Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A huskyt csak azer szereti...

A huskyt csak azer szereti aki, mert kek a szemuk es ritka ez?

Figyelt kérdés
Aki husky bolondes megkerdem miert szereti csak egy valaszt hallok: "Jaaaj, hat mert kek a szemuk es olyan szep". Szoval ennyi. Ez az egyetlen fajta aminek kek a szeme? Az osszes tobbinek barna vagy sotet sarga?

2012. aug. 7. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem tetszenek de nem a szemük szine miatt.
2012. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nah én elég nagy husky bolond vagyok!:D

Persze, valóban csodálatos kutyák, gyönyörűek. De én nem csak ez miatt választottam ezt a fajtát, egyszerűen illik hozzám, tetszik a jelleme is. Nagyon aranyosak és számomra mások, mint a többi kutya, nem tudom másik fajtához hasonlitani, még a viselkedésüket sem. Kb. minden huskyba lakozik egy cica, olyan kis bújósak.

Jó, mert sokat lehet velük mozogni, imádok sétálni, túrázgatni. A másik részben télen is jól ellehet lenni velük, szánkót húzatok velük, amikor boltba megyünk, akkor is ők hozzák haza a dolgokat. Majd akarok csinálni nyárra edzőkocsit is.

Engem ők fogtak meg és nem csak a küllemük miatt.

Amúgy is az első kutyám barna szemű... A másiknak meg egyik barna, másik kék. De egyáltalán nem a szem szin a fontos, és elég nagy baj, hogy sokan csak a küllem miatt választanak kutyát, aztán meg jellemileg nem is illenek egybe..:S

2012. aug. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint csak a husky kék szemű, az nem sok fajtát ismer.


Néhány fajta még, ami kék szemű lehet: border collie, ausztrál juhászkutya,collie, sheltie, kelpie- merle fajták



A kulcsszó a merle gén, erre keress rá angolul. Viszont azt hozzátenném, hogy a husky nem a merle gén miatt kékszemű, és egészségesebb, mint a merle génű kutyák, nem hajlamos a süketségre.

2012. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És még hozzátenném a Weimari vizslát, aminek mindig sárgás világosszürke a szeme. Előző voltam.
2012. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én nem a szeme színéért szeretem, jó az is gyönyörű, de én magáért a kutya fajtáért vagyok oda, gyönyörű egy kutya
2012. aug. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a husky-nak kék a szeme. Mint írták, a weimari vizslának is kék, a border collie-knál is gyakran előfordul, az aussie-knál és ausztrál pásztoroknál is elfogadott és gyakori, ahogy a kelpieknél is. A boxereknél, különösen a fehéreknél is előfordulhat. Több kölyöknek is kék szemük van, mint pl. a cane corsoknál.
2012. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem azért szeretem a huskym, mert kék a szeme. -.-' 10 éves voltam mikor kaptam, és BARNA szemű. A fajta jelleme az ami megfogott. Azóta imádom ezt a fajtát. Amúgy aki csak azért szereti mert szép kék a szeme, az megvásárolja, rájön hogy ez a kutya nem is olyan "cuki" amilyennek ő gondolta, mert ez egy munkakutya és sok időre és energiára van szükség a neveléséhez, és az ilyenek teszik később utcára a kutyájukat. Szóval akitől ilyet hallasz azt üsd le a nevemben. Köszi
2012. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia,nekem 3 huskym van egy felemás szemű és 2 kék szemű,de nem a szem szín miatt kell szeretni egy kutyát vagy más állatot sem.Jó persze szép szem és jellegzetes,de nem emiatt kell szeretni vagy csodálni.Engem a megjelenésük,méltóságuk és az "egyéniségük" fogott meg az varázsolt el és tett husky bolonddá. 6 éves voltam amikor először láttam huskys filmet (Kutya hideg) akkor eldöntöttem,hogy nekem husky kutya kell.2007-ben meg lett az első huskym egy foltos pinto (fehér alapon fekete foltos) sok türelemmel és kitartással tény,hogy rá kellet jönnünk,hogy nem mi neveljük őt hanem ő minket. Megtanított a türelemre és arra, mi a valódi önzetlen szeretet,amit nem az anyukánktól kapunk(anyukám részéről tapasztalom).

Rajta kivűl voltak kutyáink régebben őket is imádtam, de ő ez a fajta teljesen más nem lehet össze hasonlítani más kutyákkal.Az ő fia lett a 2. husky szerelem első látásra ez oda-vissza igaz. Én csak annyit tudok mondani,ha igazán szeretnéd megtudni miben rejlik a huskyk vonz erreje ismerd meg őket és többet soha nem akarsz megválni tőlük (kivéve,ha feladod a harcot a makacsságuk miatt).

2012. aug. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!