Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a helyesebb...

Szerintetek melyik a helyesebb, ha a tenyésztők az idős állatokat elajándékozzák, vagy ha megtartják?

Figyelt kérdés
Arra gondolok h nem von le szerintetek a kennel értékéből ha tele van "használhatatlan kutyákkal" mármint keverékekkel, törzskönyv nélküliekkel, vagy ivartalanított kiöregedettekkel, akikkel nem tenyészt, de sokan vannak, pl 5 ilyen, és mellettük vannak a tenyészkutyáik.
2012. aug. 7. 16:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A mi tenyesztonknel ott vannak a nyugdíjas kutyák,természetesen ugyaolyan joletben,mint a többi,csak mar nem járnak lemozgatsra,nem kell tanulniuk,de szeretik,gondozzák őket.én így láttam a kutyám nagyapját is,tisztes öregúr:),tetszett is nagyon. Aki kirakja az öreg kutyáját,az nem tenyésztő,de embernek is hitvány...
2012. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
nem ha ezek ivartalnított kutyák az csak emel a kennel értkén-
2012. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Mi itt a kérdés? A kutya a társunk, azért van. Az mellékes körülmény, hogy néhány egyed olyan kiemelkedő, hogy alkalmas tenyésztésre, ezért egy darabig nem ivartalanítjuk.

Nekem pont 7 ivartalanított és 7 ivaros kutyám van itthon, de még 2 kés alá kerül idén. És sorban a többi is, ahogy nem szándékozom már tenyészteni velük. Nálam ez így van rendjén.

De ismerek tenyésztőt, akinek nincs módja tizenvalahány kutyát tartani, ezért a tenyésztésre már nem szánt kutyákat ivartalanítva jó helyre elajándékozza. Ennek a módszernek egyetlen előnyét látom: Megkíméli magát attól a fájdalomtól, hogy el kell temetnie az öreg kutyáját. Sajnos én erre képtelen vagyok. A mi öregjeink itt fekszenek a kert végében.

2012. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hú, Akiteki, de rég láttalak erre felé! :)
2012. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az a normális, hogy egy tenyésztő nagy becsben tartja azokat az öreg kutyáit, akiket már ki kellett vonni a tenyésztésből. Hozzá tartoznak, ők a legfontosabbak. Egy életen át szolgáltak, dolgoztak, idős korukra már nyugalmat és kényeztetést érdemelnek csak a gazditól, nem pedig zűrzavart és érzelmi válságot mert a gazdájuk lemond róluk.

A tenyésztő, akitől elhoztuk a kutyánkat anno, az egyik oszlopos tagja a két általa tenyésztett fajta fajtamentésének. 2 fajtajellegű mentett kutyája van most is a kiállítási, ahogy te mondod "használható" kutyái mellett. Pár éve pusztult el az egyik nagyon idős szukája, és ha jól tudom, nemsokára fog ivartalanításra kerülni egy másik, jelenleg 6 éves kutyája is.

2012. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Akiteki ha megkérdezhetem neked milyen fajtáid vannak vagy csak 1 fajta?
2012. aug. 7. 21:09
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az ha valaki megment egy kutyát, arra senki sem fog rossz szemmel nézni, hiszen őket úgysem vonja be a tenyésztésebe, mivel tenyésztőről beszélünk. Arra értik, hogy sok kutyája van, az sz@r (nem tudom pontosan, hogy írtad), amikor van 6 szukája és mindet minden tüzelésnél fedeztet, ezek azok az emberek, akiknél kiskutyák egész évben kaphatóak. Ha meg kiöregedett, ivartalanított kutyáját megtartja valaki, az normális, az lenne furcsa, ha már nem tud vele tenyészteni, akkor mehet a háztól, mert nem tud hasznot hozni, na az sem tenyésztő, vagy amit akiteki írt, hogy nem tudja eltartani, az más, mert úgyis ellenőrzött jó helyre adja, de nekem pl nem nagyon szimpatikus.
2012. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Akiteki ***** válasza:

Több fajta van. Huskyk és whippetek, köztük vannak tenyészkutyák szukák és kanok is, de a nyugdíjasok, meg a visszahozott kutyáim ivartalanok. Meg olyanok, akikbe beleszerettünk: Magyar agár, izlandi pásztor, tibeti terrier. Ez utóbbiak csak hobbikutyák, ivartalanítva. Meg most a lányom beszerzett egy kis olasz agarat is.

Régebben sok mentett kutya is megfordult nálam ideiglenesen, de most már a kanok miatt csak ivartalanítottakat vállalok be.

2012. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Az szép állomány Akiteki :)
2012. aug. 7. 22:22
 20/21 Akiteki ***** válasza:
Nem unatkozunk, az biztos:)))
2012. aug. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!