Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerek mellé milyen kutyus?

Gyerek mellé milyen kutyus?

Figyelt kérdés
Most még nincs baba se kutya. Amíg nincs gyerek addig természetesen főállásban dolgozom. Ezért most nem lehet kutya, mert szegénykével csak kiszúrnánk (hétköznap reggel 7 től este 8-ig nincs senki otthon, mert sokat dolgozunk + hétvégén meg el szoktunk utazni, ha csak tudunk). De gyerek mellé szeretnénk kutyust. De újszülött mellett hogyan tudnék egy 0km-es kutyát gondozni? Melyik az a fajta, ami gyorsan nevelhető és gyerekbarát?

2012. aug. 9. 14:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
A labrador nagyon aranyos és meg nem harapna senkit amikor a báttyám kapta akkor én 2 éves voltam de semmi bajom nincsen meg se karcolt én a labradort ajánlom.
2012. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Akkor kölyök kutyus kizárva... :(

2012. aug. 9. 15:43
 13/21 A kérdező kommentje:
"kiöregedett" munkakutyát jó választás örökbefogadni?
2012. aug. 9. 15:45
 14/21 anonim ***** válasza:
szerintem újszülött mellé semmilyen kutya se jó, mert nem tudod kielégíteni az igényeit. Bizony, napi kettő séta nem árt, és hidd el, baba mellett se kedved se időd nem lesz ehhez.
2012. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Sztem is...,legyen a babád 1-2 éves és akkor majd ráér mellé a kutya.
2012. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Munkakutyát? Tudod te, milyen igényei vannak egy olyannak akkor is, ha kiöregedett? Felejtsd el, főleg kisgyerek mellé. Mármint nyilván jól is elsülhet, de csak ha amúgy is munkakutyás típusok vagytok, és a lassabb tempó miatt pont passzol az öreg kutya.

Kedves, aranyos, legalább egy éves kutyát vegyetek magatokhoz, amelyikről tudjátok, hogy szereti a gyerekeket. És azt sem a baba születésével egyidőben, hanem vagy előtte, hogy már jól nevelt legyen a kutya, mikor jön a baba, vagy utána, hogy már tudj mozdulni a gyerektől, hogy kutyát nevelj.

2012. aug. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Veszélyes vállalkozás, mellé lehet nyúlni ezzel is. Nekem két kutyám van, mindkettő border collie. Ha kisgyerekesek jönnek látogatóba, akkor az öregebbel nem lehet kettesben hagyni a gyereket, nagyon nem csípi őket valamiért. Ez mindig is így volt (kiskorától). Nem ilyen kisemberek között nőtt fel, szerintem nem tudja hova tenni a dolgot és bizony nem is vagyok biztos abban, hogy hozzá tudnánk valaha is szoktatni egy kisgyerekhez.

A másik kutyusunk kicsit lökött, nagyon közvetlen, neki mindenki haver, hanyatt vágja magát és elalél, ha valaki hozzáér! :) Őt csak arra kéne rászoktatni, hogy a picit nem szabad "csapkodni" és "megrágni", ahogy mondjuk mi szoktunk vele felnőttként játszani.


Tehát az is kicsit zsákbamacska, ha előbb jön a kutya és utána a gyerek, de a is ha előbb a gyerek és utána a kutya. Vigyázni kell, hogy nagy szeleburdisságában fel ne lökje a picit, vigyázzon rá, ne játszanak durván stb. Illetve egy nagyon birka türelmű kutyát válassz, aki nem ugrik rögtön, mert nyúzzák. Ha elege van odébb megy és kész. (örzővédők nyilván rögtön kizárva)


Mindent összevetve én kölyök kutyát választanék, de kicsit "lustább" fajtát, nem egy örökmozgót. Mondjuk ha a gyerek elmúlt fél-1 éves és jut egy kis lélegzetvételem a kutyanevelésre is, akkor venném meg, így mire a pici járni kezd, addigra sikerül "hozzánevelni" a kutyust is nagy kitartással, hogy mit szabad és mit nem.

Egyébként kutya és gyerek között olyan kapocs alakulhat ki, hogy akaratlanul is ellágyul az ember szíve. Én is megküzdenék vele, hogy a gyerekemnek megadhassam azt az érzést, hogy milyen egy ilyen szerető kis lénnyel felnőni. :)

2012. aug. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 9. 16:25
 19/21 anonim ***** válasza:
pici gyerek mellé nem szabad kutyát venni.
2012. aug. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Labrador ?? Ez normális ?? Ilyen alapon vegyetek mindjárt egy bernáthegyit... Jó hogy gyerekbarát de nagy kutya.

Nekünk törpespicünk van,ha nagyobbat akarsz,akkor ugyanilyen a szamoyed.Nagyon tűri,ha nyúzzák a gyerekek és még szép is :)

2012. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!