Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek kecskemét vagy...

Ismertek kecskemét vagy Kiskunfélegyháza közelében állat klinikát vagy dokit a kupírozná az amstaffom fülét?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 10:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10-nek

Törzskönyves kutyáknál adott a születési dátum.Ha ez augusztus 1. utáni, akkor soha nem lehet a fülét vágni.

Ha augusztus 1. előtti, és még nincs a füle vágva, akkor talán jó pénzért még valaki megoldja és ráfogjátok, hogy augusztus 1. előtt történt a műtét. De ekkor senki nem láthatja a kutyát, amíg gyógyul a füle. (Még így is lehet szomszéd, aki feljelent.)


2013. január 1-től viszont minden kutyának chipje kell, hogy legyen. Ha most chippelteti valaki és még nincs vágva, akkor utána már nem lehet (mert ezt feltüntetik a papíron).

Nem csak az állatorvosokat ellenőrzik, hanem bebukja az állat gazdája is.

Szóval anélkül, hogy bárkit is biztatnék rá, most még valamit lehet trükközni, a következő oltásnál véglegesen bezárul a kiskapu is!

2012. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát majd kiderül:)Nekem mondjuk már mindegy.De kiváncsi leszek azért hány vágott fülü kiskutyát fogunk majd még látni:)Sajnos a chip dolgot nálunk már 2 -3 ember megmondta nem fogja megcsináltatni(idősek)azt mondták akkor inkább kirakják az utcára.Bár azt sem tudom, hogy ezt a chip dolgot, hogy fogják majd ellenőrizni.A dokink azt mondta, hogy akkor nem kap majd az a kutya veszettségit?Nem tudom:(De ezek a szomszédok évek óta nem oltják be a kutyájukat:((
2012. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen lehet ellenőrizni ezeket a dolgokat, ugyanis az állatvédőre nincs ráírva h helló állatvédő vagyok. Bemegy az utcáról és megkérdezi vállalja-e akár kutyát is visz magával, és mindjárt kiderül a diploma sorsa...
2012. aug. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez igaz.
2012. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!