Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyíllal jelölt részt is be...

A nyíllal jelölt részt is be kell fedni csirkehálóval, hogy ne férjen ki a kutya feje?

Figyelt kérdés

[link]


A fehér a mi telkünk, a piros a ház, a kék pedig a mi kerítésünk. Egy szakasz azért nincs elkerítve, mert ott van a garázsbejáró. (a garázst egybeépítettük a házzal)


A járda felőli kovácsolt vas kerítést befedtük csirkehálóval, hogy ne férjen ki a kutya feje. A gyerekek ugyanis rendszeresen hergelik a kutyáinkat (egyszer már írtam ki erről kérdést, hogy mit tegyek). A nyilazott szakasz viszont a telken belül van, csak éppen simán bejöhet akárki, mert az a pár méter nyitott.

Bal oldalon drót háló van, mert az a szomszéd 1 kerítése, a jobb oldal a mienk - a szomszéd 2 felőli - az pedig végig kőből van. Az utcai rész és a nyíllal jelölt kovácsolt vas.

Elvileg az emberek a járdán közlekednek és semmi okuk nincs rá, hogy bejöjjenek a telkünkre. Köteles vagyok azt a szakaszt is befedni hálóval? A kutyáink nem harapnak, az egyik kis testű, a nagy testű pedig túl van 2 engedelmességi vizsgán is. Egyetlen bűnük, hogy hangosan ugatnak. (ezért is többen panaszkodtak)



2012. aug. 8. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, de szerintem fedd be, legalább nyugodtan lehetsz. Az a helyzet, hogy ha megharapja valami gyerekét meg nem nevelő idióta butuska kis csemetéjét a kutya, akkor mindegy ki a hibás, az emberek meg fognak bolondulni és biztos lehetsz benne, hogy rosszul jössz ki a dologból.
2012. aug. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha kitáblázod, hogy az a rész már magánterület, akkor nem, de másképp honnan tudják ezt meg az emberek?

Ne sajnáld azt a pár méter csirkehálót, már csak a magad megnyugtatása végett is!

2012. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 cirmos62 ***** válasza:

Sajnos a kutyát arra már nem lehet nevelni, hogy halkabban ugassanak, de a "jól nevelt" gyerekekre talán rá lehetne ijeszteni, hogy ne hergeljék őket. Esetleg a szüleiket megkeresni és nekik is szólni. Az már a szerencsén is múlik, hogy mennyire elnézők a szomszédok az ugatást illetően. Nappal még hagyján - ha nem éjszakai műszakra jár dolgozni a szomszéd - az éjszakai ugatás viszont már valóban lehet nagyon zavaró, főleg nyáron, nyitott ablaknál. Mi ezért viszonylag hátra építettük a kennelt, igaz, a mi szomszédaink már erre nem fordítottak figyelmet, így többet hallgatjuk mi is az ő kutyáik ugatását. Mondjuk mi még ezért nem szóltunk, de én már egész jól hozzá is szoktam.

Az, hogy kifér a kutya feje a kerítésen, miért volt probléma? Megijeszti a járókelőket? Szerintem a garázsbejáró kerítésénél már ne járkáljon senki, akkor megijedni sem fog a kutyától. Esetleg még a saroknál az első egy méterre lehetne tenni, ha a járda keskeny.

2012. aug. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a bal oldali kerítéssel mit csináljak? Az ugyanis a szomszéd1 kerítése. Nagyon rozoga drót háló és ott is van egy neveletlen gyerek. Ő is élvezettel idegesíti a nagyobbik kutyánkat. Most szombaton elutaztunk és vasárnap jött a telefon, hogy megbolondult a kutyánk, feláll a szőr a hátán és ugrál neki a kerítésnek és nagyon félnek tőle. Mikor hazajöttünk a kisgyerek elszólta magát, hogy ő volt csak kint az udvaron, aztán jött anya és később a nagyi. A felnőttek már csak annyit láttak, hogy a kutya ugat, meg ugrál. Többször láttam, hogy a kisfiú mit művel vele, de a szülők nem szólnak rá. A férjemet kirúgták a munkahelyéről, így most arra nincs pénzünk, hogy a szomszéd drót kerítését kicseréljük betonra. A kutyák csak akkor ugatnak, ha valaki elmegy a ház előtt, éjjel csak nagyon ritkán kelnek fel.
2012. aug. 8. 09:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak hasonló gondok a mi kutyáink a szomszéd kacsái miatt voltak meghülyülve akik be is jöttek néha a mi telkünkre ,és ezzel még jobban ki voltak éhezve rájuk a kutyák . Nekünk magunknak kellett megoldani ,hogy a hátsó részre a két nagy kutya ne tudjon bemenni igy most le van felezve a telkünk és ők elől vannak csak ahol nem érintkezünk kacsásékkal ,mert még ők jelentettek fel mikor a szar keritésükön bement valami kutya ,de hozzáteszem én csináltam olyan fényképet is ,hogy egy teljesen ismeretlen nagy fekete kutya volt nála mert bár sokkal jobban állnak anyagilag mint mi erre nem adnak csak jelentgettek . A szar keritését is mi csinálgattuk itt ott meg ,hogy az ártalmatlan kicsi bichonjaim se menjenek át hozzá még véletlenül se,ezt5 persze nem a kacsák hanem a kutyáim védelme miatt!
2012. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a szomszéd kerítése.

De nem lehet a szomszédtól elvárni, hogy a te kutyád erejéhez, vérmérsékletéhez függően építse a kerítést.

A kerítés tulajdonképpeni funkciója, hogy ki ne mehessen semmi az udvarról, csak az emberek értelmezik úgy, hogy az a betolakodók elleni védelem miatt kell.

2012. aug. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a bal oldali szomszéd1 kerítése úgy van megcsinálva, hogy egy 1,5 m-es szakasz csak 120 cm magas. Ott szokott néha átmászni hozzánk a kisgyerek, meg az apuka, amikor részegen dühöng. Emiatt el is van törve az egyik tartó vas és csak egy hajszálnyi rész tartja. A kutyák eddig nem mentek át.
2012. aug. 8. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!