Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit nagy ez az ár különbség...

Kicsit nagy ez az ár különbség a két kutya között, nem? Boxer tenyésztő

Figyelt kérdés
Szeretnék egy boxert, így alaposan közbenéztem a tenyésztőknél. Két kennel tetszik, a Kun-Box, és a Kárpáti. Egy barátom a Kun-Boxból hozott el kiskutyát, elég megbízható, adok a szavára. Azt mondta, teljesen korrektek, normálisak, jó körülmények között vannak a kutyák, papírok stb. Beszéltem is a tenyésztővel, a boxerek 90.000 ft-ba kerülnek, kivéve a fehérek, ők csak 30.000 ft. Nem nagy ez az árkülönbség? Végül is a tk kivételével minden egyéb dolgot ugyanúgy finanszíroz a fehér kutyáknak is. Akkor miért ilyen "olcsó"? Reális ez?

#kutya #fehér #boxer #tenyésztő #kun box kennel #kárpáti kennel
2012. aug. 5. 22:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%

Nem értek veled egyet, de nem én pontoztalak le, nem szokásom nyomkodni egyik kezecskét sem, bár elszámolással nem hiszem hogy tartozom.

De a témára visszatérve:

Azért ennyi, mert "hibás". Azért hibás, mert a fehér nem kívánatos színárnyalat amit a fajta kitenyésztésekor állapítottak meg, mikor meghatározták a kívánt kinézetet és a fehér nem tartozott közé. Hogy ennek mi az oka arról több legenda is kering, de egyik sincs kapcsolatban az egészségügyi dolgokkal. Az egyik egy teljesen fehér bulldog őst okol, amire nem akarták, hogy visszaüssenek a kölykök, a másik indoklás szerint meg mivel határőrkutyának használták a németek és a fehér nem túl előnyös a sötétben rajtaütéskor ezért kezdték el ezt a színárnyalatot szelektálni, nem azért mert úgy ahogy van genetikai selejt lenne. Az argentín dogoknál is kb ugyanabban az arányban fordulnak elő, ha nem még nagyobban a fehér boxereknél is 'megszokott' betegségek, még sem mondják az egész fajtára, hogy hulladék. Mert NEM az!

2012. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
ez teljesen reális. Mivel a fehér hibás.
2012. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

A fehér szín bizonyos fajtáknál (így a boxer) együtt jár bizonyos betegségek magasabb kockázatával,erről nem nyitok vitát,mivel ez így van. Egy tisztességes tenyésztő erről felvilágosít téged,nem zsákbamacskát árul.

És a fehér elsősorban ezért kizáró hiba,nem azért mert a szemet bántja,vagy csúnya lenne.

És nem hulladékot írtam,csak azt,hogy tenyészállomány és a fajta nemesítése szempontjából értéktelen, erre írtam a "selejt" et. Ez bár fájhat,de így van.

2012. aug. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem akkor leszel a legokosabb, ha megkérdezed a tenyésztőt, hogy milyen plusz kockázattal jár egy fehér boxer.
2012. aug. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

Tisztában vagyok azzal, hogy hajlamosabbak bizonyos betegségekre, ezt írtam is, de az hogy hajlamosabb nem jelenti azt, hogy feltétlenül együtt is jár e vele, bár igen , ezzel kell számolni, ezért is említettem az etetést és a tartást.

Csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy nem ezért számít hibának a fehér mert betegesebb lenne, ennek nyugodtan utána lehet olvasni, járni. Maga a szín volt a nem kívánatos, a betegségekre való hajlamról akkor még nem tudtak esetleg nem is foglalkoztak vele. Ahogy megszülettek a fehér bulldog őstől a fehér kölyök onnantól kezdve szelektálják őket, már akkor ki akarták vonni a ezt a színárnyalatot, így a fehér egyedeket sose vonták be a tenyésztésbe, ismétlem a színük miatt. Sőt az 1920-as években már betiltották a fehér boxerek regisztrációját is, ráadásul az ilyen színű kölykök elpusztítását is előírták.

Mivel nem lehet TK-ezni így bármennyire is tökéletesen egészséges egy ilyen egyed nem rendelkezik tenyészértékkel, így tenyésztői szemmel értéktelen, tehát ez magyarázza az árképzést is.

2012. aug. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%
A 13-as jól írja! Ez valóban így van!!
2012. aug. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
39%

Tessenek olvasni: maga a szín miatt hajlamosabbak leégni a napon, így a bőr rák kockázata nagyobb, illetve süketségre való hajlam áll egyedül összeköttetésben a fehér génnel. Semmilyen más eü különbséget nem tudtak ill tudnak kimutatni a fehér és nem fehér boxerek közt (de ha valaki linkel egy bármilyen akár tenyésztői akár állatorvosi oldalt ahol ennek az ellenkezője meg van említve azt szívesen elolvasnám):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%
A fehér boxer albínó kutya, keress rá úgy is. Most nincs kedvem böngészgetni neked.
2012. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%

Nézzük csak a tényeket. A fehér szín a tenyésztés (fajtajelleg) szempontjából nem kívánatos. A Nemzetközi Kutyaszövetség (F.C.I.) határozza meg a standardokat, ami attól eltér az nem vehet részt kiállításon, az kizáró tényező. A fehér szín megléte genetikailag nem függ össze egyetlen betegséggel sem. Ugyanakkor egy többszörösen beltenyésztett állományban színtől függetlenül előfordulhatnak genetikai rendellenességek. Sajnos kevés a megbízható tenyésztő akik nem csak a haszonra mennek és értik is a dolgukat. Mellesleg a teljesen fehér kutya (vagy más élőlény) nem feltétlenül albínó is egyben, azzal ne keverjük össze.


Az előzőekben belinkel oldalakat is érdemes lehet olvasgatni (ha valaki tud angolul), de ha nem akkor az egyetlen magyar nyelvűn SEM írják, hogy a fehér betegesebb vagy problémás lenne egészségügyileg. Ez persze nem jelenti azt sem, hogy garantáltan egészséges lenne a fehér mint ahogy azt sem, hogy a más színű automatikusan egészséges lenne.


Sőt, idézek az egyik belinkelt angol oldalról is:


"No clinical evidence has been recorded showing the White Boxer at higher risk for health problems."


Én is így tanultam és így tudom. Nincs sem orvosi sem statisztikai adat vagy információ arról, hogy a fehér szín a boxer esetében bármely egészségügyi kockázattal járna.


Ezek után csak annyit tudok javasolni a kérdezőnek, hogy beszéljen a tenyésztővel vagy beszéljen egy állatorvossal és higgyen a szakértőknek, ha az eddigi válaszok túlságosan összezavarták volna.



OFF: Ez nem egy fórum, a kérdésre kellene válaszolni és nem másokkal veszekedni. A "pontozásnak" én nem látom sok értelmét amíg csak azért pontozza le valaki a másikat mert annak más a véleménye vagy mert azt hiszi az pontozta le őt. Így hiába írja meg valaki A Tökéletes Választ, ha csak a pontszámot nézzük az akár 0%-os is lehet a végére. Nem a pontszámtól lesz egy válasz hasznos vagy haszontalan.

2012. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!