Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elbírnék egy beagle-vel? Nem...

Elbírnék egy beagle-vel? Nem első kutya?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok van egy 3 éves és egy fél éves gyerkőcöm. Volt már egy mallinois-boxer keverék kutyusunk akit el kellett ajándékoznunk mert nagyon agresszív volt, nem gyerekek mellé való volt sajnos. Meg volt egy játszótéri keverék kutyusunk, de ő megbetegedett és el kellett altatni. Szeretnénk újra kutyát, és nekem a Beagle tetszik nagyon. De egy picit tartok a személyiségétől. Olvastam hogy nagyon szökős meg nagy a mozgásigénye. Bár nálunk azzal nem lenne gond igen aktív életet élünk. Kertes házban lakunk bár nem túl nagy a kert kb 200m2. Ugatós nagyon a beagle? Azt nem szeretném hogy olyan kutyát vinnék a belvárosba aki fellármázza a környéket az ugatásával :D Nagyon tetszik ez a kutyafajta, de ha esetleg ő nem, akkor milyen kutyafajtát ajánlotok egy belvárosi kis kertes házba, aktív gazdái mellé? Én úgy gondolom nem vagyok túl keménykezű gazdi, egy édes pillantással le tudnak venni a lábamról :D
2012. aug. 8. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A fox terrier is jó választás lehet, ha tényleg aktívok vagytok mozgás terén. Unokatesóméknak van beagle kutyájuk, ő nem szökős, de élénk. Igaz, már nem egyszer jelentette fel őket a közelben lévő öregek otthona az állandó éjszakai vonyítás miatt :P
2012. aug. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a beagle nem ugatós viszont nem ideális arra, hogy egyke kutya legyen kertben tartva. Mondjuk én ilyen kicsi gyerek mellé még semmilyen kutyát nem vennék. Majd ha nagyobbak lesznek akkor valami kertbe való kutyát.
2012. aug. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elég mozgásigényes kutya, igazából vad hajszolására kitenyésztett kopó. Szerintem vadászkutyák nem valók házi kedvencnek vagy házőrzőnek.
2012. aug. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
A beagle kemény kutya, kemény kezű gazdát is követel. És te sajnos már egyszer bebizonyítottad a malinois keverékkel, hogy nem tudsz megfelelően kutyát nevelni. Ő sem magától lett agresszív, hanem csak miattad és a nevelés, elhanyagolás, stb. miatt. És miután ahelyett, hogy megoldottad volna a problémát, mint írtad, inkább tovább adtál szerencsétlen kutyán, nem tartalak felelősségteljesnek, nem ajánlom, hogy bármilyen kutyát is tarts. Egy beagle amúgy is napi akár 3-4 órás aktív mozgást igényel és komoly szellemi lefárasztást. 2 kisgyerek mellett teljesen elhanyagolnád szegény párát. Azt már csak félve mondom ki, hogy egy jó suli mindenképp kell, ahol fel tudnál esetleg nőni a kutyádhoz. Ez sem olcsó.
2012. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó választás. Egy beagle tényleg nagyin kemény kezet igényel, és ha le tud venni egy édes pillantással a lábadról, akkor mondj le róla. Szerintem érdemesebb lenne megpróbálnod valami kisebb kutyával, aki nem mellesleg gyerekszerető és nagyon okos. Ehhez én ajánlok egy menhelyes kutyát, mert azokból van rengeteg, és nagyon várnak gazdira. Vagy ha mindenképp fajtatisztát szeretnél, akkor ajánlom a spánielt,esetleg uszkárt, dalmatát.
2012. aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy kis havanese lenen a legideálisabb ,hiszen igazi bohóc ha a játékról van szó és irtó okos is igy könnyen nevelhető ,én anno beagle-t szerettem volna szintén gyermekek mellé lakásba (bár van kert is )de lebeszéltek róla és a havák mellett döntöttem amit nem bántam meg ,főként a szőrét nem hullató és "nincs kutya szaga " tulajdonsága miatt is ,ami igy is van mert aki jön hozzánk nem mondja meg ,hogy van kutyánk .:)
2012. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég önfejű a beagle, és a specialitása az édes pillantás. Ha téged ez megakadályozna a határozott és következetes nevelésben, akkor felejtsd el. Vegyél magadhoz egy csóválóbajnok menhelyi keveréket, és éljetek boldogan :)
2012. aug. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok .Én emiatt mondtam le róla .

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3253275-mihez..

2012. aug. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 8. 12:30
 10/12 anonim válasza:
szerintem jó választás,nem sokat ugat,az egyik legbarátságosabb kutyafajta a gyerekekkel,de viszont tanítani kell,mert ha nincs vele foglalkozva,könyen "átveheti az irányítást".mozgás kell neki,de ha egyedül lesz a kertben lehet felássa:) nekünk beaglenk van és ő lyukat ás a kerítéls alatt is:) ja és szökős,nem lehet egy kis rés sem a kerítésen!
2012. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!