Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A husky jó kezdőkutyatartónak?

A husky jó kezdőkutyatartónak?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1 huskyt,de nem tudom,hogy jó lenne-e első kutyának.Arra gondoltam,hogy vennék 1 kölyköt,akit felnevelnék és elvinném kutyaiskolába is.Szerintetek ez a kutyafaj jó lenne kezdőkutyatartónak vagy nem?és ha nem,akkor milyen kutyát ajánlatok?kint tartanám

2012. aug. 6. 12:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem huskym volt kezdőként 17 évesen és megtudtam nevelni. Engem is próbáltak lebeszélni, hogy az nem jó, meg nagyon rossz kutyák stb. De nem sikerült, már 6 évesen eldöntöttem, hogy huskym lesz. Nem olyan szörnyű kutyák, mint amennyire sokan azt mondják, persze nem is való bárkinek.

Makacs kutyák, de meglehet őket is nevelni, foglalkozni kell velük, meg fontos, hogy kialakuljon közöttetek a bizalom, kötődés. Az én kutyám nyugodtan sétáltathatnám póráz nélkül nem menne el tőlem, nem is szökik.

Most van egy kölyök huskym őt is elkezdtem tanitani és nagyon intelligens, többet kell vele foglalkozni, mint egy vizslával, de ha te képes vagy rá és úgy érzed neked ér annyit a fajta, akkor lehet kezdőnek is huskyja. Itt vagyok élő példának.:) Szóval ha te huskyt szeretnél, akkor ne hagyd magad lebeszélni. Csak legyél tisztába a képességeiddel, meg a türelmeddel, időddel, hogy képes e leszel rá. Belőlük is válhat nagyon jó kutya.

Bárhogy is döntesz sok sikert hozzá. Ha kérdésed van, nyugodtan irhatsz.:)

2012. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
én huskyval kezdtem:) életembe nem volt kutyám és már 3 éve megvettük az én szuka huskymat :) ahogy írjak nagyon makacs és pukkadós...de nagyon okos ha jól tanítják be :) nekem nagyon jó társam lett és nem bántam meg..:) de ne azért vegyél olyat mert szép kék szeme van vagy mert szép kutya :D mindegyik kutya szép,de olyan vegyél ami hozzád illik illetve a megfelelő otthont tudnád nyújtani neki :) nyáron nagyon sokat szeretnek pihenni és nem szabad őket futtatni nyáron sokat:)
2012. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
17:04 vagyok :)) én 10 vagy 11 éves lehettem mikor megvettük :) és ÉN tanítottam meg neki mindent:) mivel a kutyakönyvébe az én nevemre van írva ezért mindent nekem kell csinálnom vele kapcsolatban :)
2012. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Akiteki ***** válasza:

Ennyi erővel néhány fajta kutyája sosem lenne senkinek.

Én is huskyval kezdtem és még a 8 éves gyerekeimnek sem okozott gondot a nevelése. És kanok voltak az elsők.

Ez nem fajta, hanem gazdafüggő. Vannak, akik egy zsebkutyával sem tudnak bánni.

2012. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
10 éves voltam mikor huskynk lett. Ez volt az első kutyánk. Tavaly hunyt el sajnos. Nem bántam meg, imádom, szerelmes vagyok a fajtába. :D Jövőben is csak husky van tervben :)
2012. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!