Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy kölyök bobtail...

Hillen kérdése:

Szerintetek egy kölyök bobtail kutya mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kölyök bobtail kutyát.nincsen szükség törzskönyvre se,majd én csináltatok neki.A szőrét is tudom ápolni.Van neki nagy hely,mert kertes házban lakom,ainek igen nagy a kertje.Naponta elvinném sétáltatni,egy héten 2x-3x is kifésülném a szőrét.Szóval nem kell mondani,hogy mennyi gondozást igényelt,mert tisztában vagyok vele. :)

2012. aug. 7. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Sztem 120-tól. Törzskönyvet csak a tenyésztője tud neki szerezni te nem.
2012. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. aug. 7. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy 5 éve nézegettem, akkor is 120 volt, szóval könnyen lehet, hogy mostmár a 150 reálisabb.
2012. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ melyik kennelből és milyen célra veszed. Kevésbé ismert kennelből hobbi célra akár 100-120 ezer forinttól már kaphatsz bobtail kiskutyát. Törzskönyvre pedig igen is szükség van, te ezt nem tudsz neki csináltatni, csak a tenyésztője, tk nélkül a kutya keveréknek számít, mert semmi sem bizonyítja a származását. Ezen ne spórolj, mert igaz ugyan, hogy lehet venni olcsóbban is bobtailt, de az úgy is fog kinézni és az egészsége is igencsak kérdéses.
2012. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező,


Ha egy kutyának nincsen törzskönyve, az nem fajtatiszta. Következésképpen nem fogsz tudni neki csináltatni sem TK-t. Nehogy azt hidd, hogy olcsóbb lesz TK nélkül. Aki neked ilyent mond, az szaporító!

Fésülés meg szerintem jobb mindennap ennél a fajtánál, hiszen ez a legigényesebb ezen a területen, de nem elég kifésülni, le is kell nyírni a szőrét. Szóval szerintem van még mit tanulni neked és nekem is.

2012. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó!

Hogy érted azt,hogy ha nincs törzskönyve, az nem fajtatiszta? Már hogy ne lenne az?Szerinted csak a tk-ves kutya fajtatiszta?? Már ne haragudj, de hogy írhatsz ilyet? Egy kutya keverék szerinted ha nincs tk-ve, de a szülei fajtatiszták?


Kérdező. Te nem állithatsz ki törzskönyvet, csak a tenyésztője. Nem csak a szőre igényel komoly kihivást, de a nevelése is. Sok sikert hozzá!

2012. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Én bobtail tulajdonos vagyok, és csak tapasztalt gazdinak ajánlott, eléggé különös fajta, makacs nagyon. Én kutyasuliba jártam vele, de nem mondanám hogy annyira okos fajta. De nem is buta, de nem olyan mint egy munkakutya... Nem könnyű tanítani, és eléggé macerás a szőrének az ápolása. Nekem 7 éves a kutyám, nagyon megszerettem, de bevallom őszintén, nem könnyű választás ez a fajta, és őt is ajándékba kaptam, előtte nem ismertem a fajtát, utána olvastam szakkönyvben, és egy blogon felvettem egy tenyésztővel a kapocslatot. Erős nevelést igényel. Persze nem agressziv, de nagyon makacs, sokan azt hiszik hogy buták, de nem azok, de vannak nála okosabb k
2012. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. aug. 8. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!