Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy német juhász járkál a...

Egy német juhász járkál a környékünkön és nem merem elvinni sétáltatni a nagytestű kutyáimat mert félek h nekünk támadna, ilyenkor mit lehet tenni, vagy ha pl ránk támad egy kóbor kutya?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

paprika spray :)

szerintem más mód nincs

2012. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
Miből gondolod, hogy támadna?
2012. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

paprika spraj a szeme közé

bottal meg lehet ütni (orra, lágyéka érzékeny), ill. a bottal csapkodva, agresszív fellépéssel el lehet ijeszteni

kővel meg lehet dobálni

ha van nálad egy zörgős tárgy (pl kaviccsal töltött fél literes üveg), akkor a zörgés elijesztheti, ill. hozzá lehet azt is vágni, attól nem lesz semmi baja, de nagyon megijedhet tőle

fontos, hogy idegen, ellenőrizetlen kutyát egyáltalán ne engedj a kutyád közelébe

Lehet, hogy ez durván hangzik, de engem a 40cm-es marmagasságú kutyámat sétáltatva már támadott meg másik, naytestű kutya, de hál'istennek, nem voltak elég komolyak a szándékai, de a környezetemben voltak durva, a sétáltatott kutya halálával végződő dolgok, sőt olyan is, amikor a gazda is meghalt, szívrohamban, mikor a kiskutyájának elroppantották a gerincét, s ő nem tudta megvédeni. Az ilyen kutyákkal agresszívan kell fellépni. Vannak olyan kutyák, melyek ha ráfognak a másikra, nem engedik el, amíg az áldozat ki nem múlik, akkor se, ha az ember üti-vágja. Ilyenkor egy hegyes bottal menthetjük meg a kutyánkat - s inkább éljen ő, mint a támadója. Senkinek sem kívánom azt, hogy megtámadják a kutyáját.

A német juhászra meg hívd fel az állatvédők, menhelyek figyelmét.

2012. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, de már 2x támadott meg minket csak német juhász, és már félek tőle, nem tehetek róla, mind a kétszer nekem kellett úgy harcolni h a kutyáim túléljék...puszta kézzel, nő vagyok nem volt egyszerű, és nem akarom ezt. Az a baj h ha kicsi kutyád van 10 kg alatti azt fel tudod venni ha nagy kutyád van 50 kg feletti az megvédi magát de az enyéim 30 kg-os rövidszőrűek esélyük sincs...
2012. aug. 8. 16:52
 5/12 anonim ***** válasza:

vegyél paprika spray-t és amikor látod,hogy támadni készül akkor a pofájába fújod és akkor lesz időtök elmenni onnan, de a legjobb ha kihívod az állatvédőket vagy menhelyet vmit!


a bottal ütés stb akár még agresszívabbá teheti,úgy hogy azt nem ajánlom!

2012. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a szar h nagyon sokszor van ideiglenesbe kutyám,és egyszerűen nem visz rá a lélek h bántsam, meg h megvegyek egy ilyen sprayt...befogni nem tudom mert mindig elszalad...
2012. aug. 8. 17:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod sprayzni vagy ütlegelni a kutyát akkor neked a legjobb megoldás az ultrahangos kutyariasztó .Ha közeledik feléirányítod és jó esetben megrémül az erős magasfrekis hangtól.
2012. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
de mit csinál a kutya, acsarog? Vagy csak azért félsz, mert németjuhász? Lehet, hogy egyáltalán észre se venne titeket. Nekem is németjuhászom van. Tojik séta közben emberekre és kutyákra! Egyáltalán nem harapós. Ja, és ha két 30 kilós kutyád van, akkor ők szépen össze tudnak dolgozni, nem hiszem, hogy kekeckedi akarna veletek!
2012. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Veszel egy ultrahangos riasztott, mint már javasolták és megtámad, akkor használod, nálunk a postás mutatta meg, hogy mennyire nem hatásos:), ezért ha nem használ, akkor a biztonság kedvéért tarts magadnál paprika spray-t és ha komolyra fordul a helyzet lefújod, nem lesz tőle semmi baja, csak nyertek egy kis menekülési időt.
2012. aug. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Veszel egy ultrahangos "riasztott" és már el is riasztott-ad :D

Ha meg mégsem válik be, akkor addig amíg előveszel valami mást, addig a kutya is megáll egy helyben, amíg ismét kotorászol a paprikaspray után, mert különben nem lenne fair.

Szerintem legyen valami nálad, ami kicsit biztonság-érzetet ad, de úgysem kell használnod, nem kell ránézni a kutyára és úgy elhaladni.

2012. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!