Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A husky jó kezdőkutyatartónak?

A husky jó kezdőkutyatartónak?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1 huskyt,de nem tudom,hogy jó lenne-e első kutyának.Arra gondoltam,hogy vennék 1 kölyköt,akit felnevelnék és elvinném kutyaiskolába is.Szerintetek ez a kutyafaj jó lenne kezdőkutyatartónak vagy nem?és ha nem,akkor milyen kutyát ajánlatok?kint tartanám

2012. aug. 6. 12:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem való kezdőnek. Olyan kutyafajtát keress, ami nem makacs. A makacsságot kezelni tudni kell, ezt egy kezdőtől elvárni nem lehet.
2012. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a golden retriever jó lenne kezdőnek,de házőrzésre nem alkalmas
2012. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

A husky nagyon kemény és önfejű kutya, ne ezzel a fajtával kezd.

Nekem már sokféle kutyám volt, most egy magyar vizslám van. Ezzel volt a legkevesebb gond, nagyon intelligens, nagyon tanulékony és nagyon jól alkalmazkodik, viszont rendkívüli módon igényli a gazdája közelségét és figyelmét, ezen kívül télen nem lehet kint tartani, mivel vékony a szőre és hamar megfázik.

2012. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

nem jó se a husky se a golden kezdőknek!!! barátnő férjének mind a 2 van de nagyon rosszak.. az én kislányomnak van egy labija A kislányom 10 éves és 2 éves a labi nagyon engedelmes.. és csak a lányom nevelte!


Labrador retriever!!

2012. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Nekem huskym van, második kutya, de nem biztos, hogy bevállalnám még egyszer (igaz ő egy éves korában került hozzám, és semmit nem törődtek vele.) Talán akkor vállalnám be, ha kölyökkorában kerül hozzám. Önfejű, makacs, óriási a szabadságigénye, előnyben részesíti a rohangászást, mint a gazdi nyomában legyen.
2012. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem jó kezdőként. Hamar elveszted a motivációd ha csak minden 10. dolgot csinál meg, plusz önállóan dolgozik mivel nincsen rád szüksége. Kezdőként több kudarcélményed lenne mint örömed, és lehet hogy közben mindent jól csinálsz csak ilyen a kutya. Javaslom a vizslát, az uszkárt, a retrivereket ill. mindenféle hasonló menhelyi keveréket. Velük nem lehet mellényúlni. Még a Beagle mai nagyon makacs és önfejű fajta, őt sem ajánlom.
2012. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Szerintem a golden retriever jó lenne kezdőnek,de házőrzésre nem alkalmas

nem jó se a husky se a golden kezdőknek

Javaslom a vizslát, az uszkárt, a retrivereket"

retriever...akkor most a golden jó vagy nem?vagy másik fajta retriever a jó?csak,mert én is hallottam párszor,hogy a golden retriever jó kezdőknek is

2012. aug. 6. 13:26
 8/15 anonim ***** válasza:
A golden biztos jó csak kölyök kora óta neveld és ne hanyagold el
2012. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A golden jó lehet kezdőnek is, de azt tudd, hogy nagyon sok mozgás kell neki is. Kedves és intelligens kutyák, bár néha kicsit hebrencsek. A husky egyértelműen az egyik legrosszabb választás egy kezdőnek. Nyugodt szívvel ajánlom neked az uszkárokat, berni pásztort, cavalier king charles spánielt, tibeti spánielt, tibeti terriert. ha tetszik valamelyik fajta, szívesen mesélek róla :)
2012. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kezdőkutyának,akkor a goldent választom és második kutyának majd választom a huskyt(mármint ha már öregségben meghalt a goldi szal nem lesz egyszerre két kutyám).Köszönöm a válaszokat
2012. aug. 6. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!