Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Boxer vagy amstaffot...

Német Boxer vagy amstaffot vegyek? Jó ötlet-e néha bokasúllyal sétáltatni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni kutyát boxert vagy amstaffot csak nem tudom eldönteni hogy melyik lenne jobb másik kutyám mellé akarom hogy ne kelljen egyedül töltenie az öreg napjait:)
2012. aug. 8. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor döntsd el, vagy mondd el a szempontjaidat, hogy miért választanád ezeket a fajtákat, milyen típusú kutyára vágysz, mit tudsz nekik biztosítani, és miért nem tudsz dönteni. Így látatlanban senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy melyik lesz a megfelelő.
2012. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 noesamuel ***** válasza:

német boxert!


a bokasúly (remélem magadra gondoltál aki hordani akarja, és nem a kutyára) tudtommal nem sétához van kitalálva, mert tönre teszi az izületeket, vagy a szallagokat, pontosan nemtom, de az is lehet, hogy létezik már olyan is ami kimondottan sétához van fejlesztve.


ha az amsaffot választod mégis, akkor nem fog kelleni a bokasúly, met mikor már azon agyalsz kutyaséta közben, hogy nem bírod már tovább, hívsz 1 taxit, na akkor kezdenek a kutya izmai bemelegedni.

2012. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék ilyen kutyát mert sok ismerősömnek van ilyen fajta kutyája és nagyon jók a visszajelzések:) mert már a megjelenésükkel megfélemlítik az embert mégis barátságosak az emberrel szemben a bokasúlyt pedig azért kérdeztem mert arra gondoltam ha elviszem egy laza sétára a kutyát mikor már nagyobb lesssz egyszer egyszer felteszem rá a súlyokat hogy nem.e erősödne jobban de ha ettől izületes lehet akkor szerintem ezt hanyagolom :)
2012. aug. 8. 12:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor felejtsd el, és kezdd előről a fajtaválasztást. Az ismerősöd kutyái azért lettek jó kutyák, mert passzolnak a gazdájukhoz, és jól megnevelték őket. Viszont ami jó az egyik embernek, nem biztos, hogy jó a másiknak is. A kutya nem lesz magától olyan, mint az összes többi a fajtájából; bizonyos tulajdonságaik hasonlóak, de a viselkedésük, jólneveltségük rajtad múlik.
2012. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akumira hallgathatsz, ő igazán szakértő. Bizony, nem jó az ilyen kutyaválasztás, hogy a szomszédnak is ilyen kutyája van, veszek én is. Nevelni kell mindkettőt rendesen
2012. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De az a szép h én pl bementem az udvarba staffi elkezdett ugrállni 3 szor szóltam rá nemtöbbször a kutya azóta nem ugrál rám ha szólok neki és a hangomat sem kell felemelnem rám legtöbbször jobban hallgatnak a kutyák mint némelyik gazdára mindennek a lényege az hogy mennyire vagy biztos abban amit csinálsz én akármilyen kutyával állok szemben ha nem parancsolnal rá hogy támadjon emberre nem fog megtámadni aki ért a kutyákhoz az ezt nagyon jól tudja és ha a kutya érzi rajtad hogy nem félsz tőle és tudod hogy mit akarsz attól a kutyától akkor azt fogja csinálni amit éppen mutatsz neki mert a legtöbb kutya kézjeleket nézi leginkább szóval ha egy kutya nincsis betanítva de ismered a kézjeleket és eléred a kutyánál hogy nyugodt legyen és rád figyeljen le tudod ültetni de akár más dolgokat is úgy hogy előtte semmit nem tanítottál neki a mostani kutyám 15 éves nagyon agresszív mindenkit megharap ha nem vagyok ott de ha ottvagyok akkor csak parancsra támad leül lefekszik mellém amit akarok 1 szó nélkül csettintek magam mellé mutatok odajön és leül soha semmit nem tanítottam neki egyszerűen magától megtanulta tudtom nélkül tanítottam a kutyát akkor ha még tényleg foglalkozok is azzal hogy ezekre tanítom?:) de külömben az agressziót én már csak próbáltam kinevelni belőle mert jártak hozzánk dolgozni és mikor még köjök volt mindíg piszkálták szőnyeggel lapáttal meg ilyenekkel ilyesztgették aztán azért lett egy kicsit bolond:) aztán lehet hogy a kutyám a nagyon inteligens nincs kizárva:) csak annit mondok hogy ezen nemkell aggódnod tudok bánni ez efajta kutyákkal:) csak nemtudom eldönteni hogy melyik fajta a jobb:) de nagyon a boxer felé húz a szívem:)
2012. aug. 8. 13:24
 7/10 anonim ***** válasza:

húzass vele gumikötelet, az a szellemi lepörgetésre is tökéletes, és fizikailag is jót tesz nekik. szerezz hámot, és láncold azt rá egy gumira. Gumit adnak ingyen a gumiszerelők. az emberek véleményével meg ne foglalkozz. lehet azt mondják majd hogy kínzod a kutyát, de ez nem igaz, csak ők nem értenek hozzá, hogy jót teszel neki.


én amstaffra szavazok, nekem van kettő.

2013. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
bocs gumiabroncsot akartam írni :D
2013. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már megvan a törpe szeptemberben vettem:) most lessz 6 hónapos 18.án:) 20 kiló 3 gumit könnyű szerrel elhúz:) de annyit még nem szoktam vele maximum hetene 1x egy gumit nem akarom megerőltetni most még a futás meg a játék sokkal jobban erősíti:)
2013. jan. 12. 01:21
 10/10 anonim ***** válasza:

na de mit vettél, mert azt nem írtd?


boxer lett a választott?

2013. jan. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!