Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Még odébb van a kutyavásárlás, de szeretnék minél előbb tájékozódni, milyen fajta kutya illene hozzám. Amit szeretnék:

inkább egygazdás legyen

nyugodtabb típus legyen, ne túl intenzív, de azért ne is lusta

maximum közepes méretű

lakásban is lehessen tartani (persze megfelelő mennyiségű séta mellett)

könnyen tanítható legyen

ne legyen annyira makacs

ne legyen ugatós

Ezek azok, amik azért fontosak lennének a kutyával kapcsolatban. A válaszokat előre is köszönöm.


2012. aug. 6. 06:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Labrador, retriever?
2012. aug. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Labrador és retriever lakásba??? Miért ajánlgatja mindenki ezeket a valljuk be nem kis méretű kutyákat? Ilyen kutya nem való lakásba! Hiába nyugis kutyák, azért csak nagyobb a mozgásigényük, mint egy kis szobakutyának, akinek elég a lakástér is két séta között, ha futkározni szeretne vagy játszani.
2012. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

A kicsi kutyákban mi a jó? Hogy a macskám megeszi őket reggelire? Ha valaki azt mondja kutya, beugrik egy 20-40 kilós, farokcsóváló állat, nem egy yorkie...

Egyébként meg, nyilvánvalóan a kérdező sétáltatni fogja, és foglalkozik majd vele, tehát az már mindegy, hogy egy kertben van, vagy egy panelban. Ha eleget foglalkozik vele, akkor ez már csak részletkérdés. Egyébként egy 2 kilós kutyát is ugyanúgy le kell vinni, sétálni kell vele, nem csak 10 percre a ház elé. Tehát nem értem miről beszélsz kedves második.

2012. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Labrador retriever a kutyafajta neve, ne használjátok már úgy mintha ez két külön kutyafajta lenne.
2012. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Labrador retriever!!! De vigyázz!! a fajtán belül még van a kisebb és a nagyobb változat is!!!
2012. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

mivel maximum közepes nagyságú, a kérdező nem akar egy labi méretű kutyát..

Én Uszkárt ajánlom,4 méretben van,tökéletesen tanítható és könnyen,3 havonta kell kozmetika neki,és nem jellemző rá a makacsság.

2012. aug. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
de ezen kívűl még bátran ajánlom a boston terriert,francia bulldogot,vagy mopszot is.
2012. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem gondolod, hogy egy kicsit sok az elvárásod? én személy szerint a plüsskutyát ajánlanám neked.Az nem ugat,nem makacs,nyugodt,lakásban is lehet tartani.És könnyen tanítható, hogy ha azt mondod, hogy fekszi akkor megteszi :D

Egyébként komolyra fordítva: Minden kutya külön személyiség.Nem csak a fajta számít.Lehet kifognál egy olyat ami pont eltér a fajtájától és annyira nem engedelmes vagy egy kicsit dili és minden neszre ugatni kezdene...

2012. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Mudi. Nem túl nagy, de azért a kutya kategóriába tökéletesen belefér. Lakásban is jól elvan, lakásban csendes és nyugis. Tökéletesen alkalmazkodik a gazda mozgásigényéhez. Nagyon könnyen tanítható, rendkívül értelmes és gazda mániás. Jól nézd meg a kutyát, az anyját, s a kennelt, mert sok az ideggyenge, túl nagy vagy túl kicsi mudi. Nyírségfia, Köves-bérci Betyár Kennelt tudom ajánlani.
2012. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jah, és még valamit a mudiról. A mudi magyar "reklámja" bűnrossz. Ez van, tipikus. De nagyon jó kutya a mudi, szóval csak ajánlani tudom, amit meg hallasz róla, azt fenntartásokkal kezeld, mert a mudi, bár nagyon karakteres kutya, de ha megfelelő helyről szerzed, akkor olyan lesz, amilyennek szeretnéd. Az elvárásaid nem sokak, ha mudi szemmel nézzük :D Nekem is kb ezek voltak, mikor a fajtát választottam
2012. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!