Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem túlzás már a "nem mehet...

Nem túlzás már a "nem mehet ki előtted az ajtón, nem mehet előrébb a pórázon mint te" dolgok?

Figyelt kérdés

Nem te vagy a falkavezér ez azt jelenti...

Nem túlzás ez?


2012. aug. 5. 20:37
 1/10 Tyler913 ***** válasza:
49%
De,túlzás.Nem ezek a dolgok döntenek a falkavezérség tekintetében,hanem az,hogy a két fél közül ki a kezdeményező,kié a vezető energiája.Pl. az én kutyám rendszerint előttem megy akkor is,ha elengedem pórázról,de ha megállok és elindulok a másik irányba,amint észreveszi ezt, azonnal utánam jön.Akkor ki a falkavezér kettőnk közül?
2012. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy túlzás? Túl sokat mondogatjuk, vagy túl sok szabály, vagy mire érted?
2012. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 petrusi ***** válasza:
52%
Nem, egyáltalán nem túlzás.Ha a kutyád elismer falkavezérnek, természetesnek véli, hogy te mész előre.Persze, van aki e nélkül is tökéletes "falkarendet" alakít ki, de egy átlagembernek, aki nem szakértő, annak elengedhetetlen
2012. aug. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy van ismerősöm kutyája. És szót fogad neki, ami meindig is megvolt neki tiltva, azt sose csinálja/ta. És Ismerek pár alap dolgot, hogy addig nem eszik amíg meg nem engedik neki, meg hasonlók. Amit minden könyvben leírnak. De ha haza jönnek, a sétából, és leveszi a pórázt a kertben, és kinyitja a bejárati ajtót, akkor a kutya rögtön bemegy, és iszik.

Na most erre itt olvasom, hogy nem, mehet be a gazda előtt.

Akkor hogy is van ez?

2012. aug. 5. 20:43
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Túlzás és hülyeség is, hiszen én, mint falkavezért azt is megengedhetem, hogy ő menjen előre, sőt küldhetem is. Egyedül az a lényeg, hogy amikor parancsot adok, azt elvárom, hogy megcsinálja, szabadidejében meg mit érdekel engem, hogy hanyadiknak megy ki az ajtón.
2012. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a szabályok nem kőbe vésettek és kizárólagosak. Egy csomó embernek ezek nélkül is van tekintélye. De egyrészt ezeket használva a kutya könnyebben megérti, mi a helyzet, mert ezek a szabályok az élet kritikusabb pontjaira fókuszálnak. Másrészt sok ember nem érzi elsőre, mit jelent vezetőnek lenni, nekik kell irányt mutatni azzal, hogy felsorolsz néhány fontos helyzetet, amire jó, ha odafigyel. Egy csomó embernek szüksége van erre, mert magától nem tudja megnevelni a kutyát. Ha megy nélkül, remek, ismerősödnek ösztönös tehetsége van a kutyákhoz. Viszont sokkal többen szeretnének hódolni ennek a hobbinak, olyanok is, akiknek nehezebben megy. Nekik jól jön egy kis segítség ilyen szabályok formájában :)
2012. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kezdőknek, antitalentumú kutyagazdáknak mindez sokkal elfogadhatóbb magyarázat és irányvonal.Az emberek már csak ilyenek. Ha nem kapnak valami jól hangzó magyarázatot bizonyos dolgokhoz, kételkednek, nehezen fogadják el.

Még mindig jobb, mint a sok neveletlen kutya és elégedetlen gazda.

2012. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

A "gazd amegy előbb be az ajtón" szabály alapvetően onnan ered,hogy ismeretlen ösvényen mindig a falkavezér megy előre,valamint ő dönt,hogy egy kereszteződésben pl merre menjen a falka.

Ez hazaérve teljesen jelentéktelen pl.

2012. aug. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem ugyanis ez megerősíti hogy te vagy a főnök!!!
2012. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A "gazd amegy előbb be az ajtón" szabály alapvetően onnan ered,hogy ismeretlen ösvényen mindig a falkavezér megy előre,valamint ő dönt,hogy egy kereszteződésben pl merre menjen a falka.

Ez hazaérve teljesen jelentéktelen pl."

Miért, szerinted a falka hazatérésekor nem kell ellenőrizni, hogy minden rendben van-e otthon? A vadonban nem szokás csak úgy gyanútlanul besétálni sehova csak azért, mert még sosem volt ott veszély. Szerintem hazatéréskor pont ugyanannyi értelme van, mint elinduláskor.

2012. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!