Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vagy német vizsla?

Magyar vizsla vagy német vizsla?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnék venni de nem tudom eldönteni hogy magyar vagy német vizslát vegyek.Ezért mondjátok meg a véleményeteket mind két kutya fajtáról!Előre is köszönöm a válaszotokat!

2012. aug. 9. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Inkább magyar olcsóbban is megszerzed jó helyről.
2012. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem teljesen, de elég eltérő karakterre a két kutya. A német vizsla pl. sokkal keményebb karakterű. Így ennek nézz utána és ismerkedj a két fajtával személyesen.
2012. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Van az ismeretségi körömben mindkét fajta. A magyar vizsla könnyebben barátkozott velem, mint idegen, a német vizslához én mentem oda köszönni, megsimítottam, de ő nem törte magát. Nekem nagyon tetszenek, szerintem mindegy melyik, mindkettő gyönyörű
2012. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
én a német vizslát mondanám mivel nekem is az van viszont volt már tapasztalatom magyar vizslával is. A viselkedésük és temperamentumok majdhogynem meg egyezik mind a két fajtánál viszont a német vizsla jobban pírja a strapát emelet a gyerekek közelébe nagyon nyugodt tud lenni.
2012. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt mindkettő, és egyértelműen a német vizslát ajánlom. Sokkal türelmesebb, nyugodtabb, gyerek mellé tökéletes, szinte mindent eltűr. Agilityztem vele, szóval nagyon jól kezelhető is. Viszont a legfontosabb hogy jó helyről vedd meg, és ne az árán akarj spórolni. Nevelésben pedig következetesnek kell lenni.
2012. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha már van belőle magyar és kb. ugyanazt tudják, akkor én biztosan a magyar választanám.


Külsőre nekem jobban tetszik, valamint nem hiába tartják a világ legjobb univerzális vadászkutyájának a magyar vizslát. Ha pedig különlegesebbet akarsz, akkor a drótszőrűt veszed, azokból úgyis nagyon kevés van, jó tenne a fajtának ha kicsit népszerűbb lenne.

Vizslát csak azért nem tartanék, mert túlságosan izgágák.

2012. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Én egyértelműen a magyar vizslára voksolnék.
2012. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

magyar házba, magyar kutya (: és nem utolsó sorban szebbek mint német rokonaik (:

bársonyfülű barangolók

2012. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat remélem lesz még egy pár ilyen válasz.
2012. aug. 10. 07:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért az nagyon relatív, hogy kinek melyik a szebb..:) nálam pl a német a nyerő, magyar vizslából rengeteg van, de egy szép foltos német nagyon ritka látvány :)
2012. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!