Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lehet-e választani egymástó...

KnéGyJ kérdése:

El lehet-e választani egymástól két fiatal korú Magyar Vizslát?

Figyelt kérdés
Költözés miatt meg kell válnom az egyik kutyustól, lenne is rá jelentkező, de a kutyus nem tud elszakadni a másiktól. (A másikat nem zavarná a különlét). Van-e rá mód, hogy elválasszam őket egymástól? Ha igen, akkor hogyan csináljam?

2012. aug. 6. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Majd megszokja, hogy más családja van, nem kell túlaggódni. A kutyák túllépnek az ilyeneken, ha muszáj nekik, nem omlanak össze és keseregnek életük végéig. Csak ne sajnálják majd az új gazdái emiatt (meg semmiért), és nem lesz gond.

De egyébként hogyhogy meg kell válnod az egyiktől? Ahol egy vizsla elfér, ott miért nem fér kettő? Nem vádaskodni akarok, el tudok képzelni ilyen helyzetet, csak érdekel.

2012. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Amíg van rá mód, a leendő gazdi gyakran látogassa a kutyát, vigye sétálni, meg minden, így könnyebb lesz neki a tényleges elváláskor. Ne sajnáld őt, ne kelljen úgy éreznie, hogy most valami rossz fog történni - légy olyan, mint mindig.

Talán azt a kutyát kéne elvinnie, aki jobban ragaszkodik a másikhoz, mert a sok új élmény, a tök új hely és emberek nem juttatnák eszébe a másikat. De ha meg nagyon érzékeny kutyusról van szó, akkor lehet, hogy mindez túlságosan megviselné, s akkor jobb lenne, ha ő maradna nálad.

2012. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ma 20:58

Hát nem! Semmi látogatás. Ha járnának hozzá, sokkal jobban megnehezítenék az új családdal való kapcsolatát a kutyának.

2012. aug. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam, hogy a kutyák annál könnyebben fogadják a változást, minél nagyobb. Tehát például egy problémás kutyát sokkal könnyebb megnevelnie egy új családnak egy új lakásban, mint a régi helyen a régi családnak, ahol már megszokta, hogy hogyan viselkedhet. Ha a ragaszkodóbb kutya maradna, az neki valószínűleg rosszabb lenne, mindenütt a társát keresné, mert megszokta, hogy ott van. Ha olyan helyre kerül, ahol mindent újra meg kell szokni, gyorsabban átáll ő is. Lehet, hogy így is szomorkodni fog, de az is lehet, hogy az otthon maradott látványosabban fogja keresni a társát. Sehogy se jó ez sajnos.
2012. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De miért? Én kutyás újságban olvastam erről egy cikket, s abban ez volt... nem kötözködésből, de tanulhatunk abból, ha elmagyarázod. :)
2012. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#3: a _leendő_ gazda látogatásáról volt szó, hogy ne vadidegen legyen a kutyának, amikor elviszi. Mint a menhelyi ismerkedés, kiviszed egyszer-kétszer sétálni, mielőtt eldöntöd, hogy örökbefogadod.
2012. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves 20:58! Én ezt a látogatós dolgot egy kutyás újság ezzel kapcsolatos cikkében olvastam, ezért írtam le. Nem kötözködésből, de jó lenne, ha kissé bővebben kifejtenéd az álláspontodat, hátha tanulhatok belőle, mivel az emberrel bármi előfordulhat.
2012. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nah... valami volt a netemmel, úgy láttam, hogy nem küldte el az elsőt... Nem spamolok itt tovább xD
2012. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak félreértette, a régi gazda látogatása tényleg nem kicsit bezavarna :)
2012. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 21:07

Oké-oké.... Sztornó. Meleg van:((

2012. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!