Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire jellemző,...

Borcsi02 kérdése:

Szerintetek mennyire jellemző, hogy az emberek sintértelepről fogadnak örökbe kutyusokat, cicákat menhely helyett, vagy ahelyett, hogy kölyökként elhozzák valakitől?

Figyelt kérdés

Van valaki,aki onnan hozott el kedvencet magának?

Azért kérdezem,mert sajnos úgy veszem észre,ha már valaki rászánja magát,hogy esetleg ne gazditól vegyen/hozzon el kiskutyát,akkor is inkább menhelyeken keresgél,mert ez az,ami elsőre beugrik neki,nem az,hogy sintértelepről kellene megmenteni egy kis ártatlant,akinek meg vannak számlálva a napjai...

Vagy ez is a pénzhiány miatt van,hogy nem tudják annyira hatékonyan reklámozni magukat azok a szervezetek,amelyek az ilyen telepeken próbálnak segíteni gazdát találni az ott lévőknek?


2012. aug. 9. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van rá példa. Mi a miskolci gyepirőlpróbálunk minél több állatot élve kihozni. SOkszor ha megyünk 1-1 újért akkor már gazdisodtak. Illetve mivel rnegeteg helyen hirdetjük őket, így sokan értesülnek ról.a Próbálunk minél több rendezvényen is megjelenni, hogy népszerűsítsük a gyepis örökbefogadást. Sokan azt se tduják, h Miskolcon van gyepi.
2012. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyrészt szervezetlenség...

De a menhelyen általában a gyepikről (is) hozzák a kutyákat...

Csak legtöbben az illatosról...

a többi gyepin meg csak úgy hullanak a kutyák...


Én a Mindent az állatokért civil összefogásba "botlottam bele", civil emberek 0 támogatással a semmiből próbálják összekaparni azt a kutyánként 6000 forintot, ami a kihozatalért kell (oltások, féreghajtás, chip).

De addig ki sem tudják hozni, amíg nincs ideiglenes vagy gazdi.

Hova tennék...


De csomószor csak ígérgetnek az emberek... tutira mondják, hogy mennek a kutyáért, aztán elnyeli őket a föld, a kutya meg marad a sz.rban, 2 nap múlva altatás...

Minden nap élet-halál harc.

"Kapott elég megosztást facebookon?"...

Ez kb. az egyetlen esély.


Nálam is van így egy ideiglenes kutyus... azt mondták, csak 2-3 hétre fogadjam be, mert már van gazdija, csak fuvar nincs még.

Hollandiába.

De biztató volt, hogy a gazdi a holland állatvédőrség tagja.

aha... 2 hónapja nem jelentkezik.


Így 5 kutyám van és a 3 cicám.

Amúgy sincs sok pénzünk, de így hozta az élet, hát akkor már így próbálunk ellenni.



De ha megnézed, egy átlagos gyepin hogy tartják a kutyákat,... Nem csoda, hogy inkább menhelyről választanak, mint gyepiről, ahol olyan kutyapiszok szag van, hogy fulladsz tőle, ordítanak, visítanak szegény kutyák, és a saját pisijükben, ürülékükben tocsognak, tiszta sz.r a bundájuk, őrjöngenek, örömükben felugrálnak rád, a kocsid tiszta sz.r lesz stb...



Ha legalább lennének ott önkéntesek akik sétáltatják őket, tisztán tartják a kenneleket, fürdetik a kutyákat néha,...


A Noéra miért mennek?

Mert buli, mert "Noé család", mert nincs akkora mocsok, bűz, és pláne, mert reklámozzák.

Már szinte divat. (Hála a jó égnek - nem azért mondom... csak én már valami olyan reklámot várnék, ami tényleg valóságosan mutatja be, mit teszünk ezekkel az állatokkal. Nem egy bociszemű kölyökkutyák az út szélén...)

Sokkoló legyen, visszatartó erő, hogy tényleg kevesebben szaporítsanak.


Ha drogprevenció van az iskolákban, ezt is jobban kellene nyomatni, de a felnőtteknek pláne. (nyilván.)


Ja, és nagyobb reklámot az ivartalaníttatási akcióknak...

2012. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyepiről menteni igen nagy rizikó. Ott csak bezárják a befogottat, és annyi. Sokkal jobb, ha valamelyik szervezet kihozza onnan a kutyát. Ellátja a megfelelő egészségügyi kezelésekkel, és megfigyelik a kutya természetét. Így az örökbefogadónak már tudják az igényei szerinti kutyát ajánlani.
2012. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is le voltam döbbenve,mert bevallom,jó ideig úgy hittem,Budapesten,az Illatos úton is menhely van,nem sintértelep...

Ti hol és hogyan hirdettek nálatok erről?Én budapesti vagyok,és nagyon szeretnék valahogy segíteni,arra gondoltam,itt nálunk, a kerületben is megpróbálom iskolákban,a helyi újságban reklámozni a helyet.Csak annyira laikus vagyok ebben a témában.Ráadásul több cicát tartok,akiket bár megmentettem,de nem egy ilyen helyről,csak olyan gazdától,aki agyon akarta ütni őket,szóval kutyát én nem tudnék miattuk befogadni most,de majd körbekérdezek minden ismerősnél,hátha ők igen..Mert gondolom,az a legnagyobb segítség,ha otthont találnak ezek az állatkák.

2012. aug. 9. 10:46
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként tényleg elég nagy káosz az a pár honlap,amit végigböngésztem,átláthatatlanok,stb,sokszor több évvel ezelőtti állatokat mutogatnak,akikkel ki tudja,mi lehet már azóta.

Nekünk sincs sok pénzünk,de valamivel biztos tudnék segíteni...

2012. aug. 9. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!