hátörző ebet meg nem szeretnék. Az a lényeg, hogy cslaádtag legyen. Van itt riasztó, azon nem múlik.
2012. aug. 5. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!