Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszplázia injekció öreg...

Diszplázia injekció öreg német juhásznak?

Figyelt kérdés
12 éves a kutyánk, szemünk fénye, igazi családtag. Öreg létére igazán aktív, nem beteges, "csak" a diszplázia a gond. 8 hónaposan lett vele műtve, viszont nagyon sokat jártunk vele kutyaiskolába, bemutatókra (agility, őrző-védő), emiatt fokozott terhelésnek volt kitéve egész életében. Mára már igen nehezen mozog, felugrik pl egy macska vagy madár után, de a hátsó lábai nem engedelmeskednek már. Az állatorvos injekciót ajánlott, már egyszer kapott is, ideig-óráig nem is volt probléma. Olyan kutyatartók válaszait várom, akiknek szintén hasonló gondjuk van és próbálták már ezt a módszert. Drasztikus a kérdésem: mennyivel lehet meghosszabbítani így a kutyánk életét, úgy, hogy az neki sem legyen fájdalmas? A járás még nem probléma, de picit húzza a lábát, tehát még nem akkora a baj, de egyszerűen rettegek tőle, hogy egyszer eljön az idő, hogy el kell altatnunk, mert együtt nőttem fel vele, ezért minden más egyéb módszer is érdekel.

2012. aug. 8. 22:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 éves már ő is kezdi húzni a lábát, de neki eddig nem volt ilyen gondja...
2012. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
igen mondjuk ezt én is akartam írni, hogy súlyos dp-s kutyát akit ilyen fiatalon műteni kellet (mert ezt csak a legsúlyosabb esetkben teszik, hiszen még ninca kifejlődve a kutya) hogy járhattatok agilityzni.
2012. aug. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha nem jártak volna, 12 éves korára akkor is lettek volna fájdalmai a kutyának.
2012. aug. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! De mielőtt bárki is elítélne vagy megtette már, kikértük anno az állatorvos véleményét, és ő mondta, hogy nyugodtan lehet vele ilyesmit csinálni, mert nagyon aktív kutya, értelmes is, nem lesz belőle semmi baj. A műtét pedig azért volt, hogy később ne legyen belőle probléma, nem volt súlyos diszpláziája, sőt nem is volt kötelező a műtét, csak egy javaslat a doki részéről. Nyilván nem terheljük a kutyát, ha tudjuk, hogy árt neki. És szerintem is kijött volna rajta, akár sportol, akár nem, még nem láttam olyan idős nj-t, aki ne húzta volna egy picit a hátsó lábait. Így legalább tartalmas fiatal kora volt neki, amit nagyon élvezett is :)

A módszereknek utána járok, köszönöm a tippeket.

2012. aug. 9. 09:25
 15/18 anonim ***** válasza:

A dp vagy komoly, amit csak műtéttel lehet korrigálni, vagy enyhe és akkor vannak kiegészítők, mozgásformák, stb amivel akár javítani, de karban tartani tökéletesen lehet.

8 hónapos kutya még bőven fejlődésben van. Ilyen korban műteni általában csak nagyon komoly esetekben szoktak.

Amúgy a nagytestű kutyáknál az időskori mozgás problémák nem a dp kategória. Egyszerűen elkopnak az ízületek. Ahogy az idős embereknél is már jelentkeznek a kopás tünetei.

Mindenki dp-t kiált. amikor az öreg kutyák sántítanak, nehezebben mozognak. A legjobb csípőjű kutya is öreg korára sántikálni fog. Ki jobban, ki kevésbé.

2012. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Herczeg András ***** válasza:
100%
12.5 éves volt kutyám s ugyanezek voltak a problémák. Ideig óráig segített minden. Nagyon sok mindent megvettem kutyusomnak s sok minden használt nekem Flexivet go kacslós cucc nagyon sokat használt aztán Lupo San de ez csak akkor jó ha nincs nagyon előrehaladott stádiumban. Ha esetleg segíthetek ezeket szereket féláron oda tudom neked adni. 11 éves korában kezdte nekem hogy alig állt fel s 1 évig hatottak szerek utána sajnos már semmi s mikor egyszer csak jobban lett hirtelen másnap elpusztult. Ez az élet rendje de bízom benne hogy sokáig melletted lesz még kutyusod.
2012. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
hát ne haragudj de akkor a dokid hülye. 8 hónaposan csak akkor szabad dp-s kutyát műteni ha nagyon súlyos és lábra sem bír állni.Egyéb esetben csak teljesen kifejlett állatot szabad dpvel operálni.
2012. aug. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

ma 17:08

Azóta eltelt sok-sok év. A kutya helyzetén már nem változtat semmit, bármi okból is műtötte. A nem műtött , tök jó csípőjű kutya is öreg korára ízületi gyulladásos, kopásos lesz. Eredendően a kutyák életkora sokkal kevesebb, mint napjainkban.Így a szerveik közül valamelyik előbb-utóbb elfárad, tönkre megy, stb.

Ma már vannak gyógyszerek, amikkel e tüneteket enyhíteni lehet. De eljön az a pont, amikor már nem segít a gyógyszer sem.

2012. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!