Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutya nem...

Kaukázusi juhászkutya nem fogja bántani az új családtagot?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kaum, és szeretnék majd menhelyről hozni egy közepes termetű 1 évnél fiatalabb kutyát.

Keveréket szeretnék majd.


Attól félek, hogy neadj' Isten bántaná a kaum az újat. Mert hát hogy is mondjam... nincs sok "tapasztalata" nála kisebbekkel szemben. A macskám mindig elfut előle. Egyedül a szomszéd kutyával kerítéssel elválasztva szoktak játszani. Meg kisebb korában a kaum át is szökött valahogy a szomszédhoz nem egyszer és akkor mondjuk nem volt baj. Játszott a szomszéd kis tacskójával.


Szerintetek mi legyen?

Mindenképp egy középtermetű keveréket szeretnék elhozni.

Fiú lenne majd az új is, ahogyan a kaum is az.

Nyilván a kaum felsőbbrendű lesz nála...

tapasztalat valakinek?


2012. aug. 7. 09:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

OFF:"Szerintem ha elkezded simogatni a 2 éves kutyusod előtt az újat akkor biztos látja hogy nem szabad bántaniameg mond neki hogy nem szabad ha esetleg odamorog neki!

De nyugi biztosan össze fognak szokni :)" - de jó hogy ilyen egyszerű minden!:))))

ON:

A lényeg, hogy alaposan ismerd ki a saját kutyádat, ha ez eddig nem történt meg, mert kérdésed ezt feltételezi. Kezd el szakszerűen nevelni és szocilaizálni. Más kérdés a kutyaválasztás, egy menhelyről garantáltan valamilyen viselkedészavarral rendelkező kutyát kapsz, bármit is mondanak ott, tehát fel kell készülnöd ennek megoldására is, ha ezt egy kaura bízod annak tragédia lehet a vége! A helyedben én végre elkezdeném a lehető legideálisabb életet biztosítani a már meglévő kutyámnak, napi gyakoriságú séta, kirándulás, játék, kutyatársaság és elfelejteném azt, hogy majd mindezt csak egy másik kutya fogja biztosítani számára. Ez az embertárs, a család dolga! Ha minden tökéletesen megy, napi több órád van kutyázni akkor esetleg jöhet egy másik. Lehetőleg egy kölyökkutya megbízható genetikai háttérrel.

2012. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

De nem értitek.

Nekem Ő túl nagy. 70 kilós kutya simán felborít egy alig 50kilós , 13 éves fiút.

A másik, meg hogy ha elviszem sétálni, akkor nekem nem engedelmeskedik. Ő szokott vezetni engem. De ha apa is jön sétálni akkor érdekes módon nem húzza el, nem ő vezeti apát.

Ezért is szeretnék egy saját kiskutyát, akinek csak én vagyok, engem szeret a legjobban. Értitek?

Mert nagyon magányos vagyok ha lehet ezt így megfogalmazni. se legjobb barátom nincs, se haverjaim.

van 1-2 olyan ember, akivel szoktunk biciklizni meg játszani, de semmi több.

Általában rohannak, és nincs idejük semmire.

Ezért is lenne jó egy kiskutya.

2012. aug. 7. 10:47
 13/21 anonim ***** válasza:
Így meg főleg rossz ötlet! Ha te képtelen vagy a KAU előtt vezetőként megjelenni, ami egyáltalán nem szégyen 13 évesen, akkor már most borítékolom, hogy az új kutya a kaukázusihoz fog becsatlakozni és nem hozzád. Tehát a KAU-nak lesz egy kutyája és nem neked. Ha ez számodra nem jelent csalódást, akkor hajrá, de ne lepődj meg, ha te csak a harmadik leszel a szemében apukád és a KAU után... :(
2012. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

:\

Akkor teljesen mindegy :(

Nagyon szerettem volna egy saját kutyát..

De tökmindegy már.

Szia, Depresszió!

Mennyi időm van még hátra?:)

2012. aug. 7. 10:57
 15/21 A kérdező kommentje:

Kib@szottul egyedül érzem magam.

Nincsenek barátaim, A kutyám magasról leszar engem, A többi állatom meg el van magának...


Szüleimre nem számíthatok, hogy barátaim lesznek.

Ilyen esetben egy szerető kutya a legjobb megoldás, mert ő nem beszél ki, szeret, és neki te vagy a mindene.


Szerintetek ennek mi lesz a vége?

2012. aug. 7. 11:03
 16/21 anonim ***** válasza:
Én még mindig azt mondom, hogy kezdj el azon dolgozni, hogy a kutyád ne lesz@rjon, hanem tiszteljen és kötődjön hozzád! Akkor meg lenne oldva a probléma újabb kutya nélkül is. Vagy ha mindenáron másik kutyát akarsz és nem szeretnéd, hogy a KAU-hoz csatlakozzon be, akkor viszont szeparálni kell őket. :( Lakás kutya legyen, csak veled legyen, csak te sétáltasd a KAU nélkül. Vidd más kutyás társaságba, stb. A KAU-val is találkozhat időnként, játszhatnak, de csak kontroll alatt és csak annyit, mint bármely más idegen kutyával. Ilyen esetben kulcsfontosságú a szeparálás, mert ha az idősebb kutya erősebb jellem és amúgy is többet van az új kutyával, mint te, akkor az új sajnos hozzá fog kötődni és nem hozzád.
2012. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Értem. tehát reménytelen, ugye?

Ezesetben már tényleg nem tehetek semmit...

a kau meg biztosan nem fog hozzám kötődni. minden nap foglalkoznék vele. de sajnos ott van az a NÉK a végén.

2012. aug. 7. 11:33
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez mind csak kifogás, legjobb beismerni, hogy nem vagy elég határozott, pedig egyszer meg kell tanulnod. Olvass kutya nevelési könyveket és majd magadra szedsz egy kis önbizalmat, majd a kutya is másként fog rád tekinteni.
2012. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Tanuld meg a kutyátokat irányítani! Minden kutyának vezető kell, attól, hogy hozol egy kistestűt, még nem fog változni semmi. Az sem fog hallgatni Rád attól, mert kisebb.

Fogj egy marék jutalomfalatot (sajt, virslikarika, stb) menj ki a kau-hoz, és kezd el tanítani. Ültesd le, tanítsd meg helyben maradni. Ha jól csinálja a feladatát, jutalmazd meg.

Érd el, hogy tiszteljen! Apukádnak nem azért fogad szót, mert ő 20 centivel magasabb Tőled, hanem mert határozott, és a kutya érzi.


Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét:

*****

Nézzél videókat (javaslom a Póráz két végén c. sorozatot) és tanulj meg kutyát nevelni. A kihívásokkal szembe kell menni, és nem megfutamodni tőlük.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem egy aranyos közepesméretű ivartalanított lánykutyát vigyetek haza egy menhelyről. Akkor kisebb az esélye, hogy bántja a kau. Az én lányom is kapott egy helyes keveréket mert a nagy kutya (kuvasz) szereti őt, de nem igazán tudnak együtt sétálni és játszani. Az új kutyus labrador keverék és a lányommal nagyon jó párost alkotnak.
2012. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!