Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vagy német vizsla?

Magyar vizsla vagy német vizsla?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnék venni de nem tudom eldönteni hogy magyar vagy német vizslát vegyek.Ezért mondjátok meg a véleményeteket mind két kutya fajtáról!Előre is köszönöm a válaszotokat!

2012. aug. 9. 15:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Vadászként én a német vizslát ajánlanám. Strapabíróbb, valamint jobban képes koncentrálni és nem kezd el szaladgálni minden felugró őz után a hajtáson.

Egyébként rendkívül nyugodt és toleráns állat, gyermekek közelébe is ideális, talán az egyetlen gond vele a hatalmas mozgásigénye, mivel egy nap több tíz kilométert is elszaladozik, ha módja van rá. Városba semmiképp sem ajánlom, de ha faluban élsz és nem áll rendelkezésedre nagyobb telek, akkor kielégíti az is, ha beülsz egy kocsiba és amellett futtatod 6-7 kilométert 30-cal vagy 40-nel, az kellően lefárasztja. Ételek terén kissé válogatós (a több napos moslékot nem tűri, ez egyébként a magyar vizslára is igaz), de ha igényes kutyatartó vagy, akkor ezzel úgysem lesz gond. Ami még jellegzetessége, hogy egygazdás kutya, szóval egy személynek engedelmeskedik igazán. Ez mondjuk személyiségfüggő, az én két kutyám ugyanúgy engedelmeskedik a család bármely tagjának. Intelligens kutya, tanítani sem nehéz, csak oda kell figyelni a megfelelő jutalmazásra.

Ha e mellett a fajta mellett döntesz, nekem van három eladósorban lévő kölyköm (2 hónaposak), egy fehér és egy foltos kan, valamint egy foltos szuka. Oltáson túl vannak, nemsokára elvihetők lesznek.

2012. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Nekem is van egy német vizslám.

Szép deres kis kutya barna foltokkal, nekem jobban tetszik, mint a magyar, bár kinek mi.

2012. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!