Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartsam távol a szomszé...

Hogyan tartsam távol a szomszéd macskákat? Már kettőt elkapott a kutyám.

Figyelt kérdés
Az egyik szomszédunknál van egy rakás idióta macska. Állandóan átjárnak bármit is csinálok. Elkapom átdobom, kergetem bottal hajigálom, de csak átjönnek. És annyira buták,hogy a gyorsnak éppen nem mondható kuvasz elkapja. A szomszéd meg fenyeget, hogy megmérgezi a kutyát. Tegnap megkötöttem és még így is odament a macska. Mit csináljak? Szomszéddal értelmesen beszélni képtelenség, a kutyát meg nem fogom a barom macskák miatt a házban tartani. Ő meg a macskáit nem hajlandó.
2012. aug. 9. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A macska sajátja, hogy mászkál.

Magyarázd már el, miért olyan nagy baj, ha átjön egy macsek? Mi baj van belőle?

Különben meg ha elkapja a kutyád, akkor annyi, a szomszéd nem pampoghat nyilván, elvégre a macs jött át, nem a kutya...

2012. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nem örülök,hogy elkapja sajnálom őket. Meg nem szeretném, hogy esetleg a gyerekeim vagy a szomszéd gyerek lássa.
2012. aug. 9. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Kapd el a macskákat egyesével, és magyarázd el a kuvasznak, hogy az a te macskád. Ha kedves a macskával dicséret, jutifalat...

Ha azt látja, hogy elkéred a szomszédtól, és nem eszed meg, nem akarod elüldözni, érteni fogja, hogy neki se kell.

Az más tészta, hogy szót fogad-e neked. :D

Én séta után, etetés előtt próbálnék értekezni a kuvasszal... :)

2012. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Sajnos a macskáknak nincs veszélyérzetük. Hozzánk is bejött néhány a kutyák közé. A villanypásztor távol tartja őket. Tudom, nem olcsó, de megoldás.
2012. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt hívják természetes szelekciónak. Ebben az esetben a macskák kiszelektálják magukat. Gondolom egyik sincs ivartalanítva, szóval van utánpótlás bőven. Gondold el mi lenne ott, ha éveken keresztül a környéken született összes macska életben maradna! A kutya megmérgezése viszont nem természetes és bűncselekmény is. Elméletileg az állat tulajdoosának kell gondoskodnia arról, hogy az állata ne juthasson ki a kerítésen kívülre, bár tudom, hogy macskáknál ez majdhogynem lehetetlen. Nekünk is vannak macskáink, azok is mászkálnak minden felé. Amelyik jóban van a kutyával az együtt alszik vele, de ettől még más kutya elöl elmenekül, amelyik nincs jóban a mi kutyánnal, az messze elkerüli. Tökéletesen működik a dolog. Az, hogy a te szomszédod macskái idióták, nem a te bajod!
2012. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ááá, akkor már értem. Bocsánat, én azt hittem, hogy macskagyűlölő vagy és mindenképpen azt akarod elérni, hogy ne is lásd a szomszéd macskáját, sajnos van ilyen is..
2012. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csináltunk villanypásztort nagyon jól működik:) és kipróbáltam a szomszéd macska megmutatását a kuvasznak ez is működött, lett is rögtön egy macskám. A többit nem mutogatom neki nem akarok macskafarmot:)))
2013. máj. 22. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!