Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire tiszta a...

Szerintetek mennyire tiszta a vérvonala?

Figyelt kérdés

1 éves német juhászkutyám van. Apám vette meg, számomra kétesnek nevezhető helyről. Valószínűleg munkavonalú, nem pedig küllemkutya, a termete is nagyobb valamivel a társainál. Kíváncsi voltnék a véleményetekre, hogy szerintetek mennyire lehet tiszta a vérvonala.


Betegséges nincs, prosztataproblémái vannak kezdődőben, nehezen pisil, állatorvosi vizsgálat hamarosan lesz.


A képek nem frissek, kora tavasszal készül a legtöbbje, és sajnos nem is a legjobbak. De remélem azért látni, hogy milyen a kutya.


[link]


[link]


[link]


[link]



2012. aug. 6. 14:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%

Akkora egy szerencsétlenek vagytok... Papír,papír,papír.

Nincs törzskönyve, így nem tudod felmutatni a felmenőit, ez tény. De ne mondja már nekem senki, hogy egy utolsó útszéli korcs kutya...

Ez egy gyönyörű német juhász. Igen, munkavonalú.

Ismerősömnek ugyan ilyen NJ kutyája van szukában, csak ő törzskönyves.

Inkább fogadnék el egy ilyet, mint egy show vonalú nyomorék hátút...

2012. aug. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
46%
A prosztata problémákra én is az ivartalanítást javaslom, mert meggyűlhet még vele a bajotok. Előző voltam.
2012. aug. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

ha egy német juhász távolról sem emlékeztet a standardra, akkor az már rögtön munkavonal...?


ez simán csak egy "farkaskutya", egy átlagos német juhászra emlékeztető kutya. szeressétek, neveljétek, de ne firtasd miből van, és ne szaporíts vele.

2012. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

#10-es, #11-es, köszönöm a dicséretet, legalább ti kimondtátok azt, amire vágyam: törzskönyv nélkül is rá lehet mondani, hogy a kutyám német juhász, mert nem korcsnak tűnik.


Tisztában vagyok vele, hogy csak fajtajellegű keveréknek mondhatom, azért én is böngészgetem itt is a sok kérdést, állandóan a törzskönyvvel jöttök. De írtam én is, hogy kétes helyről vette az apám.


Talán a kérdésben nem fogalmaztam meg normálisan, de igazából arra voltam kíváncsi, hogy első ránézésre annak néz-e ki szerintetek is, vagy láttok-e benne más fajtajelleget, vagy kevésbé német juhászos kiállást.


Szeretve, és tanítva van, most, hogy egyre inkább szocializáljuk, az a kevés gond is múlóban van, ami eddig volt vele, nagyon okos, tanítjuk, egyelőre csak fegyelmezőre, de szerintem vevő lesz az őrző védőre is.


Az egészségével pedig a prosztatán kívül nincs gond, ivartalanítás is tervbe van véve, a doki alaposan meg fogja vizsgálni valószínűleg, szerencsére jó állatorvos él a közvetlen közelben, még messzire sem kell menni.

2012. aug. 6. 16:45
 15/28 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nagyon tetszik, jó kis maci lehet :)
2012. aug. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
53%
a rendőrők, és a vámosok is keverék kutyákkal dolgoznak. ha nekik jó a fajta jellegű keverék, akkor szerintem neked is jó lesz:))))
2012. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%
Akárminek is mondják szerintem nagyon szép kis kutya. Jó kiállása van és ezerszer inkább legyen ilyen a német juhász mint olyan nyomorék csapott hátú.:)
2012. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Köszi a sok dicséretet, szerintem is gyönyörű kutya, és lesz@rom, hogy van-e törzskönyve, vagy nincs :DDD Ha tenyészteni akarok, vagy kiállításra menni, úgyis törzskönyves kutyát veszek, de vele egyiket sem akarom. :)
2012. aug. 6. 18:47
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:37

nagyon sok embernek az ilyen formájú kutya gyönyörű. A köztudatban pontosan ilyenek a németjuhászok.

2012. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:47

Nincs semmi baj a kutyáddal. Egy átlagos németjuhász, amilyen ezerszám él az embereknél.

A kérdésed volt elérthető, hiszen vérvonalról kérdeztél. Az pedig csak papírral rendelkező kutyáknál van.

2012. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!