Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdés azokhoz akik kézben...

Kérdés azokhoz akik kézben viszik a kutyájukat. Miért cipelitek őket?

Figyelt kérdés

Már sokszor láttam,hogy ilyen kistermetű kutyákat (csivava,yorki) kézben viszi a gazdája, pedig láthatóan a kutya le szeretne menni a fűbe.

Most nem arra gondolok,hogy valaki kölyök kutyát csak levisz gyorsan pisilni, illetve beteg és nem akarja leengedni, ha nem arra aki rendszeresen viszi magával mindenfelé,de szigorúan kézben.

Nekem nem baj csak kíváncsi vagyok. Aki tud válaszolni írja meg.



2012. aug. 6. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert könnyűek :D Én nem cipelem mert 7 kiló és nehéz a segge. Bőven elég amikor a lépcsőn kell.

Amúgy meg azért, mert ez egyesek szerint menő. Erre sosem fogsz ésszerű magyarázatot kapni.

2012. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 kiló, nem lépcsőzhet a gerince miatt. Az elsőn lakunk, de még oda is éppen sok cipelni. Azért cipelik, mert divatos. A kutya is csak egy kiegészítő.
2012. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Második: Enyém 7 -7,5 és a harmadikon lakunk. Szintén cipelem.
2012. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem néztem jó szemmel, ha ki annyira kinyalja a kutyája seggét, hogy cipelgeti, mint vmi plüss állatot. Egy kutyának kell a mozgás, a séta, evvel csak elrontja. Ha csak a lépcsőn kell levinni, abban nincs semmi rossz, de ha vkinek a kutya sétáltatás abból áll, hogy viszi a kezében szerencsétlen állatot, az szánalmas, ilyennek nem való kutya. Sajnos én is arra tudok gondolni, hogy ez már-már divat lett. Hihetetlen, hogy egy állatot is csak a trend miatt tart vki...
2012. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A lépcsőn viszetek az oké azt értem,hogy vannak olyan fajták akik nem lépcsőzhetnek. Én is panelban lakom egyébként,szintén 8 kilós kutyussal,harmadikon ő lépcsőzhet szóval nem viszem, kivétel a metroban a mozgólépcsőnél veszem fel annak még talán örül is, nem tudom,de amint leérünk már menne le és mehet is :D
2012. aug. 6. 11:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém yorki, 2 kg és sosem veszem fel...fáradjon csak el :)
2012. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 lakle ***** válasza:
100%
Az én kutyám 4 kiló. Most hétvégén cipeltem egyszer kézben, mert egy borfesztiválon voltunk, ahol rengeteg ember volt és folyton ráléptek. Egyébként csak BKV-n szokott kézben lenni, amúgy tud jönni a saját lábán.
2012. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Környékünkön is lakik egy idős nő,egy tényleg szép yorkieval szóval nem ilyen extra mini,hanem normális yorkshire terrier de nagyon elb@szt@ ő is ezzel a kutyát..Sétál vele 5 percet majd felveszi és úgy cipeli. Kutya annyira rosszul lett így szocializálva meg nevelve(gondolom agyon kényezteti),hogy múltkor egy kisgyereket támadt majdnem meg,már ment neki vicsorogva meg ugatva..Gazdája ilyenkor se szól semmit rá. Azzal magyarázza hogy a kutyája pici és nem kell neki séta csak pisi..De most egy öregnek hiába magyarázok,felőlem úgy rontja el az ebét ahogy akarja,de más ember testi épségét,főleg egy gyerekét ne veszélyeztesse az idegbajos kutyájával..

Városban is yorkiet láttam (hát igen marha nagy divat lett),az olyan extra mini szaporítós kutya,csaj mindenhova cipelte magával,még boltokba is.. Árkádba is láttam hogy behoztak yorkiet.. Én egyszer akartam bevinni plázába ölbe a kutyámat,mert ismerősöm egyik boltba dolgozott és meg akartam mutatni,de már a biztonsági őr a kapuból kiküldött minket pedig a kutyám 10-15 hetes volt csak.. Nem értem meg ezt sosem..

2012. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hogy ne legyen piszkos a kis cukimuki lábacskájuk!!!!
2012. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Azért cipelik, mert manapság menő dolog az utcán flangálni, kézben a szerencsétlen kutyautánzatokkal...:(


Előző kutyám 15 kg-s volt...akkor kaptam fel néhány pillanatig, ha a ház előtt fellocsoltak: nem akartam sáros lábbal felvinni, mikor egyébként sáros idő volt :D


Múltkor a posta előtt lefektettem a roti-nj keverékemet, bent meg egy nőci kezében két fehér bishon akármi volt. Megkérdeztem, hogy be lehet hozni kutyát? Válasz: nem...No comment. Elhatároztam, hogy egyszer megjátszom: ölbe kapom a 30 kg-os kiskutyámat és beballagunk együtt a postára :)))

2012. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!