Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit nagy ez az ár különbség...

Kicsit nagy ez az ár különbség a két kutya között, nem? Boxer tenyésztő

Figyelt kérdés
Szeretnék egy boxert, így alaposan közbenéztem a tenyésztőknél. Két kennel tetszik, a Kun-Box, és a Kárpáti. Egy barátom a Kun-Boxból hozott el kiskutyát, elég megbízható, adok a szavára. Azt mondta, teljesen korrektek, normálisak, jó körülmények között vannak a kutyák, papírok stb. Beszéltem is a tenyésztővel, a boxerek 90.000 ft-ba kerülnek, kivéve a fehérek, ők csak 30.000 ft. Nem nagy ez az árkülönbség? Végül is a tk kivételével minden egyéb dolgot ugyanúgy finanszíroz a fehér kutyáknak is. Akkor miért ilyen "olcsó"? Reális ez?

#kutya #fehér #boxer #tenyésztő #kun box kennel #kárpáti kennel
2012. aug. 5. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Mivel a fehér szín tenyésztésből kizáró ok, és 'betegesebb' mint a 'normál' színűek így gondolom ezért.
2012. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

Abszolút reális.

A másik se a "finanszírozás" miatt drágább, az se kerül többe.

Csak az árképzés az olyan, hogy mindent annyiért adnak, amennyiért megveszik, amennyit a vevőnek megér.

Tehát egyszerűen csak a haszon nagyobb rajta.

2012. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

De ha a standard boxer nála 90e ft, akkor nem kéne a fehérnek is minimum 50-60e ft-ba kerülnie?


Azt tudom, hogy gyengébb az immunrendszerük, meg hogy színhiba, de akkor is furcsa nekem. A kárpátinál 100e és 50e ft.

2012. aug. 5. 22:49
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
A fehér boxer hajlamosabb bizonyos betegségekre, gyakran süketek például, és tökéletesen "értéktelenek" tenyésztői szemmel. Ahogy én látom, nagyjából testi fogyatékosnak minősülnek, mintha csak három lábuk lenne, vagy fél szemük. Ettől még természetesen mint kutya, ugyanúgy tökéletes, mint bármelyik fajtagyőztes, lehet belőle csodálatos családi kutya, nyerhet munkaversenyeket, és élhet hosszú és boldog életet, de mégsem adhatják ugyanannyiért, mint amelyik tenyésztésre, kiállításra is jó, vagy legalább ránézel, és azt mondod, hogy boxer.
2012. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Azért adja olcsóbban, mert (mint ahogy már írták is) a teljesen fehér szín a tenyésztésben nem kívánatos, a fajtaleírás szerint a fehér szín csak a kutya testfelszínének maximum harmadát boríthatja. Így az ennél fehérebbeket kizárják a tenyésztésből, továbbtenyésztésre alkalmatlanok, versenyeken sem vehetnek részt. Emiatt olcsóbbak.
2012. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Ez most csúnyán fog hangzani,de a fehér tulajdonképpen a selejt,sokkal betegesebbek,rengeteg a süket és az allergiás köztük,szerintem egy tisztességes tenyésztőnek nincs is bőr a pofáján (és lehet,hogy el sem kelne) 60 ezerért adni egy beteges,hibás kutyát .
2012. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Azért az ilyen helyről kikerült fehéreknek nagyrészt semmi baja, bár tény, hogy vannak köztük olyanok akik fogékonyabbak a betegségekre, esetleg allergiára is hajlamosabbak, mint a nem fehér társaik (komolyan jó lenne végre egy felmérés a tenyésztőtől és a szaporítótól kikerült kutyák betegségeire). Ezért, mint amúgy is a boxereknél oda kell figyelni a helyes táplálásra ill. tartásra, de nem egy tökéletesen egészséges ilyen kutyáról tudok, sőt pár még menhelyet is megjárt (ismerős által örökbefogadott).

Ez egy tenyésztői átlagár a fehérekre, az utóbbi 1-2évben változatlanul 30e Ft-ért láttam több kisebb-nagyobb kennelben eladó fehér kölyköket.

Ha TK kivételével ugyanazt a garanciát vállalja a kicsire, akkor nincs semmi gond, nyilván ha valami baja lenne (süketség) arról előre tájékoztatna, illetve az 8hetes koráig kiderül.

2012. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

És ezért le kellett pontozni,igaz,hogy leírtam az igazságot? a süketség kiderül 8 hetes korig,a többi nyavaja meg nem.

Nem véletlenül nem tenyészthetőek és kizáró hibának számít a fehér szín,elhiheted nyugodtan.

2012. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le, bár nem tartozom elszámolással.

Talán eddig még soha nem használtam a pontozórendszert. Tudom, hogy úgymond "selejtes" a fehér boxer, de nem is tenyészteni, vagy szaporítani szeretném, hanem társnak. És ma már annyi rosszat hallani a szaporítókról, nehezen tudom eldönteni, hogy kitől érdemes kutyát venni, ki a normális tenyésztő. És sajnos nem sokan segítenek.


Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 5. 23:34
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező,nem neked szólt,tudom,hogy nem te pontoztál le,hanem az az illető aki a 2 hsz-em között írt:)

Csak azért nem értem,mert én tényleg az igazat írtam le,lehet szépíteni de nem véletlenül olcsóbb.

Akinek ez megfelel,azzal semmi gond nincsen,nekem is volt színhibás kutyám (bár nem boxer) ,de nem árt ha az ember tudja MIÉRT olcsóbb mint mint a többi,és milyen kockázatokat vállal.

2012. aug. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!