Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tüzel a kutyám?

Miért nem tüzel a kutyám?

Figyelt kérdés
Másfél éves törpe uszkár és ez lenne neki az első. Kicsit aggódok, mert azt olvastam ,hogy fél-egy éves korukban van az első tüzelés.
2012. aug. 8. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 18 hónapos elmúlt amikor tüzelni kezdett, vannak későn érő egyedek mint ahogy az embereknél is.
2012. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:

Nem lehet, hogy kan? :))))

Másfél évesen már tényleg kellett volna egy kis termetű kutyának tüzelni. A nagytestűek kihúzzák akár 3 éves korig is, de a picik már gyakran fél évesen tüzelnek.

Lehetséges, hogy rejtett tüzelése van a kutyádnak, ezért nem vetted észre, hogy már túl van rajta.

2012. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rejtett tüzelés? Erről még nem hallottam! Tudnál mesélni egy kicsit róla? :)
2012. aug. 8. 20:27
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Egyáltalán nem vérzik a szuka, semmi látható jele a tüzelésnek. Főleg ilyen szőrös kutyánál. Csak azt veszed észre, hogy a kanok másznak rá. Van egy ilyen husky lányom, mi sem tudtuk, hogy ez így van, csak mikor megesett az eset.

Hogy mitől alakul ki, nem tudom, de az anyja rendesen tüzelt. Viszont az egyik lánya nagyon rövid ideig, 2 napig vérzik csak.

2012. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan kutya is van, aki annyira tisztogatja magát, hogy nem lehet észrevenni, és van olyan is, akinek minimális a vérzése, nem duzzad a pérája sem. vagy egyszerűen csak később tüzel. mondjuk amilyen az időjárás, nem is csodálkoznék ezen sem.
2012. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!