Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl domináns a kutyám mit tegyek?

Túl domináns a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az történt hogy pár hete jöttem vissza a nyaralásból és eddig a kutyát a szüleim sétáltatták de tudni kell hogy anyum mint ha gyerek lenne néha úgy kezeli a kutyát. Ebbe a 2-3 hétbe alig érintkeztet kutyákkal. Viszont már egy jó ideje járok le a bandához és észre vettem hogy amikor oda érünk a kutyám kihúzza magát a farkát az égbe emeli próbál nagyobbnak tűn és úgy megy oda a többiekhez. Nah már most semmi morgás vagy ijesmi nem szokott lenni de meg is hágja a kutyákat. Úgy tűnik mint ha játszana de nem sok gazdi mondja is amikor rászólok a kutyámra hogy nem tesz benne kárt csak játszik az én kutyám de mégsem.

És itt a kérdésem is hogyan változtathatnék ezen a dolgon? Mit változtassak az életünkben? Mit tegyek olyankor mikor meghág egy másik kutyát? Vagy mikor már belépünk és húzza kifele magát?

Elég sok szabályt tartatok be a kutyával de ez úgy tűnik meg se elég.


2012. aug. 8. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tiltsd le a többi kutya megmászásáról. Ne érdekeljen, mit mond a többi gazda, te úgy neveled a kutyádat, ahogy jól esik. A futtatóba (ha arról van szó) belépés előtt álljatok meg, és várd ki, amíg a kutya lenyugszik és rád figyel. Egy ideig tartsd pórázon magad mellett, és ha látod, hogy kezdi kihúzni magát, ránts egyet rajta, korrigáld, mutasd meg neki, hogy ez nem jó. Csak akkor engedd el, ha normálisan viselkedik, és ha látod, hogy megint felfújja magát, akkor mehet vissza pórázra. Lehet, hogy furán fognak rád nézni egy ideig, de inkább ez, mint hogy balhét csináljon.

Meg amúgy ha visszaáll a régi rend, vissza fog állni a kutya fejében is minden szép lassan, csak most rá kell segíteni neki egy picit.

2012. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy ő kakaskodik, és le akarja dominálni a többi kutyát, egészen addig nem okoz problémát, amig bele nem akad,egy hasonló jellemű egyedbe, és akkor 2 pillanat alatt megvan a balhé. és az senkinek sem jó. kezeld ugy, ahogy az előző válaszoló leirta. minden ilyen viselkedésről tiltsd le.
2012. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd neki, hogy feszüljön. Ha azt látod, hogy befeszít, akkor vidd ki a futtatóból.

Ha más kutyákra mászik, tiltsd le. Ne érdekeljen a többiek véleménye, Te tudod, hogy fontos a domináns viselkedés megszüntetése. Látod néhány hét alatt milyen sokat változik egy kutya, ha nincs szigorúan fogva.

Sétáknál legyél még szigorúbb, semmiféle keménykedést ne engedj meg neki.

2012. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az én kutyám ugyanilyen domináns a kutyákkal szemben, azt leszámítva, hogy nem mászik rájuk...bár szukákkal nagy ritkán próbálkozik, de akkor ha nem hagyja abba az első rászólásra, akkor repül egyet :)

Többféle kiképzővel, kutyással beszélgetve arra jutottam, hogy a kihúzott, domináns tartást hagyom neki, ha egy kannal nagyon szemez, beáll elé, akkor rászólok, ha kifordul a szituból vagy kutyaként kommunikálva hátulról szimatolja, azt nagyon megdicsérem.

Ugyanígy, ha morog egy őt inzultáló kutyára, azt nem tiltom le, de ha tovább menne, akkor én zavarom el a másik kutyát.

2012. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!