Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jót tesz az ha egy héten egy...

Jót tesz az ha egy héten egy napot kihagyok etetésileg?

Figyelt kérdés

Van egy 14 hetes németjuhász kutyusom...és arra gondoltam hogy egy napot egy héten kihagynék etetésileg csak viz... nem nagyon tudom motiválni jutalomfalatokkal a kutyust, mint aki nem éhes:S

Tegnap este kapott utoljára enni ma még nem nagyon akart enni(nem tudtam motiválni).

Amit még megfigyeltem mikor kiteszem neki a tápot...elsőnek hozzá sem nyul..."tesz vesz" aztán visszatér hozzá bele bele kap... majd kis idő mulva nekilát. Mint aki abszolut nem éhes.. ma is foglalkozni akartam vele...jutifalatokkal(táp) nem tudtam lekenyerezni...szájába vette de nem ette meg, mint aki játszik az étellel. aztán magamhoz vettem egy kis feldarabolt virslit...amit 2 falat urán a 3ikat már fogta és neki állt elásni.

Szal a kérdésem az, szerintetek érdemes ezt az 1 nap koplalást beiktatni egy ilyen fiatal kutyusnál?

(Acana táppal etetem a kutyust ha ez számít lakotságot tekintve napi olyan 350g adagot..több részre osztva de ezt a 4 szeri etetést lehetetlen betartani mert nap közben amikor többnyire meleg van nem eszik.. csak reggel meg este szinte.)


2009. júl. 20. 11:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szuka a kutyus
2009. júl. 20. 11:22
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt kutyának szokták ajánlani, amíg fejlődésben van semmiképp!

14 hetesen egyen csak kétszer naponta és nem kell még őt agyontrenírozni.

Minhta egy 2 éves gyereket egrecíroznál. Minek? Majd benő a feje lágy. :)

Vidd suliba és ami ráragad, az tiszta haszon.

Ráérsz 1éves kora körül belehúzni a tanításába.

Addig csak ami adódik, apró fegyelmezési dolgok, de ott se vedd magad túl komlyan. Kölyök még.

2009. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Motiváld mással: sipilos labda, huzi, miegymás. Nem mindegyik kutya motiválható kajával.
2009. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze hogy nem eszik! Túl van etetve, legalábbis az h 350 grammot adsz neki... Az én kutyum 220 grammot eszik egy nap, napi 3szor!!! az én kutyám is ennyi idős!és ugyanaz a fajta!!! Megnézted a táp hátoldalán azt a leirást, miszerint mennyit kell adni hány kilós kutyának??? hetente mérd le a kutyát, és ahhoz mérten adj neki enni. Nem elég e legdrágább táppal etetned, hanem oda is kell figyelned a kutyád jelzésére!!! Egyébként állatorvos??? Nem tud mondani semmit??
2009. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat az utolsóra regálnék. dehogynem megnéztem a táp hátoldalán a jelzést miszerint:

itt olvasható_:


[link]


namármost ha jol tudom egy fajtiszta németjuhász szuka felntt sullya olyan 22-27kg ra tehető... bő 3 hónapos korban az előirt táp mennyisége ilyenkor a táblázat szerint olyan 340-370g ra jön ki, neme?

(25 kg FELNŐTT suly felett 370g a napi adagja.)

2009. júl. 20. 12:00
 6/15 A kérdező kommentje:
3-5 hónapos kor ban
2009. júl. 20. 12:01
 7/15 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre nem kötekedni akarok, de ez a táblázat akkor minek van
2009. júl. 20. 12:02
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

A csomagoláson szereplő mennyiség átlag,nem szentírás.

Embereknél is van jobb és kevésbé jó étvágyú.

Csökkentsd először napi 5 dekával a mennyiséget,aztán ha ez is sok,még egy kicsivel.

Koplalónap felnőtt kutyánál is hülyeség,a legújabb állatorvosi kutatások szerint(ezt valahol olvastam).

2009. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A testalkatát nézve egyébként egyáltalán nem kövér sőt... a gyomra elhatárolódik a felső testétől szépen ivesen ahogy az kell.. gondolom ha tul lenne etetve akkor az látszana a külsején is.
2009. júl. 20. 12:11
 10/15 A kérdező kommentje:

Lekenyerezni nem tudtam táppal ugyan, de sztem nem volt most kedve "játszani".


Raktam ki neki tápot a kis adagját edényébe, abból egy szemet nem hagyott:)


Viszont labdázásra már kapható volt (mint mindíg)..:) ahoz mnidnig van kedve, nagyon labdás. Tudom ezzel kéne akkor motiválni de mindig el kéne venni előle a labdát, megaztán olyankor mindig a labdára koncentrál. nem pedig rám.

2009. júl. 20. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!