Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így honnan vegyek dobermannt?...

Így honnan vegyek dobermannt? Nem szeretnék vágatlan fülűt.

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, most már tilos a dobermannok fülét kupírozni. Nekem évek óta álmom egy ilyen kutya, vágott füllel (jöhetnek a lehurrogók). Magyarországi tenyészetekben árulnak vágott fülű kutyát, vagy külföldön keresgéljek? Köszi!

2012. aug. 6. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
am sok tenyésztő akkor is lefogja vágni a fülét, farkát, sőt még a dokikat se fogja különösen érdekelni. Szóval ettől még biztos hogy lesznek vágott fülűek itthon. Eredetileg 2001 óta nem szabadna, de még is van.
2012. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Külföldön biztosan találsz.
2012. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Minden megoldható!
2012. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak Mo.-ról szerettem volna, de így valóban azt hiszem, kénytelen leszek külföldön keresgélni.
2012. aug. 6. 11:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Írj pár tenyésztőnek, szerintem páran kiviszik majd külföldre vágatni őket, esetleg elintézik itthon így-úgy. Főleg azoknál érdemes érdeklődni, akiktől mondjuk az amerikaiak rendszeresen visznek kutyát, nekik csak vágva kell. Vagy ha nem is vágattják le neked lebeszélik a megfelelő orvossal és odairányítanak.

Nálunk is szóba került ez a téma a suliba, valaki szeretne dobit, de majd csak 1-2év múlva és már lebeszélte az orvossal....

2012. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne megoldható Magyarországon? Gondolod nincs Mo-on olyan orvos aki megcsinálja, vagy nem lehet kivinni a környező országokba megcsináltatni a fülvágást? Ne viccelj!
2012. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na jó, igazatok van, de nem büntethetnek meg, ha vágott fülű dobim van magyar kennelből? És az is fontos, hogy olyan orvossal csináltassam, aki ért hozzá, ne egy 'zugdokival'.
2012. aug. 6. 13:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

miért büntetnének meg, kinek kell tudni, hogy Mo-on vágták a fülét? El is adhattad és akinek eladtad ő külföldön levágatta neki nem kellett és visszavetted. nem nagy ügy :-)

De megbeszélheted a dokival mert egészségügyi okokból lehet vágni tehát valamit kitaláltok és ennyi , akkor már nem is illegális:-)))))))) Becsípted nem gyógyult , fül betegség mert nem szellőzik stb stb.... :-)

2012. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most megnyugodtam!:)
2012. aug. 6. 15:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettől még lesznek itt Magyarországon is kapható vágott fülű kutyák, ha mégsem, akkor külföldről tudsz venni, vagy megveszed itt és külföldön levágatod. Vagy amit már írtak elintézi a doki egészségügyi vágásként. Megbüntetni biztos, hogy nem fognak érte, hiszen hogy bizonyítanák, hogy te nem külföldön vágattad le a kutyád fülét.
2012. aug. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!